Joined: 03-03, 16:00
Posts: 27
Location: valmiera
Sveicināti,
Tā kā esmu stipri pietuvināts Valmieras FK vadībai gribēju dzirdēt Jūsu idejas un pasākumus kā vadīt FK. Kluba filozofijas pamats ir uz vietējiem resursiem balstīts klubs (savējie spēlētāju un tereneri). Šobrīd kā jau jebkur tiek risināts jautājums par finansēm. Ja Jums kādas idejas, kritika, labprāt uzklausīšu.

Posts: 27
Valmieras futbola klubā kopš septembra darbojas jauna valde, kura turpmāk nolēmusi īpašu uzmanību pievērst bērnu un jaunatnes futbola attīstībai Valmierā, lai nākotnē Latvijas futbola 1.līgā startētu spēcīga valmieriešu komanda.

Valmiera24.lvFutbola kluba jaunajā valdē kopš septembra darbojas pieci cilvēki. Valdes priekšsēdētājs un futbola kluba prezidents ir Aleksejs Loginovs, kurš klubā turpina darboties arī kā treneris. Kluba valdē futbola treneris Andis Ādamsons, Dāvis Sirmais, Andrejs Miķelsons, Gints Kragliks.

Jaunā futbola kluba valde nolēmusi mainīt akcentus un vairāk atbalsta sniegt bērnu un jauniešu futbolam. Tāpat iecerēts apvienot Valmierā esošos futbola klubus – futbola klubā „Valmiera” iekļaut futbola klubu „Gauja” un „Vārpa”.

„Līdz šim šiem futbola klubiem bija jāmeklē savi treniņlaukumi. Spēlēm laukumi bija jānomā un par tiem bija jāmaksā. Mūsu mērķis ir padarīt Valmieras futbolu spēcīgāku, tādēļ futbola klubus vēlamies apvienot un vispirms atbalstīt bērnu un jauniešu futbolu. Pašlaik mūsu 1.līgas komandā ir daudz spēlētāju no Rīgas. Mērķis ir, lai mūsu 1. un 2.līgas komandā nākotnē spēlē jaunieši no futbola kluba „Valmiera” un Valmieras apkārtnes,” stāsta kluba prezidents Aleksejs Loginovs.

Viņš piekrīt uzskatam, ka stipru koku var izaudzēt, vispirms atbilstošu uzmanību pievēršot tā saknēm. Ja Valmierā būs stipri un futbolā labi trenēti bērni un jaunieši, nākotnē spēlēšanai 1. un 2.līgā būs sagatavoti spēcīgi vietējie spēlētāji.

Jau pašlaik futbola klubā trenējas jaunieši no U-7 līdz U-18 vecuma grupām. Kopumā 160 līdz 200 audzēkņi, kurus trenē četri treneri. Klubam būtu nepieciešami papildspēki, taču vietējos futbola speciālistus atrast nav viegli.

Lai nodrošinātu bērnu un jauniešu futbolu, kā arī līdzdalību 1. un 2.līgā, kluba gada budžetam jābūt vismaz 50 000 latu. Sporta bāzes apsaimniekošana gadā izmaksā apmēram 6000 latu. Ievērojami līdzekļi nepieciešami, lai nodrošinātu transporta izdevumus nokļūšanai uz spēlēm. Turklāt dažādi turnīri un vietējie čempionāti notiek arī ziemā.

Atbalstītājiem gan nav pamata bažām, ka līdz ar pastiprinātas uzmanības pievēršanu bērnu un jauniešu futbolam, Valmiera vairs nespēlēs 1.līgā. „Bērniem ir jāredz, uz ko tiekties, tādēļ mēs meklējam atbalstītājus arī tam, lai varētu turpināt spēlēt 1.līgā arī nākamajā sezonā,” informē kluba prezidents.

Tas, vai Valmieras futbola klubs atgriezīsies Virslīgā, pirmām kārtām atkarīgs no sponsoriem. Tāpat tam nepieciešams sagatavot spēlētājus. „Ja grib iziet uz Virslīgu, tam ir nepieciešams gatavoties, tas jādara pakāpeniski sagatavojot spēlētājus,” uzskata kluba prezidents. Pagaidām klubs ir šī ceļa sākumā.

