LATVIJAS ULTRAS

LAT futbola forums
It is currently 28-03, 12:15

All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-09, 12:22 
Offline
ultras

Joined: 11-06, 12:17
Posts: 328
Location: MF Liepaja
Dazhi metalfans tulkoti materiaali.
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26-09, 12:23 
Offline
ultras

Joined: 11-06, 12:17
Posts: 328
Location: MF Liepaja
Ultras virziena raksturojums un vēsture.

Daudzi cilvēki, tai skaitā arī tie, kas it kā ir “atkoduši” futbola un ārpusfutbola “gudrības” pilnībā neizprot jēdzienu Ultras. Turpinājumā mēģināšu izskaidrot kas tā ir par kustību.

Ultras – tas ir dzīvesveids, ideja. Tas ir, kad futbols kļūst par kaut ko vairāk kā vienkāršu aizraušanos vai hobiju – tā ir Tava dzīve! Tu vairs nevari neiet uz stadionu, nevari vairs nebraukt izbraukumos, Tu nespēj atteikties no tusiņiem ar šiem ļaudīm un draugiem. Īsto draugu, kas nav saistīti ar Jūsu mīļoto komandu, ar katru gadu paliek arvien mazāk un mazāk. Un, ierodoties stadionā, Jūs, mierīgi sēžot, nevarat sekot līdzi spēlei, ir nepieciešams kas vairāk, Jums gribas aktīvi atbalstīt komandu ... Jūs esat Ultra. Visīstākajā šī vārda nozīmē!

Pirmie Ultras parādijās 60tajos gados Itālijā. Tajā laikā ultras grupējumi bija krietni savādāki kādi tie ir mūsdienās, bet tieši tajā laikā Milānā parādījās pirmie organizēti līdzjutēju atbalsta aizmetņi. Pēc pāris gadiem Milānai parādās pirmā ultru grupa – Comandos Tiger (1966). Bet tādas ultru grupas un to izpausmes, kādas mēs redzam mūsdienās, ieviesa cita Milānas ultru grupa Fossa del Leoni (1968). Tieši šī grupa kļuva par ultru kultūras pamatnoteikumu veidotājiem un modes noteicējām. Pārsvarā visās valstīs tiek izmantoti šīs ultras grupas dziesmu vadmotīvi. Fossa del Leoni ir pirmā un ir kā paraugs lielam vairumam fanu dažādās valstu ultru grupām.

Ultru grupas – tā gandrīz vienmēr ir oficiāli reģistrēta struktūra, kurā apvienojas no 10 līdz pat dažiem tūkstošiem komandas aktīvo fanu (Līdz Fossa del Leoni izjukšanai , tajā ietilpa 5000 biedru), kas nodarbojas ar visu kas saistīts ar savas komandas atbalstīšanu – atribūtika, biļetes, šova organizēšanu tribīnēs, izbraukumu organizēšana. Katrā no šiem grupējumiem ir biedra naudas, vidēji Eiropā tā ir 10 eiro liela summa mēnesī. Ietekmīgākām Eiropas ultru organizācijām ir tieši sakari ar sava futbola kluba vadību, un, kā tas ne reizi vien ir bijis, viņas ietekmē kluba politiku. Ir bijuši gadījumi, kad ultras ir lēmušas par vai pret kādu spēlētāja likteni un citiem kluba lēmumiem. Piemēram, Itālijā praktiski visi klubi pārspriež šādus jautājumus, kas var izsaukt reakciju tribīnēs, ar ultru grupu līderiem. Bez tam, praktiski visi Eiropas ultru grupējumi ir saimnieciskās attiecībās ar klubu. Klubs vienmēr palīdz savām ultrām vai nu dodot finanses, vai ļaujot pašām ultrām nopelnīt ar atribūtiku, biļetēm u.c. Piemēram, Varšavas Legia Ultras vienubrīd saņēma pa vienam zlotam no katras pārdotās mājas spēles biļetes.

