LATVIJAS ULTRAS

LAT futbola forums
It is currently 23-07, 16:41

All times are UTC + 2 hours
Post new topic Reply to topic  [ 270 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 21-01, 15:07 
Offline
ultras

Joined: 10-10, 14:57
Posts: 80
Ultras kustības aizsākumi kibersportā?
Bilde no Intel Extreme Masters Kiev.

Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21-01, 17:49 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Hokeisti ir izteikušies par nozagto valsts naudu.
nevaru saprast kāpēc pārējie klusē... :evil:

Vairāk: http://sports.delfi.lv/news/hockey/news ... d=42071394

Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 23-01, 23:47 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
http://www.youtube.com/watch?v=HVimi8oElBU&feature=player_embedded

Iron Maiden San Diago 100 000 U de Chile stadionaa...koncerta laikaa tika imantota pirotehnika

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26-01, 10:59 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
BEIDZOT!

CSDD samazināšot sodus par ātruma pārsniegšanu
Image
Tuvāko nedēļu laikā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) grasās ierosināt izmaiņas likumā, kas mīkstinās sodu par ātruma pārkāpšanu. Ja šoferis ātrumu būs pārsniedzis ne vairāk kā 10 kilometrus stundā, naudas sodu aizstās ar brīdinājumu.

«Ja pārkāpumu fiksēs ceļu policijas inspektors, autovadītājam izteiks brīdinājumu un piešķirs soda punktu – no tā mēs atteikties negrasāmies. Ja pārkāpumu fiksēs fotoradars, būs tikai brīdinājums, jo, cik zināms, par fotoradara fiksētajiem pārkāpumiem soda punktus nepiešķir,» teicis CSDD vadītājs. Priekšlikums jau esot gatavs, un to drīz aktualizēs.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30-01, 20:03 
Offline
ultras

Joined: 01-09, 12:58
Posts: 18
Kādam viņu ir daudz, citam – mazāk. Kādam viņi ir skaļi, citam – klusāki. Kādam viņi ir kulturāli, citam – neciešami. Tomēr viņi visi vēl savai komandai vienu – uzvaru. Runa ir par sporta līdzjutējiem – to tradīcijām, aktivitāti un izpratni.

Tradīcijas jākopj

Ir jānodala divas lietas – fani jeb fanu klubi un pārējie skatītāji. Faniem ir sava speciālā atribūtika, savs kārtības rullis, savas dziesmas un savs biedru pulks. Viņi ir katrā spēlē, arī izbraukumā. Jā, ne tik kuplā skaitā, taču ir. Tomēr fanu klubi – tas ir tikai viens sektors. Pārējais ir jāaizpilda vienkāršajai tautai – arī viņi vēl savai komandai uzvaru, taču dažs uz sporta spēli ierodas reizi gadā, citam pat ir savs olimpiskais cikls – reizi četros gados. Dzīves ritējums un interešu loks katram ir citādāks, tas ir jāpieņem. Arī uz komandas veiksmēm vai neveiksmēm, kā arī skandāliem viņi ir jūtīgāki. Tomēr tribīnēs viņi visi ir vienlīdzīgi, ar kopēju mērķi.
Dinārs Kvedovs savas dzīves laikā ir uzkrājis pamatīgu pieredzi, atbalstot Latvijas sporta komandas gan šeit pat Latvijā, gan dodoties izbraukumos. Dinārs uzskata, ka Latvijas līdzjutējs ir unikāls, jo „nekad nenokar degunu, atbalsta komandu jebkurā gadījumā”. Cik gan bieži ir redzēts, ka citās valstīs, komandas neveiksmīgā snieguma gadījumā, tribīnēs sākas demonstratīvs demaršs. Kvedovs uzskata, ka latviešiem tas ir ieaudzināts paaudžu paaudzēs – palikt līdz galam, lai kāds arī būtu rezultāts. Nevar nepiekrist, jo grūti atminēties kādu gadījumu, kad kādai Latvijas komandai spēlējot, skatītāji demonstratīvi atstātu tribīnes. Ja paskatāmies aiz Latvijas robežām, tad pat pasaules varenākajām futbola komandām atliek savā laukumā mazliet neizteiksmīgāk nospēlēt un – vēl spēlei ritot, galvenie notikumi nu jau risinās stāvlaukumā, kur neapmierināto līdzjutēju dinamika nereti pārspēj pat seriālu „Kobra”.
Dinārs uzskata, ka latviešu fans, ja atskaita dažas ultras, nav agresīvs. Latvijas faniem netrūkst fanātisma, taču tradīcijas un pieredze gan. Tas ir saprotams, jo mēs savas tradīcijas esam sākuši tā nopietni kopt tikai otrās brīvvalsts laikos. Padomju laikos, protams, bija sava fanošanas kultūra, taču uzvedības dubultstandarts sasēja ar neredzamiem striķiem. Redzami tie kļuva tādos gadījumos kā „Pērkona” koncerta lieta utt. Kūtri iet ar dziedāšanu. Kvedovs atklāj, ka ārzemēs ar dziedāšanu ejot gludāk, jo ir izmēģinātas dziesmas, kā arī kontingents nav nekādi garām skrējēji. Paradoksāli, taču Kvedovs ir novērojis, ka tieši mājās mūsu līdzjutēji uzvedas krietni kūtrāk, nekā ārzemēs atbalstot savus mīluļus. Lai panāktu visas publikas kopīgu dziedāšanu, Dinārs iesaka fanu klubiem savas dziesmas pavairot, lai tās nonāk gan pie skatītājiem, gan arēnas taustiņinstrumentālista – no nekā jau nekas neuzlabosies.
Kvedovs uzskata, ka lai panāktu uzlabojumus šajā - līdzjušanas - lauciņā, komandām ir jāstrādā profesionālāk – jāalgo cilvēks, kas ar to speciāli nodarbojas, meklējot cilvēkus, kuri pēc tam ir jāapmāca. Bungu sišana, dziedāšana, saukļu izkliegšana – nekas nenotiek nejauši, viss ir atstrādāts. Laikietilpīgs un atbildīgs process, kura pamatā ir disciplīna. Tāpat kā sportā.

