LATVIJAS ULTRAS

LAT futbola forums
It is currently 26-04, 23:17

All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next
Author Message
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 07-02, 20:32 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Latvijas alus

https://www.youtube.com/watch?v=2djO8kfhG_A#t=150

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 07-02, 22:40 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Image
Ar ko jums asociējas Igaunija? Bieži dzirdam, ka ņem kuru jomu gribi, bet “lēnie” igauņi ir priekšā vai tā būtu valsts pārvalde, prezidents, informāciju tehnoloģijas, jaunu auto pārdošanas apjomi, atalgojums, ceļu kvalitāte un kas tik vēl ne. Bet kā ir ar alu? Godīgi sakot līdz šim, tik daudz cik bija nācies kādu igauņu lielāku vai mazāku alus darītavu alu rezultātu iegūt un nomēģināt, viena vienīga vilšanās. Pie tam neatkarīgi no tā vai bija kāda pudele nomedīta mūsu veikalu plauktos vai atvesta kā suvenīrs no mūsu ziemeļu kaimiņu apmeklējuma reizēm. Bet šis ir pavisam cits gadījums. Mazā jeb mikro alus darītava no Tallinas ar mums neizrunājamu nosaukumu Põhjala (dibināta 2011. gadā) brūvē kaut ko no absolūti citiem plauktiem. Pēc ratebeer.com vērtējumiem šī darītava 2015. gadā ir viennozīmīgi kļuvusi par Igaunijas labāko darītavu, kura brūvē Igaunijas labāko alu – Must Kuld, kura saņemtie 96 punkti ir godam nopelnīti un katrs iztērētais cents par to ir tā vērts. Kas ir iegūts? Must Kuld ir porteris, kura brūvēšanā izmantota arī laktoze un rezultāts ir burvīgs. Glāzē ielija gandrīz absolūti melns, ļoti viskozs, vijīgs šķidrums, kurš momentā uzputoja tumšas un noturīgas putas. Skaisti! Smaržā kaut kas salds, kraukšķīgs, dedzināts, piededzis, žāvētas plūmes un vēl kādas spēcīgas tumšās ogas. Uz mēles uzliekt ir sajūta, ka uzlīst kaut kas biezs, pēc konsistences gandrīz vai tāds kā šķidrāks kečups :) Bet tā nopietnāks runājot ir skaidrs, ka tas ir maigs (laktozes ietekme) porteris ar savām karameles, kafijas un šokolādes garšas notīm. Teicami! Protams, šis nav alus ar kuru veldzēt slāpes, tas ir tīri garšās baudīšanai un alus meistara darba novērtēšanai no pirmā līdz pēdējam malkam. LIELS ALUS un jāatzīst, ka labākais porteris, kāds līdz šim ir dzerts. Sanāca bez maz slavas dziesma, bet ir pelnīts. Pie mums, Rīgā, var nopirkt Stabu ielas Beerfox bodē. Vai ir kur citur – nezinu.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 21:23 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Mežotnes pilī, klātesot aldariem, dažādu organizāciju pārstāvjiem un amatpersonām, tika pasniegtas Latvijas Alus gada balvas 2014 - pavisam 11 nominācijās.

Vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk balvu saņēma SIA Valmiermuižas alus, bet lielo alus darītavu grupā – AS Cēsu alus, katra trīs nominācijās. Kā norāda vērtēšanas komisijas pārstāvji, Valmiermuižas alus panākumi ir likumsakarīgi – kā mazā alus darītava ierobežotu resursu apstākļos tā aktīvi nodarbojusies ar Latvijas mazo alus darītavu produkcijas popularizēšanu un nozares popularizēšanu kopumā. Savukārt AS Cēsu alus pērn kļuvusi par Latvijas lielāko alus darītavu un veikusi plašas aktivitātes korporatīvi sociālās atbildības jomā.

Nominācijā Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā lielo alus darītavu grupā balvu ieguva AS Aldaris, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA Valmiermuižas alus, vērtējot alus tirdzniecības apjomu kāpumu viesnīcu, restorānu un sabiedriskās ēdināšanas nozarē atsevišķās alus kategorijās.