Nopietni attīstīta ultru grupas pašas aktīvi iesaistās uzņēmējdarbībā. Viņu īpašumā ir veikali, krogi, nekustamie īpašumi, ar kuru palīdzību tiek pelnīta nauda, kas nepieciešama šovu organizēšanai tribīnēs. Dažreiz šie tēriņi sasniedz desmitiem tūkstošu dolāru par vienu spēli! Oficiālas struktūras statuss ir nepieciešam ne tikai, lai varētu nodarboties ar uzņēmējdarbību, bet arī lai kontaktētos ar policiju. Kontakts ir nepieciešams lai saskaņotu un iegūtu atļauju dažādu šovu veidošanu. Absolūti visi lielie banneri, pirotehnika, karogi, serpentīni u.c. tiek saskaņoti ar policiju vai atsevišķu apsardzi, pirms tie nokļūst tribīnēs. Tajā pašā laikā tribīnēs, kur atrodas vietējie ultras, nav policijas, izņemot atsevišķas valstis, kurās tribīnēs dežūrē stjuarti. Sektorā drošību un kārtību nodrošini paši ultras. Rupji runājot, ultras grupējumi dara visu, lai organizētu vienotu atbalstu un atvieglotu dzīvi ierindas fanam.

Maldīgs priekštats ir, ka ultras un hooligans ir viens un tas pats. Tās ir absolūti divas dažādas lietas – novirzieni! Huligānu grupas, pirmkārt, ir tendētas uz “izskaitļošanu” un fizisku citu komandu tādu pašu grupējumu ietekmēšanu un tikai tad seko kluba atbalstīšana tribīnēs utt... Otrkārt, ja būs izvēle starp braukt uz futbolu vai braukt izkauties ar ienaidnieku, tad huligāns izvēlēsies otro variantu. Ultrām šāds jautājums nevar rasties. Ja tāds parādās, tad tas nav ultra, bet hooligans. Šī iemesla dēļ izjuka Milānas ultru grupējums Fossa del Leoni. Ultras tā nav vardarbība! Ultras atbalsta mīļoto, vienīgo klubu un rada to neatkārtojamo atmosfēru stadionā, kuras dēļ futbolisti ir gatavi ziedot savu veselību, bet ļaudis atdot jebkādu naudu, lai redzētu un ieplūstu šajā atmosfērā. Ir arī gadījumi, kad nekārtībās un kautiņos iesaistās ultras, bet tām nekārtībām ir stihisks raksturs, bet ne iepriekš organizētas un plānotas akcijas, kā tas notiek huligānu pasaulē. Ideāls piemērs ir Polija, kur eksistē strikta dalīšana ultrās un huligānos. Ultras – karogu, krāsu, pirotehnikas u.c. atribūtu jūra. Hooligans – muskuļu kalni un minimāls atribūtikas daudzums. Katrs ir aizņemts ar savām darīšanām – vieni domā un organizē atbalstu tribīnēs, zīmē bannerus, gādā pirotehniku, moduļus utt., otrie izskaitļo pretiniekus un izkaujas, turklāt abas grupas labi sadzīvo kopā un tribīnēs vienmēr ir kopā.

Neskatoties uz to, ka ultras ir kopīgu draugu un uzskatu grupa, tomēr dažreiz tām ir politiska nokrāsa. Lielākais vairums ultru grupu ir apolitiskas. Ir gadījumi, kad izveidojas grupa ar vienotu politisko pārliecību, izejot no tā, ir izveidojušās galēji labējās un galēji kreisās ultru grupas. Visspilgtākais piemērs ir Irriducibili Lazio un Roma Boys. Vieni ir galēji labējie, otrie pretēji – kreisi orientēti. Neskatoties uz šīm pamatgrupām gan Lazio, gan Roma ir mazāk ietekmīgas un mazākas ultru grupas ar pilnīgi citādiem politiskiem uzskatiem. Ārpus stadiona viņi var nodarboties ar ko vien vēlas, bet tribīnēs viņi visi ir vienlīdzīgi, tāpēc nereti tribīnēs var redzēt ķeltu krustus blakus karogiem ar Čegevaras attēliem. Politika nekādi nedrīkst ietekmēt komandas atbalstu, tāpēc uzskatu pretinieki atrod kopīgu valodu – futbola, savas komandas vienotā atbalsta valodu. Bet absolūts vairākums ultru grupu nav politisko uzskatu propagandētājas!