Hokejs ārpus konkurences

Lielāko skatītāju krējumu allaž ir nosmēlis hokejs. Latviešiem tas allaž ir gājis pie sirds labāk, nekā citi sporta veidi. Par mūsu hokeja faniem ārpus Latvijas stāsta leģendas. Ko teikt ir gan ar spēļu ieroci pārbiedētajiem viesnīcas darbiniekiem, bārmeņiem, robežu kontrolei un daudziem citiem. Tomēr pāri visam – fanātisks atbalsts tribīnēs.
Pašlaik visi dzīvo līdzi Rīgas „Dinamo”. Lai arī daudz ir paveikts mārketinga lauciņā, Kvedovs uzskata, ka lielāko lomu spēlē kluba vārds, kas daudziem, arī Dināram, asociējas ar pavadītām naktīm pie Sporta pils kases. Ja par piekoptajām tradīcijām, tad ar dziesmām ir pašvaki – arēna pa īstam iedziedas divos gadījumos – kopā ar Frediju Merkūriju vai Aināru Mielavu. Sava „You’ll Never Walk Alone” nav. Daudz pilnveidojama, taču vismaz ir kārtīgs, pacilājošs troksnis, pie tam – bez bēdīgi slavenajiem pūšamajiem moku rīkiem.
Interesanti, ka Rīgas „Dinamo” savos tīklos ievelk ārzemniekus, kuri tikko apmetušies uz dzīvi Latvijā, kuru valstīs hokejs ir eksotika vai vienkārši nepopulārs. Lai gan uz pirmo spēli visi gājuši gariem zobiem, jau pēc spēles viņi ir sajūsmā par Rīgas „Dinamo”. Ir sanācis ar vairākiem tādiem pačalot – par hokeju nojausmas nekādas, taču Arēnas Rīga atmosfēra burtisku viņus nobur. Tātad – sava maģija tomēr šai komandai piemīt, kuru mēs līdz galam novērtēt nespējam.