Oktobrī Valmierā paredzētās spēles notiks jaunajā laukumā pie Vidzemes Olimpiskā centra. Šāds lēmums pieņemts tādēļ, lai lietaino laika apstākļu dēļ netiktu bojāts futbola kluba sporta bāzes laukums, kura uzturēšanā ieguldīts daudz līdzekļu. Jaunajā laukumā pie Olimpiskā centra vēl nav pabeigta tribīņu montāža un nav uzstādīts apgaismojums. Nākotnē, kad šie darbi būs pabeigti, arī Valmieras futbola klubs plānojis izmantot jauno laukumu.

Tuvākajā laikā tiks atjaunota informācija kluba mājas lapā www.valmierasfk.lv. Kluba prezidents informē, ka visi interesenti un brīvprātīgie, kuriem ir iespējas un ieceres, kā palīdzēt futbola klubam, ir aicināti pieteikties, informāciju sūtot uz e-pastu alekseisloginovs@inbox.lv. Tel.29752932(28238628)

Location: Riga
Vispār ļoti dīvaini, ka Latvijas Futbola FANU forumā tiek uzdoti jautājumi, par to, kā vadīt futbola klubu :) man tas šķiet nedaudz dīvaini un diezgan nekompetnti no jautātāja puses.

Posts: 27
Hattricku esmu paspēlējis pāris gadus....
Man vienkārši interesē, kas Jums kā faniem pietrūkst no FK vadības puses. Ko klubs varētu darīt fanu labā? Kā piesaistīt līdzjutējus?

Location: Рига, Латвия
McAron: как раз пишу статью на эту тему. Моё видение, как нужно управлять футбольным клубом в Латвии. Статья пойдёт в наш журнал, надеюсь через 2-3 месяца сможешь с ней ознакомиться :wink:

McAron wrote:

Tas tev būtu jāprasa +/- futbolā ieinteresētiem valmieriešiem. Neviens tev labāk nepateiks kā piesaistīt skatītājus un fanus FK Valmierai, kā paši valmierieši.

2010. gada 01. marts
Janvārī sagatavošanās treniņus 2010.gada sezonai uzsākusiValmieras FK/BSS 1.līgas komanda, par kuras galveno treneri šajā gadā kļuvis Gatis Ērglis, kurš iepriekš vairākus gadu kā treneris strādājis futbola klubā "Jūrmala".

Piedāvājumu kļūt par Valmieras futbola kluba galveno treneri Ērglis saņēmis pagājušā gada beigās. Valmierietis Ērglis vairāk nekā 200 spēles savulaik aizvadījis Jelgavas RAF un Valmieras komandas sastāvā. Valmierā viņš arī strādājis kā treneris.

Jaunais galvenais treneris apņēmies sekot jau iepriekš kluba vadības izvirzītajam mērķim – 1.līgas komandā iekļaut jauniešus no Valmieras un Vidzemes. „Pēdējos divus gadus komandas sastāvs vairāk līdzinājās kādai Rīgas komandai, jo bija ļoti daudz spēlētāju iebraucēju. Vietējo spēlētāju izaugsme tika atstāta novārtā. Šajā gadā komandā jāiesaista vietējie spēlētāji, labākie jaunieši no Valmieras, pilsētas apkārtnes un Vidzemes.”

Pašlaik Valmieras 1.līgas komanda veidojas no jauna un kā vērtē treneris, tajā pārsvarā būs jaunieši, kuri pirmo gadus spēlēs 1.līgā, tādēļ šis varētu būt iepazīšanās gads. Cik zināms, arī citu 1.līgas klubu sastāvā galvenokārt būs jaunieši.