_________________
www.metalfans.co.nr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26-09, 12:23 
Offline
ultras

Joined: 11-06, 12:17
Posts: 328
Location: MF Liepaja
Lads kultūra. Ar puišiem viss ir kārtībā!

Visai bieži Lielbritānija moderniem un ne tik ļoti moderniem žurnāliem asociējas ar visdažādākajiem narkotiku nomāktiem DJ, augstās modes nedēļām (piemēram London Fashion week), Vivjēnas Vestvudas tērpiem un daudzām geju parādēm. Tomēr mums šī lielvalsts izsauc cita veida asociācijas. Jaunās Anglijas īstā seja mūsdienās ir Lads.

Vārds Lad ir cēlies no viduslaiku angļu vārda ladde, kas nozīmē „puisis”. Tā kā pastāv virkne citu angļu vārdu kurus lietojam bez tulkojuma (piem.: panks), nolēmām arī šo jēdzienu atstāt bez tulkojuma. Tieši tāpat kā panku kustība, kurā sākotnēji ietilpa ne vairāk kā 100 cilvēku, noteica 70. gadu beigu mūziku, modi un stilu, arī lad kultūra, kura sākās ar grupas „Happy Mondays” un citu Mančestras grupu daiļradi, ir patiesā Anglijas (vai vismaz tās vīrišķās daļas) seja gadsimtu mijā. Tieši šī kultūra radīja to ar kā palīdzību impērijai kārtējo reizi izdevās iekarot savas bijušās amerikas kolonijas – britpopu, Deimonu Albornu un brāļus Galaherus. Un kā jau viss kas radīts Lielbritānijā, bet pēc tam gluži kā infekcija izplatās pa pasauli, arī lads ir tipiska angļu parādība kas nesaraujami saistīta ar dzimto specifiku, un kas raksturīgi ir ļoti vienkārša un „tautiska”. Kopumā lads fenomens ir raksturojams kā „ar seju pret dzīvi”. Dzīvot vienkāršāk, bez atskatīšanās uz noteikumiem. Mēs taču esam krutāki par visiem! Likumi nav radīti mums. Galvenais, lai viss būtu pa īstam, tas ir lai meitenes būtu kā meitenes(jaunietes kuras interesējas par šiem puišiem, vai satiekas ar tiem sauc par lasse), ja roks tad roks, ja dejas, tad dejas, ja dzert tad dzert, ja tusēties tad tusēties. Šīs parādības patiesie iemesli visdrīzāk slēpjas tajos apstākļos, kuri mums tāpat kā lielākajai cilvēces daļai šķiet kā nereāla perspektīva: no vienas puses tā ir ar izsmalcinātību, elitārismu un ārējā izskata radikālismu pārbarotas sabiedrības atrauga. Lad kultūra ir visa nedabiskā, ārēji „nevienkāršā” noraidīšana. Otrkārt lads, kā bieži raksta angļu prese ir t.s. „vīriešu panikas” turpinājums. Tā ir reakcija uz paātrinātu sabiedrības feminizāciju. Ja 20 gadus veca puiša iespējamā draudzene pati zina kādu mūziku klausīties, kur iet, kā ģērbties, bet vajadzības gadījumā var arī ar kāju iemaukt, un lai tādu iegūtu ir sevī jāapvieno Breda Pita izskats, un pieņemsim Mārtiņa Rītiņa galantums, tad vai nebūtu vienkāršāk visu pasūtīt, un būt „īstam puisim”. Tas ir – nekautrēties izrādīt savu vīrišķību, atraugāties pēc pāris izdzertiem aliņiem, kaisles pret futbolu, ziluma zem acs un nedaudz nošļukušiem džinsiem.