Nerausti aiz ūsām basketbola fanus

Lielai daļai cilvēku labpatīkas basketbolu uzskatīt par latviešu nacionālo sporta veidu, lai gan skatītāju atsaucība ir tālu no vēlamās, tālu no iepriekš pieredzētās. Latviešu basketbola fans ir prasīgs, apveltīts ar labu atmiņu. To uz savas ādas ir izjutis Igors Miglinieks. Tieši viņš ir bijis klāt pie teju visiem Latvijas basketbola ķēķa skandāliem, kas vēlāk ir laupījuši cilvēkus tribīnēm. 1985. gadā, kad viņš Rīgā atgriezās jau „ACSK” kreklā, līdzjutēji viņu sagaidīja īpaši „silti” – ar dzēlīgiem plakātiem, spalgiem svilpieniem un skaļiem saukļiem. 1992. gads un NVS aicinājums – iespējams, smagākais pliķis basketbola līdzjutējiem, kura nospiedums vēl tagad rotā daudzu tā laika līdzjutēju vaigus. 1997. gadā, kad Miglinieks ir Lavijas izlases galvenais treneris neveiksmīgajā Eiropas čempionātā, atļāvās līdzjutējus pat mazliet pakritizēt, iecērtot lielu plaisu abu pušu, kuras viena bez otras nevar, attiecībās. Arī 2009. gada „Baigajā vasarā” viņš bija klāt.
Bija brīdis, kad basketbols atkal bija modē – ambiciozi klubi, briedumā esoša izlase. Īstenībā, tādi brīži ir bijuši arī iepriekš – arī 90. gadu vidū, kad izlases spēles tika aizvadītas Sporta pilī. Tas bija labs veids, kā uzspodrināt savu mundieri – dažam valdības ložā sēdošajam bija jāatrod veids, kā nolaist podā „Klozetpodu skandālu”. Basketbols – ideāli! Protams, padomju laiki ir atsevišķs stāsts, jo uz basketbolu meistarkomandu spēlēm iegūt biļetes bija vesels piedzīvojums, tāpat kā uz Rīgas „Dinamo”. Diemžēl pēdējā laika notikumi virtene, kas mums visiem ir labi zināma, noveda pie tā, ka vēl tagad Latvijas basketbola arēnās svilpo vējš, lai arī kvalitatīva basketbola netrūkst.
Dinārs Kvedovs vaino klubu menedžmentu, kā piemēru minot „VEF”. „ ”VEF” menedžments klibo (..) Ir daudzas lietas, kur viņiem vajadzētu strādāt tieši ar skatītājiem – lai skatītāji nāktu,” skaidro Kvedovs, kā pozitīvu piemēru minot Rīgas „Dinamo”, kuri šajā lauciņā darbojas veiksmīgāk. „Mārketings, tikai un vienīgi mārketings,” skatītāju pievilināšanas priekšnoteikumu nosauc Kvedovs. Dinārs uzskata, ka šajā lauciņā trūkst aktivitātes.
Ja reiz par neveiksmīgu menedžmentu, tad kā lai nepiemin „Barons” aktivitātes, dalot bēdīgi slavenās ekstra kartes, tādejādi devalvējot basketbola kā izrādes, par kuru ir jāmaksā, vērtību. Visi šie augstāk minētie faktori liecina par vienu – pret basketbola faniem ir jāizturas ar sapiera piesardzību, jo mīnas mums sprāgst ar bēdīgu regularitāti.