Ērglis atturas prognozēt rezultātus, kādus Valmieras komandai šajā sezonā izdosies sasniegt. Vēl nav notikusi neviena spēle, turklāt, laika apstākļu dēļ, pašlaik ir problēmas atrast vietu, kur komanda varētu spēlēt. Ņemot vērā to, ka sezona sāksies maijā, pastāv iespēja, ka marta vidū, aprīlī komanda varēs uzsākt treniņus kādā no laukumiem. Tiks darīts viss, lai komanda nospēlētu ne sliktāk kā pagājušajā gadā.

Paralēli darbam ar 1.līgas komandu Valmieras futbola kluba valde turpina strādāt, lai nodrošinātu kluba sagatavošanos gaidāmajai sezonai. Jau ieplānots, ka Valmieras futbola kluba mājas spēles šajā sezonā tiks aizvadītas Jāņa Daliņa stadionā.

Tāpat klubs uzsācis sadarbību ar SIA „ZetCOM”, kas klubam nodrošina Amigo Pēcapmaksas mobilos sakarus.

Location: Mītavas Patrioti (ex)
Jāņa Daliņa stadions - tas ir labi, varbūt valmierā atdzims sporta fanātisms futbolam! Labprāt aizbrauktu uz 1.līgas savstarpējo maču!

Posts: 27
Pirmssezonas pārbaudes spēlē Valmieras FK piekāpjas Tartu „Tammeka”

Sestdien, 27.februārī, Valmieras FK aizvadīja pirmo pirmsezonas pārbaudes spēli ar Tartu „Tammeka” fārmklubu. Spēles izskaņā valmierieši piekāpās „Tammeka” ar 3:1.

Pirmā puslaika 11.minūtē valmieriešu uzbrucējs Alvis Dubovs ar galvu bumbu raidīja pa vārtu pārliktni. 18.minūtē pēc centrējuma soda laukuma burzmā veiklāki izrādījās Tartu spēlētāji un atklāja spēles rezultātu 0:1. Pirmajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja Tartu futbolisti, bet valmierieši izvēlējās pretuzbrukuma taktiku.

Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās un vairākas bīstamas situācijas pie pretinieku vārtiem izveidoja valmieriešu uzbrucējs Alvis Dubovs. 85.minūtē pēc Dubova piespēles vārtus Valmieras FK labā guva Rihards Depers izlīdzinot rezultātu 1:1.

Spēles izskaņā valmierieši nedaudz zaudēja koncentrēšanos un trīs minūšu laikā igauņi guva divus bezatbildes vārtus. Pēc tiesnešu nosvilptās finālsvilpes tablo rādīja 3:1 Tartu „Tammeka” labā.

Pirmā Valmieras FK pirmsezonas pārbaudes spēle norisinājās Tartu pilsētas stadionā uz mākslīgā seguma

Posts: 3
Katram fanam litru piena.... tas vienmēr nostrādā ;)

Posts: 27
02.05.2010 1. līgas ietvaros Valmierā Jāņa Daliņa stadionā tikās Valmieras FK : FK Auda.

Uz 1. pirmās līgas spēli Valmieras Fk - Fk Auda bija ieradušies necerēti liels skatītāju pulks, "uz aci" kādi 750-800 futbola mīļotāji. Līdzjutējus palutināja ne tikai labie laikapstākļi,jo spīdēja saule un pūta neliels, veselīgs vējiņš, bet spēles starplaikā līdzjutējus ar savu plovu cienāja viens no Valmieras FK kvēlākajiem līdzjutējiem - Mārtiņš Sirmais.

Spēle iesākās ar nelielu audiešu ofensīvu un lielāku bumbas kontroli, vienbrīd pat valmieriešiem neļaujot tikt pāri centram, tomēr tieši mājinieki izveidoja pirmos bīstamākos momentus pie pretinieku vārtiem. īpaši jāuzteic Artūrs Pallo, kurš ar savu lielisko tehniku brīžiem radīja haosu audiešu aizsargu rindās.