Tomēr lad nebūt nav prasts vecis, kurš neaizdomājas par apkārtējo reakciju uz savu rīcību. Tā ir zīmju sistēma kas sastāv no apģērba, iecienītākajiem dzērieniem, mūzikas, frizūras, slenga, utt. Kā visam angliskajam, lads kultūrai nav svešs arī zināms snobisms. Īstam modīgajam skapī ir jābūt ap 10 visu veidu un firmu sporta apaviem, un obligāti ir jābūt kādam kulta modelim – piemēram klasiskajiem Adidas apaviem. Blakus tiem vairākām vienai no otras ne ar ko neatšķirīgām Polo Ralph Lauren veida jakām. Lielākais šiks neslēpjas tajā, lai aizietu uz centrālo veikalu un nopirktu kaut ko no Brioni vai Cerruti 1881. Lielākais šiks ir lai tavs rūtainais krekls ar apkakles podziņām (tāds savienojums nav obligāts, tomēr tā ir klasika), kas ne ar ko neatšķiras no jebkura cita parastā apģērbu veikalā pirktā izceltos ar logo kā jēga būtu saprotama savējiem, un lai ieinteresēts skatiens saprastu, ka par šo vienkāršo apģērba gabalu tu esi izdevis ne vienu vien desmitu naudas vienību. Ja tev tāpat kā lielākajai cilvēku daļai pietrūkst laika, naudas, bet galvenais gaumes lai sekotu modei, tad nepieciešams lai mode sekotu tev. Ir jārada pašam sava mode. Piekritīsiet, ka tas ir pats spēcīgākais gājiens. Īsts lad ar visu savu izskatu demonstrē, ka viņš ir kosmiski tāls no modes, no augstās modes. No biksēm izlaists krekls, zili Levi`s džinsi (atkal jau nav obligāti, tomēr tā ir klasika) un sporta kurpes (piem. Reebok). Īstenībā īstu lad maz interesē mode, jo patiess lad pirmkārt ir reāli pastāvošs dzīvesveids. Un šajā dzīvesveidā galvenās lietas ir alus, futbols, meitenes un mašīnas. Un protams klubi jo angļu klubu kustība pirmām kārtām pateicību par savu uzplaukumu ir parādā tieši puišiem, kuriem vietējā kluba apmeklēšana sestdienās ir tikpat nelaužams rituāls kā krievu filmā „katru gadu 31.decembrī, mēs ar draugiem ejam uz pirti.” Īsts lad dzer tikai alu vai arī kaut ko stiprāku, bet neniekojas ar vīnu, vai tādiem mēsliem kā rums ar kolu. Savukārt pret alu un futbolu lad ir gatavs iemainīt vienalga ko, pat mīļoto meiteni.

Attiecībā pret mūziku lad ir pietiekami atvērts, un var klausīties pilnīgi jebko, sākot ar tehno un acid-jazz, un beidzot ar rokenrola grupām. Tomēr īstā lad mūzika bez šaubām ir Blur, Oasis, Supergrass.

Šo puišu attieksme pret meitenēm ir visai sarežģīta. No vienas puses tie dziļi ienīst visādus fagus (zilos), no otras puses savas komandas spēles apmeklēšana tiem ir daudz svarīgāka par miesas baudu, kaut protams, ka normāls sekss tiem nav svešs.

Ladu galvenais variants ir angļu aktieris - alkoholiķis Olivers Rīds, kurš kino mīļotāju vidū ir pazīstams ar lomu filmā „Sātani”. Britu jaunatnei Olijs gan vairāk ir zināms ar ārdīšanos dzērumā un bezkaunīgiem izlēcieniem, piemēram sava dzimumlocekļa notetovēšanu un sekojošu tā izrādīšanu British Airways stjuartēm. Vai arī dēļ derībās izdzertas šņabja pudeles, kas tika pavadīts ar milzīgu daudzumu alus.