Kailais karalis

Futbols ir sporta karalis, taču ne Latvijā. Spēles ir ļoti kūtri apmeklētas, taču ir bijuši precedenti, kas liek domāt, ka tik bezcerīgi nemaz nav – vajag tikai strādāt. 2004. gadā Liepājā norisinājās t.s. „Zelta spēle” starp „Liepājas Metalurgu” un „Skonto”. Tribīnēs brīvu vietu nebija, tāpat arī ap stadionu pārbāzts ar cilvēkiem, kas vēlējās tikt iekšā. Toreiz tika lēsts, ka vairāk nekā 6000 skatītāji ir bijuši liecinieki (liela daļa – tikai ar ausīm) vēl joprojām nepārspētajam Latvijas futbola virslīgas šedevram. Viss, kas nepieciešams – ažiotāža. Tāda savulaik tika sakulta arī Daugavpilī, kad „Ditton” tikās ar „Dinaburg”. Pateicoties „Ditton” aktivitātēm, vairāk nekā 3000 cilvēku noraudzījās Daugavpils derbiju. Nākamajās reizēs, kad nekādi speciālie mārketinga pasākumi netika veikti, atkal ierastā aina.
Tomēr futbols ar savu rusificēto vidi atbaida līdzjutējus, it īpaši ģimenes ar bērniem, kuri pēc jauniem maķ-peremaķ valodas vārdiem netiecas. Viņnedēļ, kādā saviesīgā pasākumā, sanāca aprunāties ar cilvēku no Gruzijas. Varam vilkt paralēles tieši futbola lauciņā – apmeklējums Latvijas līmenī, tāpat kā kultūra jeb tās neesamība, kas pavada futbolu. Izņēmums ir nacionālo izlašu spēles, kuras gan Latvijā, gan Gruzijā mobilizē cilvēkus tribīnēs, taču arī tur ir daudz pilnveidojamu lietu, piemēram, smēķēšanas aizlieguma ievērošana. Grūti iedomāties, ka kaut vai Anglijas 4. līgas spēlē kāds atļautos aizkūpināt dūmu koku, taču pie mums – pat izlases spēlē!
Lai arī Gruzijai netrūkst laba līmeņa futbolistu, viņu attieksme pret tiem ir tāda pati kā lielai daļai Latvijas, raksturojot basketbola izlases spēlētājus pēc 2009. gada Eiropas čempionāta. Tomēr viņiem ir savi varoņi, kuri pelna tikpat lielu uzmanību kā Rīgas „Dinamo” pie mums. Tā ir Gruzijas regbija izlase. Šeit ar Latviju salīdzināt nav vērts, jo uz spēlēm nāk tikai sievas, mīļākās, draugi un daži kaimiņi, pie tam vēro tik uzmanīgi, ka kāda regbista sieva, kas regulāri apmeklējusi mīļotā spēles teju 15 gadus, tā arī nebija paspējusi piefiksēt to, ka ar bumbu drīkst arī skriet... Patiess atgadījums.
Līdzjutēju mīlestību nevar nopirkt ar naudas vai ekstra karšu palīdzību. Pat līmenis ne vienmēr ir noteicošais. Bieži vien amatieru komandu spēles pulcē vairāk skatītāju nekā augstākās līgas sacensības, bieži vien tieši tur ir līdz smalkumiem noslīpēts atbalsts savai komandai. Atbalsts ir jānopelna. Kā to izdarīt? Ar cīņu – ja viņa ir, tad visi mārketinga un fanošanas smalkumi atkāpjas ēnā. Pirms dažiem gadiem Skonto stadionu izlases spēles laikā rotāja plakāts: „Nav cīņas, nav atbalsta!” Trāpīgāk nemaz nevar.


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30-01, 20:10 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 07-06, 14:54
Posts: 589
Location: Riga
Avots http://www.sportaavize.lv/30012012-cina_ciena_atbalsts nelegāli pārkopēts, man likās, ka šo vēlēsies daudzi izlasīt :)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30-01, 21:42 
Offline
ultras

Joined: 06-06, 11:13
Posts: 108
Location: BU
Aizkustinoši. Visvairāk sajūsmināja ideja, ka katram klubam būtu jāalgo pa kuzmičam. :idea:


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 30-01, 22:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Quote:
Kvedovs uzskata, ka lai panāktu uzlabojumus šajā - līdzjušanas - lauciņā, komandām ir jāstrādā profesionālāk – jāalgo cilvēks, kas ar to speciāli nodarbojas,
THE BEST! :twisted:

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31-01, 09:26 
Offline
ultras

Joined: 10-09, 09:28
Posts: 126
Quote:
''Dinārs uzskata, ka Latvijas līdzjutējs ir unikāls, jo „nekad nenokar degunu, atbalsta komandu jebkurā gadījumā”. Cik gan bieži ir redzēts, ka citās valstīs, komandas neveiksmīgā snieguma gadījumā, tribīnēs sākas demonstratīvs demaršs. Kvedovs uzskata, ka latviešiem tas ir ieaudzināts paaudžu paaudzēs – palikt līdz galam, lai kāds arī būtu rezultāts. Nevar nepiekrist, jo grūti atminēties kādu gadījumu, kad kādai Latvijas komandai spēlējot, skatītāji demonstratīvi atstātu tribīnes.''


Rīgas Dinamo ''fani'' pāris sezonas atpakaļ to lieliski parādīja. Cik sanāca runāt ar vienu viņu lielāko kuzmiču Vrubļevski, tad tā esot bijusi viņa ideja. Uz manu jautājumu: ''kāpēc?'' - esot vēlējušies parādīt pozu. Kādu ? pret ko ? - Redziet, pret vadību. ..... Nu labi, bet kāds tam sakars ar spēlētājiem, kuriem jūs laupījāt atbalstu ? - Klusums. Skaidrs. Kuzmicis. Pižons.

Šī intervija ar Kvedovu ir tik ļoti lobēta, ka vemt gribas. Viņam pat nav skaidrības kas ir Ultras, kas ir Ultras Latvijā.

_________________
Pist un Slavēt!!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 02-02, 21:15 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 07-09, 23:35
Posts: 152
Location: Рига, Латвия
Очередной журналистский бред для "мэйнстрима".