Otrs Valmieras FK "motors" bija Alvis Dubovs, kurš pēc lieliskām un tālām piespēlēm pa skrējienam no laukuma vidusdaļas regulāri apdraudēja audiešu vārtus. Tieši Dubovam bija pirmajā puslaikā visreālākā vārtu gūšanas iespēja, kad saņemot bumbu pretī vārtiem apsēlēja divus sedzējus un, apmēram, no 12m attāluma raidīja apaļo brīnumu tālajā vārtu stūrī, tomēr komandu no vārtu zaudējuma lieliskā lēcienā atvairīja Audas vārtu vīrs.

Šis moments atkal sapurināja audiešus, kuri atkal pārņēma spēles grožus savās rokās,tomēr līdz kaut cik reālai vārtu gūšanas iespējai tā arī netika, allaž atduroties mājinieku aizsardzībā, kuru itin pārliecinoši no vārtiem diriģēja Ingus Ķirsis. Valmierieši turpināja spēlēt savu spēli - ar ātrām un tālām piespēlēm uz priekšu, viedojot pretuzbrukumus.

Vienā no pretuzbrukumiem audietis netālu no soda laukuma pārkāpa noteikumus. Soda sitienu devās izpildīt viens no valmieriešu pieredzējušākajiem vīriem - Maksims Koļesņikovs, kurš bumbu raidīja garām viesu sieniņai, tomēr sitiens bija pavājš un tieši vārtusargam virsū, bet audiešu vārtu vīrs nospēlēja visai nedroši un daudz netrūka, lai bumba vārtu tīklā ieripotu caur vārtusarga "gamaku", tomēr veiksme bija Audas pusē un vārtusargs bumbu kaut kā ar kājām noturēja zem sevis. Spēles turpinājās ar te vienas, te otras komandas nelielu pārsvaru,bez reālām vārtu gūšanas iespējām. Spēles pirmais puslaiks beidzās ar kaujiniecisku bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Spēles pārtaukumā norisinājās neliels šovs,kurā skatītājos tika iesviestas 5 futbola bumbas. Tiem laimīgajiem,kuri noķēra šīs bumbas, bija iespēja sacensties savā starpā no 11m atzīmes sitot pendeles pret Valmieras FK 2. vārtusargu - Kasparu Rībaku. Labākais no šiem 5 skatītajiem ieguva savā īpašumā futbola bumbu. Pārējiem skatītājiem tikmēr bija iespēja doties pēc M.Sirmā gatavotā plova.

Otrā puslaika sākuma daļa sākās atkal ar visai lielu un apņēmīgu audiešu spēli, kuri laukuma saimniekus iespieda savā zonā. Ja pēc pārtraukuma audieši izskatījās enerģijas pilnāki,tad valmierieši, tieši pretēji - sagurušāki, nespējot dot prettriecienu. Otrā puslaika vidū notika lielākais pavērsiens - vienā no uzbrukumiem audiešu spēlētājs cīņā ar valmieras aizsargu krita pie I.Ķirša soda laukuma. Šķita,ka tūliņ sekos soda sitiens uz Valmieras vārtiem, bet tiesnesis to traktēja kā simulāciju, par ko audietis saņēma dzelteno kartiņu un J.Daliņa stadionā sanākušo Valmieras līdzjutēju aplausus.

Pārāk uzmācīgi apelējot pie tiesneša, dzeltenais plāksterītis "pārvērtās" par sarkano plāksteri un nu audieši palika mazākumā. I.Ķirša mudināti valmieriši nu devās lieliem spēkiem uzbrukumā, tomēr allaž lieliskās iespējas palika neizmantotas. Sitieni iestrēga Audas aizsardzībā, lidoja garām vārtiem vai bija pārāk vāji. Par lielāko iespēju neizmantotāju kļuva Alvis Dubovs, kurš vienreiz ar galvu no labas pozīcijas raidīja bumbu pāri vārtiem un reizi atkal no vārtu priekšas, pēc lieliskas Pallo piespēles bumbai nespēja pienācīgi spēcīgi trāpīt un raidīja to audiešu vārtu vīram tieši virsū,bet arī šoreiz audiešu vārtu vīrs rīkojās visai nepārliecinoši, bet nu arī šoreiz spēja kaut kā nokontrolēt "nepaklausīgo apaļumu".