Pie tradicionālajiem lad naida objektiem ir pieskaitāmi jau augstāk minētie seksuālo minoritāšu pārstāvji, kā arī zinīši ar brillēm un gariem matiem, kā arī politiķi, vadošie ekonomisti, utml. No alus dzeršanas un futbola skatīšanās brīvajā laikā lad var arī palasīt presi. Viņu mīļākie žurnāli ir Loaded (kulta izdevums pieejams arī Krievijā) un FHM, kurus tas tiešām lasa, un kuros aplūko pliku meiču fotogrāfijas. Lad mēdz pirkt arī porno žurnālus, un mūzikas izdevumu The Face.

Kā redzams no šī materiāla, jaunās Anglijas seja ievērojami atšķiras no tā ko parasti raksta spīdīgie žurnāli, un ir pietiekami tuvu tam ar ko Albiona asociējas mums. Vai tas ir labi, vai slikti – lemt tev pašam. Viens gan ir neapstrīdams: tas ir pa īstam.

_________________
www.metalfans.co.nr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 26-09, 12:25 
Offline
ultras

Joined: 11-06, 12:17
Posts: 328
Location: MF Liepaja
Geezer – CASUALS ideju īstenošana.

Mūsdienās par interesantākajām personībām tribīnēs ir kļuvuši nevis izkrāsojušies dīvaiņi, vai puskailas meitenes, bet tā saucamie Geezers. Viena no galvenajām īsta Geezer`a pazīme ir ārējais izskats. Ja tu gribi mēģināt kļūt par geezer, tad šim pastāvēšanas atribūtam ir jāpieiet nopietni. Katru reizi kad dodies uz vareno spēli Futbols, tev tas ir jādemonstrē. Tas ir vesels priekšnesums, bet ne pantomīma, un tev šādai izrādei ir kārtīgi jāsagatavojas. Darba nedēļas laikā ģērb ko gribi, un uzvedies kā proti, bet katru reizi Tavas spēles laikā tev ir jāizkļūst no pelēkās ikdienas, un jāparāda sev un citiem tādiem kā tu kārtējais priekšnesums. Un spēles dienā ir jādara tādas lietas par kurām uzzinot tavi darbabiedri būtu ļoti norūpējušies (maigi sakot).

Sestdienas atpūta stadionos nekādā gadījumā nav pretrunā ar tradicionālo nedēļas nogales formulu: klubi – stimulatori – sekss. Bet tas viss mazliet vēlāk, pēc spēles apmeklēšanas. Ideāls G lieliski zina kādā izskatās ir jādodas uz futbolu, bet pēc tam ar nakts dzīves palīdzību izklaidēties.

Ģērbies dārgās un ērtās drēbēs, kas izceļ no pūļa savējiem, bet nav pamanāma vienkāršiem cilvēkiem – lūk tāds ir pareizais tēls. Šāds tēls ir ļoti līdzīgs casual (neizceļas no pūļa). Atklāti sakot, tas arī ir casual tēls. Apģērbs ir ļoti svarīgs, jo šis elements it kā identificē tevi.

Tomēr sākumā parunāsim par lietām, kuras vienā brīdī var tevi padarīt par vienkāršu garāmgājēju. Viena kļūda – un tevi jau ieskaita to cilvēku rindās, kurus katru nedēļu „ārstē” klauni no MTV.

Tradicionālajam līdzjutējam tas var likties dīvaini, bet replica shirt galīgi nekotējas G vidē. Jā, miljoni šādu preču tiek pārdoti katru gadu, bet tos pērk bērni „nepareizie pieaugušie” un „pamuļķi – iesācēji”. Uzvilkts kluba krekls parāda, ka cilvēks ir pārdevies – tā uzskata ļoti daudzi. Tas ir – cilvēks ir iesaistījies mīļotā kluba finansiālā ekspluatācijā, kā vienīgais mērķis ir atdalīt vienu no otra tevi un tevis paša sūri grūti pelnīto naudu. Bet G nav ar pliku roku ņemams, viņš ir viltīgs puisis un uz tādiem piedāvājumiem neizķeras. Savēji tāpat zina par ko tu esi, bet svešie nepazīstot tavu pievilcīgo seju, jūt ka neesi parasts līdzjutējs, bet kādu komandu atbalsti, kā likums nevar pateikt. Protams, ka jebkuram līdzjutējam ir kluba krekls, pat G, bet visi patiesie G zina, ka tie ir jāģērbj mājās, var izmantot rītassvārku vietā, svētkos, vai arī parkā spēlējot ar draugiem kvadrātu. Neveiksmīgi, ja krekla dizains, vai krāsas ir tādas, ka rodas iespaids, ka krekla veidotājs ir to radījis heroīna murgos, vai arī tā stils ir tik oriģināls, ka šķiet – „dizainerim” ir nē vairāk kā 7 gadi. Un izvairieties no šallēm – dēļ tām tevi sauks par scarfer vai anorak. Bet ja tev rokās ir vēl arī karodziņš…