Nominācijā Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā balvu ieguva SIA Valmiermuižas alus, vērtējot procentuālo alus tirdzniecības kopējo izaugsmi 2014.gadā, salīdzinot ar rezultātiem iepriekšējā gadā.

Nominācijā Lielākais kāpums alus eksporta tirgū balvu saņēma AS Cēsu alus par aktīvu jaunu eksporta tirgu apguvi, bet vidējo un mazo alus darītavu grupā – SIA Valmiermuižas alus par aktīvu darbību kaimiņvalsts eksporta tirgū – Igaunijā.

Nominācijā Ieguldījums veselīgas dzīves vides veidošanā balvu saņēma LIDO par zema alkohola satura (līdz 4,5%) alus ražošanu un popularizēšanu, tādējādi rosinot arī citus ražotājus koncentrēties uz alus ar zemāka alkohola saturu ražošanu.

Savukārt Videi draudzīgākā ražošanas uzņēmuma titulu ieguva AS Cēsu alus, kas veicis nozīmīgas aktivitātes energoefektivitātes uzlabošanā, ieviesis vairākus tā dēvētās tīrās ražošanas pasākumus, kā arī energoresursu un tehniskās pārraudzības informācijas sistēmu.

Nominācijā Gada alus reklāmas tēls visaugstāko novērtējumu guva AS Aldaris, bet veicināšanas balvu, kas rosinās uz turpmāku aktīvu darbību, saņēma SIA Alus Nams.

Nominācijā Gada alus iepakojums - SIA Bauskas alus - dāvanu iepakojums 1 l pudele ar kārbu.

Nominācijā Oriģinālākais alus kauss/glāze kā labākais gada veikums tika novērtēts AS Cēsu alus – Alus Tavai pilsētai 0,5 l četras stikla glāzes, veltītas vienam Latvijas novadam.

Nominācijā Gada jaunums pārliecinoši uzvarēja LPKS LATRAPS ar pērn atklāto iesala ražotni Staļģenē, kas ir nozīmīga investīcija alus nozares attīstībā, jo Latvijas aldarus nodrošina ar Latvijā ražotu iesalu, tādējādi arī radot jaunas darbavietas.

Nominācijā Gada izaugsmes balva – gada veiksminieks par labāko tika atzīta Tērvetes alus darītava par ieguldījumu ražošanas attīstībā un modernizācijā.

Savukārt balva Par mūža ieguldījumu alus nozarē tika piešķirta ilggadējai AS Cēsu alus un AS Aldaris alus tehnoloģei un nozares ekspertei Astrīdai Ruško, kura ar alus nozari saistīta vairāk nekā pusgadsimtu. Viņa sniegusi lielu ieguldījumu alus ražošanas tehnoloģiju izkopšanā un kvalitātes nodrošināšanā, kā arī bijusi iniciatore iesala ražošanas uzsākšanai Latvijā.

Aizvadītais gads nozarei bijis īpaši nozīmīgs ar rekordlielu jauno alus darītavu skaitu - patlaban valstī strādā pavisam 29 alus darītavas, kas ir par 7 vairāk nekā pērn. Darbību sākušas septiņas jaunas mazās alus darītavas (Tālavas alus, Eridan alus, Līgatnes alus, Miķeļa alus, alus BURSH, Madonas alus darītava BAUDALUS, Peter Brewhouse Beer).

11 nominācijām iesniegtos pieteikumus vērtēja starpresoru žūrijas komisija, kurā darbojās Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārtikas uzņēmumu federācijas, Latvijas Iepakojumu asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas tūrisma attīstības biroja Live Riga, Latvijas Alus darītāju savienības, kustības Par labu alu un biedrības Alus brālība pārstāvji. Komisiju vadīja pārtikas inženieris-tehnologs, bijušais ilggadējais Cēsu alus vadītājs un alus darīšanas entuziasts K. Tomsons.