Spēle beidzās ar lielu valmieriešu ofensīvu un kaujiniecisku bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Location: Das heiSSt Mitau
ir kaads foto arii no speles un tribiineem?? vai bija kaads organizeets suports?

Posts: 27
9.maijā Slokas stadionā uz mākslīgā seguma laukuma norisinājās futbola Latvijas 1.līgas spēle, kurā mājinieki FK Spartaks uzņēma Valmieras FK futbolistus. Uz spēli bija ieradušies tikai kaislīgākie futbola līdzjutēji un entuziasti (tādi bija 72), kuri bija gatavi šajā drēgnajā, mitrajā un vējainajā laikā spēli vērot zem klajas debess.

Tribīnēs, daudzgalvainajā pūlī iejukuši bija arī FS "Metta/LU spiegi – Andris Riherts un Ģirts Mihelsons, kuri bija ieradušies vērot savas komandas nākamo pretinieci Valmieru. Pirms šīs spēles Spartaka kontā bija 3 punkti ( uzvara ar 1:0 pret Jelgavu-2), bet valmierieši bija izcīnījuši 1 punktu (0:0 pret Audu).

Pirmās puslaika minūtes abas komandas neizmantoja pretinieka izlūkošanai un novērtēšanai, kās tas nereti futbolā notiek, bet spēlēja visai atklātu uzbrukuma futbolu, tomēr neliela iniciatīva piederēja mājiniekiem. Līdzīgi kā pret Audu, balti zaļajās formās tērptie valmierieši mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, tomēr neko prātīgāku par A. Pallo bumbas sitienu no 25 metriem, kurš, lai arī visai sasteigts, lidoja tikai nedaudz virs vārtu pārliktņa, nespēja izveidot. Jāsaka uzreiz, ka valmierieši izskatījās nedaudz apjukuši uz šī mazā laukuma. Kad pirmajā puslaikā bija pagājušas, aptuveni, 10 minūtes, sāka rastie pirmie reālie vārtu gūšanas momenti pie abu komandu vārtiem. Lielisks moments mājiniekiem radās pēc spartakieša reida pa laukuma labo noslēdzot to ar skaistu un precīzu centrējumu, kuru adresāts ar galvu, apmēram, vienu metru no vārtiem, mēģināja tālāk pāradresēt valmieriešu vārtos, bet bumba, valmieriešiem par laimi, atlēca ne tā kā tas bija domāts un noripoja paralēli garām vārtiem, neradot draudus I.Ķirša sargātajiem vārtiem. Uz šo valmierieši atbildēja ar līdzīgu reidu, tikai pie Spartaka vārtiem, kad vārtu priekšā bumbu iespēlēja Raivis Risbergs, tomēr spartakiešu aizsargi bija acīgāki un novērsa visas draudošās briesmas no saviem vārtiem.

Pēc šī uzbrukuma uz laiku spēles grožus savās rokās pārņēma valmierieši. Vispirms, nodemonstrējot individuālo meistarību, no laukuma vidusdaļas līdz pat soda laukuma labajai malai, apspēlējot vairākus sedzējus, aizdriblēja Maksims Koļesņikovs, no kurienes raidīja centrējumu un pirmo reizi spēlē tā pa nopietnam nācās iesaistīties spēlē Spartaka vārtu vīram, kurš, savvaļas kaķa cienīgā lēcienā uz priekšu ar dūrēm atsita bumbu. Mirkli vēlāk vēlreiz pēc centrējuma bumbu tieši pretī vārtiem, soda laukuma vidū saņēma valmieriešu 4.numurs Mārcis Ērglis, kurš neviena netraucēts, nekavējoties ne mirkli, no gaisa to raidīja mājinieku vārtu virzienā, tomēr sitiens iznāca gaužām neveiksmīgs, tādēļ Spartaka vārtu vīram neradās ne mazāko problēmu bumbu tvert. Mirkli vēlāk vēl viena laba iespēja Valmieriešiem radās, kad soda laukumā pa skrējienam bumba tika iespēlēta VFK uzbrucējam Alvim Dubovam, tomēr skrējiens bija pārāk gauss un mājinieki aizsargi visas briesmas novērsa. Pēc šīs viesu ofensīvas mājinieki atkal aktivizējās. Labs vārtu gūšanas moments mājiniekiem radās, kad valmierieši netālu no centra pārkāpa noteikumus.