Turpināsim sarunu. Pastāv vēl divas lietas, kuras ir jāpiemin. Pirmā – ja tu nefano ne par Ajax, ne Juventus vai Brazīlijas izlasi, tad nav neviena loģiska iemesla, lai iegādātos attiecīgo komandu kreklus. Vienmēr atceries – pa īstam var atbalstīt tikai vienu klubu. Otrkārt – ja krekls neiet kopā ar tavu seju (vai augumu), tad kāpēc ir vajadzīgs tāds augums?

…bet visiem noteikumiem ir savi izņēmumi. Šis apgalvojums pilnībā atbilst arī mūsu gadījumam. Šāds gadījums piemēram ir arī tavas komandas spēle valsts centrālajā stadionā. Un tādā gadījumā īstu G attieksme pret kluba krāsu izmantošanu ar varenu spēku mainās par labu tam pašam kuba kreklam. Nav būtiski, kas tā ir par spēli – Kausa fināls, vai pārejas turnīra spēle. Galvenais, ka tajā piedalās mīļotais Klubs! Un tas ir labi. Jo tas tiek uzskatīts par lielu notikumu. Šeit nav laika domāt par „šifru” – galvenais, lai vismaz puse no stadiona būtu tava kluba krāsās. Tātad tajās var rādīties.

Kluba cepures/panamas cepures utml. Arī nepiešķirs tev nozīmīgumu tribīņu stilīgo acīs. Tas nav moderni. Ir sāpīgi tērēt milzum daudz laika krekla izvēlei, un labi orientēties džinsu kvalitātē, bet tad visu sabojāt ar smieklīgu beisboleni.

Bez tam tās var sabojāt frizūru! Bet frizūra priekš G ir ļoti svarīga. Ar savu frizūru viņš demonstrē stila esamību. „Viegli izveidojama” frizūra, kārtīga galva – tā ir futbola G pazīme. Uz labi safrizētu cilvēku ir patīkami skatīties (bet priekš G, protams ir ļoti būtiski kā viņš izskatās). Nav vēlams nekas, kas tevi nošķir no normas. Tāpat atcerieties, ka ar astīti staigā tikai suteneri un baikeri. Un nerunāsim par rudajiem.

Ja esi pamanījis, ka tev sāk izkrist mati, tad vislabāk ir nodzīt arī palikušās matu saliņas. Jā, protams, daudziem šāda perspektīva šķitīs ne pārāk vilinoša, bet ticiet, ka sicīliešu mūka tēls ir grūti savienojams ar G imidžu. Bet acīmredzot tev tomēr nāksies valkāt cepuri, jo ziemā ir viegli saslimt, savukārt vasarā dabūt saules dūrienu, un arī tiesībsargājošās iestādes visai nervozi izturas pret pilnīgi pliku kupolu. Šajā apstāklī gan ir arī savi plusi – cilvēkus, kuri ir apdalīti ar matiem nez kāpēc ātrāk apkalpo veikalos un bankās…