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība Alus brālība, lai popularizētu sasniegumus nozarē, godinātu nozares veiksminiekus un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu, kā arī veicinātu alus darītavu savstarpējo sadarbību.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 22:02 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Peter's Brewhouse
Skārņu iela 9
https://www.facebook.com/petersbrewhouse
Nāc un nogaršo tumšo,gaišo vai sarkano lāgeru 0,5l=5Euro
Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 22:25 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
EridanBrewery
Jauns augstas kvalitātes alus !!!
http://www.eridan.beer/
https://www.facebook.com/EridanBrewery
Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 22:33 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
BURSH alus darītava
Mums nav tradīciju, taču mēs darām labu alu.
https://www.facebook.com/AlusBursh
BURSH alus darītavā („BURŠI”, Pļaviņu novads, Aiviekstes pagasts)
Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 22:45 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Odzienas muižas alus
Gaišais alus (Nr. 26) - English Pale Ale (5,5%)
Īpašais alus (Nr. 05) - American Pale Ale
https://www.facebook.com/Odziena
Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-02, 22:46 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
kas tas pa cenam 5 eiro pa kausi, pat Swe ir letak ..... kas Lv notiek

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 14-02, 16:14 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Malduguns Pa Ķirbi
Image
Viens no šīs ziemas Latvijas alus jaunumiem ir Malduguns Pa Ķirbi. Kā jau uz etiķetes vēstīts tad šis ir ķirbju stauts, tātad riktīgi tumšais alus, kuram acīmredzot ir kāds sakars garšas nianšu veidošanā ar ķirbjiem. Un tā arī tas ir. Malduguns alus meistari sadarbībā ar Stabu ielas alus bodes Beerfox saimnieku uz oficiālo veikala atvēršanu ir sagatavojošu šo jaunumu, kuru tad arī varēja gan nogaršot, gan nopirkt pagājušajā piektdienā. OK, nopirkt gan jau var arī tagad un pēc internetā pavīdējušām ziņām ne tikai pie Beerfox, bet arī Alus Cellē, kaut kur Berģos un kas zina, varbūt vēl šur un tur. Bet kāds ir pats alus? Es laikam teikšu tā – interesants, kas skan mazliet divdomīgi. Pirmkārt, jau līdz šim bija gadījies pa kādam tamlīdzīgam eksperimentam pagaršot un nekas īpaši vērtīgs atmiņā nav palicis, tā ķirbju garša ja arī bija, tad neko ļoti labu darījusi nebija. Nepamet sajūta, ka ķirbi pievieno vienam vai otram aliņam galvenokārt Helovīna iespaidā un šo alu iznākšanu tautās piekārto šim rudens trakumam. Tā ka zināms pārsteigums par šādu izvēli no vaininieku puses bija. Tātad – glāzē ielīst smuks, nedzidrs tumšai alus ar nedaudz tumšām putām, kuras jāatzīst, ka noplaka samērā ātri. Tas gan nav nekas traģisks. Pasmaržojot ķirbi nejūt. Smaržas ir tās, kas stoutam pienākas, kaut kas mazliet dedzināts, kaut kas mazliet rūgts. Pagaršojot pirmos malkus atkal ķirbi nejūt, bet alu varētu raksturot kā sausu, tas ir līdzīgi kā vīns ir sauss, un asu. Pēc tam vēl malku pa malkam pie vakariņām malkojot var sajust vēl šādas tādas nianses, nezinu vai pareizi raksturošu, bet sajūta bija, ka klāt ir nākušas kādas zāļu tējas, bet tās īpaši veselīgās, rūgtās. Varbūt pelašķu tēja. Vārdu sakot zālītes. Un tad vienā brīdī uzpeld arī atziņa, bet tur tiešām klāt ir arī ķirbis, ka viena no garšas niansēm ir raksturīga ķirbjiem, ķirbju zupai, ķirbju pankūkām, ķirbju… Bet godīgi sakot, ja būtu jādegustē uz aklo visu laiku nepiedomājot, ka tur tam ir jābūt, ļoti šaubos, ka teiktu, jā tas ir ķirbis, šī garša nāk no ķirbja. Kopumā jau jāsaka, ka neslikts tumšais alus, stauts, bet mans favorīts laikam tas tomēr nebūs.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 18-02, 19:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Visas craft tipa darītavas no visas Baltijas būs sastopamas šo sestdien Rīgā, amata alus ziemas saietā Metenis.
Image
http://www.tvnet.lv/izklaide/notikumi/5 ... emet_alins
Vairāk informācijas gan par alus darītavām, gan arī pašu saietu www.metenis.lv