Labi izspēlējot standartsituāciju, spartakieši lika iesaistīties spēlē arī viesu vārtu vīram I. Ķirsim, kurš lēcienā spēja, tomēr, briesmas novērst, saglabājot rezultātu uz tablo, kurš, acīmredzot, bija domāts tikai spēlētājiem un treneriem, jo bija novietots skatītājiem neērti saskatāmā vietā, starp tribīnēm, 0:0, taču šāds rezultāts vairs ilgi nesaglabājās, jo pēc viena no reidiem pa laukuma malu, mājinieku 23.numurs Aleksandrs Briļs veica centrējumu, kuru tālāk I. Ķirša cietoksnī raidīja valmierietis Raivis Risbergs. Ar šo valmieriešu nelaimes nebeidza turpināties, pāris minūtes vēlāk ap 35.minūti no, aptuveni 20-23 metriem bumbu ar spēcīgu sitienu vārtu tālajā stūrī raidīja viens no spartakiešiem, pārvēršot rezultātu jau 2:0 savā labā. Un arī tas vēl nebija viss, ap 40.minūti soda laukumā, burzmā ar roku K. Bacis, dodot iespēju mājiniekiem rezultātu vēl vairāk palielināt ar 11m soda sitiena palīdzību, kas arī tika izdarīts. Puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 3:0.

Otrais puslaiks atsākās ar milzīgu spartakiešu ofensīvu, kam valmierieši neko nespēja likt pretī, allaž iestrēgstot sarkanbalti tērpto spēlētāju mūrī. Valmieriešu murgs turpināja pieņemties spēkā, kad spartakietis ar precīzu un patālu sitienu vārtu augšējā stūrī no soda laukuma malas panāca 4:0 savā labā. Nepilnas divas minūtes vēlāk rezultāts jau kļuva graujošs (5:0), kad neveiksmīgi bumbu VFK aizsargs mēģināja izraidīt no soda laukuma, piespēlējot tieši pretiniekam uz kājas, kas tālāk apaļumu raidīja viesu vārtos. Valmieriešos šis gols radīja savstarpējas nesaskaņas un brīžiem spēlētāji vairāk cīnījās savstarpēji ar vārdiem nevis ar pretinieku, kas atnesa pretiniekiem vēl vienu iespēju palielināt rezultātu, kad izgājienā aci pret aci ar I.Ķirsi nonāca Spartaka uzbrucējs, pārspējot valmieriešu pēdējo bastionu un panākot jau nepieklājīgi lielu rezultātu savā labā 6:0. Šāds pavērsiens lika G.Ērglim veikt vēl vienu maiņu, šoreiz jau Koļesņikova (pussargs) vietā sūtot otru uzbrucēju.

Šāda taktika atmaksājās, jo spēles turpinājumā grožus savās kājās pārņēma valmierieši, biežāk uzbrūkot un veidojot bīstamus momentus. Kādā no epizodēm pretī vārtiem spartakieši pārkāpa noteikumus. Soda sitienu devās izpildīt A. Dubovs, kurš, lai arī ar ne visai stipru, bet ļoti precīzu sitienu raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī, kuru ar grūtībām atvairīja FK Spartaka vārtusargs. Pēc dažām minūtēm Alvis Dubovs apspēlējot divus savus sedzējus no laukuma kreisās malas iespēlēja bumbu soda laukumā, kur to kritienā vārtos raidīja Verners Apiņš. Spēles turpinājumā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus un spēle noslēdzās ar graujošo 6:1 FK Spartaks labā. Jāatzīmē, ka šī bija līdz šim rezultatīvākā spēlē 1.līgā šosezon. Nākamā spēle valmieriešiem paredzēta 15.maijā 16:00 Jāņa Daliņa stadionā pret FS Metta/LU.