_________________
Блог о фанатской субкультуре http://www.fkv.lv


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06-08, 13:44 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Vieglatletikas ultras LOL
http://www.apollo.lv/zinas/incidents-lo ... eli/525021

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 08-08, 01:19 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Cik interesanti 21. mauka aiztureta
tas ir AEK simbols, un mes zinam ka vini ir geji imigranti mili antifa anarhisti kas saka ''wellcoem immigrants'' un darudzejas ar kropliem alziriesiem no OM un gejiem Brigate Autonmi Livornese kas ir red scum

http://www.apollo.lv/zinas/cinoties-ar- ... los/525296

Vai nav episki ;D

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 18-08, 12:20 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Sieva vai futbols?

http://www.youtube.com/watch?v=SYzYkbNN ... r_embedded

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 06-09, 12:51 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 19-09, 15:43
Posts: 244
Location: Riga, Aizkraukle
Galda spēle "Ultras"! Dāvanu laiks vairs nav aiz kalniem ;)

http://www.playultras.com/en/home/


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 21-09, 15:51 
Offline
ultras

Joined: 24-03, 20:23
Posts: 231
interesanta ziņa :)

Par metāllūžņu tirgotāja 'Aerons' īpašnieku kļuvis Sarkandaugavā reģistrēts 'Barcelona' fanu klubs

Par metāllūžņu tirgotāja SIA "Aerons" īpašnieku oficiāli kļuvis kāds Sarkandaugavā reģistrēts Spānijas futbola granda "Barcelona" fanu klubs, kura amatpersona ir Latvijas iedzīvotājs Maksims Jefimovs, liecina "Firmas.lv" informācija.

Eksperti atzīst, ka šāda īpašnieku maiņa var liecināt par vēlmi slēpt patiesos īpašniekus vai līdzšinējo oficiāli reģistrēto īpašnieku problēmām ar kredītsaistībām.

Tvaika ielā reģistrētā biedrība ""FC Barcelona" fanu klubs" par daudzus miljonus latu ik gadu apgrozošā uzņēmuma īpašnieku kļuvusi 19.septembrī. Tajā dienā par vienīgo uzņēmuma amatpersonu arī kļuva Jefimovs. Līdz tam "Aerons" vienīgā īpašniece bija Kristīne Siliņa, bet vienīgais valdes loceklis - Ansis Siliņš.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs V.Rantiņš, šāda īpašnieku maiņa izskatās aizdomīga.

"Par šo uzņēmumu iepriekš nebiju neko dzirdējis, taču, ņemot vērā uzņēmuma apgrozījumu, šķiet, ka tur kaut kas nav tīrs. Var būt visādi," atzina Rantiņš.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Aerons" pērn divkāršojis apgrozījumu - no 7,89 miljoniem latu 2010.gadā līdz 16,83 miljoniem latu 2011.gadā. Uzņēmuma zaudējumi no 51 125 latiem 2010.gadā pieauguši līdz 54 121 latam 2011.gadā.

Juridisko, nodokļu un finanšu konsultāciju biroja "BDO Zelmenis un Liberte" advokāts V.Bergs norādīja, ka šāda veida uzņēmuma pārreģistrācija no fiziskas personas uz biedrību varot liecināt par sekojošo - vai nu tā ir vēlme slēpt SIA īpašnieku maiņu, vai arī kādam no iepriekšējiem īpašniekiem varot būt radušās problēmas ar kredītsaistībām.

"Parasti šāda prakse novērojama, kad, tēlaini izsakoties, "zeme deg zem kājām". Taču būtībā tas ir ātrs, bērnišķīgs un primitīvs veids, kā paslēpties no saistībām. Piemēram, tas var būt saistīts ar gaidāmu vai sāktu tiesas procesu," skaidroja Bergs.

Viņš arī klāstīja, ka praksē, piemēram, ja uzņēmums gribētu piesaistīt investīcijas vai pārdot daļas, tam no SIA būtu jākļūst par akciju sabiedrību, nevis jāpārreģistrē viss uz biedrību.

"Tas ir primitīvs un apstrīdams darījums, kas var liecināt par to, ka kāds nāk pēc darījumā iesaistītās personas aktīviem. Tāpēc, lai pasargātu uzņēmumu, persona pārreģistrē uzņēmumu uz biedrību," komentēja Bergs.[/b]


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 270 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by Forumenko © 2006–2014