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 05-03, 11:59 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Igaunis Skotija atvera Black Metal Brevery
http://metalhammer.teamrock.com/news/20 ... -across-uk

bus japakalusas kads Immortal, Fen, Titan Mountain, Emperor sodien .... Edward ;)
Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 05-03, 14:30 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
mūsu cilvēks from Scotland
vienu esmu pamēģinājis, tīri labs
cena Kkur 2 gbp par pudeli
Bus jaizmegina parejie

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 05-03, 14:38 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Edward wrote:
mūsu cilvēks from Scotland
vienu esmu pamēģinājis, tīri labs
cena Kkur 2 gbp par pudeli
Bus jaizmegina parejie


nopieni? Man patik pudele un etikete

kaut gan es vairak domaju par grupam un BM kad piesaucu tevi

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 14-03, 16:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
The 13 Best Beer Countries in the World, Ranked
http://www.thrillist.com/drink/nation/t ... cebook-869

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 21-03, 03:51 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Trappistes Rochefort 8 - , Strong Ale, (Beļģija) 9.2%
Pēdējo reizi es dzēru visus 6, 8 10 bija hmmm pirms 5. gadiem
Es ieraudziju šo mūsu veikalos, tikai 8.
izcils alus, viegli dzerams , (augsta alkohola līmeņa del), varvienu pudeli pēc otras, nezaudē savu garšu
ko man patīk Rochefort un Westmalle jūs ievietojiet to glāzē, un tā ir interesanta skaņa, , tāpat kā dzirkstošam vīnan
brīnišķīgi alus


Image

Oppigårds / Amager Bridge IPA. Zviedrija / Dānija, Double IPA 7%
Amager ir daži labi ali, es tikai nopirka šo vienu, jo tur bija viens trappistes Rochefort palicis, ne parak laba dubulta IPA , parastā IPA Oppigård ir laba, bet vienkārši zaudē savu garšu, 0.3 l pudele ir ideāli, ja tās būtu vairāk garšu zaudētetu atrak.

Image


O'Hara Irish Red, Īrija, Ale 4,3%
Domāju, ka man nepatīk par Britan ir nedēļā Ales, un tā tālāk, britu izcelsmes bet amerikāņi ļaus labāk
Man patīk krogi, izlejamais alus no muciņas, mucās, bet es ienīstu šo britu lietu 5h krogā dzert 7 pintes 3% alu un skatīties futbolu, es varu nopirkt stiprāku, skatīties to mājās. 5% - 13% alus un skatīties visu mājās


Anyway Man patika, ka tiri labs vajs alus, bet žēl, 0.3 pudele. Man vajag 2 pintes tā.
Garšīgs ale ,, bet kā jau teicu amerikāņu var taisīt to 5,4% es izvēlos amerikāņu, bet tas ale ir labs, es nedomāju teikt negatīvs, bet ... btw Īrijā ir pintes pudeles, tas būtu viss labāk, Es personīgi domāju, ka darīt 0,3 litrus alus pudeles ir stulbi, mums ir nepieciešams vāciskot un britaniskot visus alus Standartus, kad runa ir par tilpumu


Image

Brasserie Distillerie Du Mont Blanc - Triple Epices, ale, Francija 7,2%
Es esmu skeptiķis, kad runa ir par Franciju un alus, mēģināju 3 alus no gandrīz Bel pierobežas reģioniem, visi bija piss bieeri
Sis lika man mainīt domas, franču tautai vajadzības izmestvīnu no savas galvas un dzert alu, liels, viegli dzerams, garša, (jūtams mazliet saldums , saldums pazud , bet ne alus garša)
Man patīk 0,7 l pudeli, un ka īpašs korkis , atveriet to ciešu ut, tas var stāvēt pudelē kādu laiku, es atceros, mana vecmāmiņa izmantot būt šāda cources, damn vecās skolas lietas ir forši
Liels alus ..

BTW etiķete ir forši tas tika pateikts kliedziens mani, es redzēju Odin kaut ko, pagāni runā Vasarsvētku ppl

Image

jag är en galen krigare I valhall , öl är mitt liv, och norrland är hem

PS zinu ka ir kludas bet man nav jatskaitas par garumzimem, rakstijhu angliski, tulkoju ar googli, vispar es esmudzeris ....

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by Forumenko © 2006–2014