Tagad sekos sadaļa īpaši grūti saprotošiem…

Un beigu beigās, pirms sākt apspriest personīgo apģērbu, ir vēl vien punkts. Tas par ko tagad būs runa tev nav pieņemams. Tā ir kara krāsas. Pat nezinu kā izturēties pret cilvēkiem futbolā, kuri ir izkrāsojuši sejas, vienkārši trūkst vārdu. Pieaudzis vīrietis ar krāsām uz sejas – tas ir šausmīgi skumji! Varbūt astoņgadīgs puika papriecāsies par savu oriģinālo ideju – lai nu būtu, bet jau nobriedis cilvēks? Diemžēl šāda parādība stadionos ir sastopama aizvien biežāk. Ja kāds no taviem paziņām šādā izskatā ir ieradies uz spēli, tad vajag a) nolamāt viņu, b) kārtīgi viņu nomazgāt. Nekad neaizmirsīšu izsmērētu krāsu uz daudzu skotu sejām pēc tam, kad Anglijas izlase viņus izsita no Eiro 96 turnīra. Pietiks, atstāsim šo tēmu konkrētai rindkopai, bet kara krāsas – bērniem un Bojam Džordžam.

Tagad parunāsim tieši par apģērbu. Tas ir pirmais, kas atšķir G no pārējiem. Kāds gudrais senos laikos ir teicis, ka stils, jeb precīzāk runājot tā izjūta ir no dzimšanas: vai tā ir, vai nav. Ja 20 puišus nostādītu pie bāra letes G izceltos no kilometra attāluma. Viņš būtu vienīgais ar īsteno stilu., un neskatoties uz mērķi iekļauties pūlī un īpaši neizcelties, G klase ir pamanāma. Un tā ir vienmēr. (Piebilde – nākošā rindkopa attiecas tikai un vienīgi uz Angliju, un salīdzināt britu apstākļus ar jebkuru citu valsti ir vienkārši nereāli.)

Mode tribīnēs ir tāda, ka te viss ir atkarīgs no firmas zīmēm. Pie tam pilnīgi nekotējas, ja iecienītais logo ir pa visu apģērba priekšpusi – daudz labāk, ja simbols vai uzraksts ir neliels. Tāds, kas būtu nemanāms vienkāršībai, bet pamanāms citiem G. Casuals ziedu laikos pirmās vietas uz pjedestāla ieņēma tādas firmas kā Ellese, Lacoste, Tacchini, Fila un Diadora (tā saucamās old school lietas) – pašas idejiskākie un uzticamākie futbola fani līdzinājās tenisa zvaigznēm. Bet apmēram 10 gadu iepriekš ļoti aktuāli bija skinu stila elementi, un skūtgalvji spēlēja galveno lomu futbola stadionos. Skinhedu kultūras popularitāte bija ļoti liela. Kā piemēru var minēt „Arsenal” spēles laika posmā no 1967. – 1970.gadiem, kad uz komandas spēlēm sapulcējās līdz pat 4 tūkstošiem šādu puišu. Tomēr pašlaik tas viss ir pilnībā novecojis, un G izvairās no šīs tēmas kā no mēra. Savukārt galvenais iemesls kāpēc notika atteikšanās no tenisa līnijas ir preču pārāk plašā pieejamība un lētums, ar tam sekojošu ekskluzivitātes zudums. Tādām tirdzniecības zīmēm kā Adidas, Nike, Umbro, Reebok, Kappa nav vērts pievērst uzmanību jo par to galveno mērķauditoriju ir kļuvuši pusaudži, kas ķemmē veikalus. Īpašu iespaidu neatstāj arī milzīgo uzrakstu Puma, O`neill mīļotāji. Noteikti jāatceras, ka ir jāizvairās no preču zīmēm, kuras kļuvušas par viltotāju upuriem. Protams, tu vari izdot 60 naudas vienību par lielisku Ralph Lauren kreklu, bet tavs kaimiņš tribīnēs var uzģērbt tādu pašu, tikai pirktu melnajā tirgū reizes 4 lētāk. Pie tam tavējo nevarēs atšķirt pēc triju stundu brauciena vilcienā. Jā, tā ir traģēdija, it īpaši ja RL ir tava mīļākā firma, bet tev kā īstenam G nav pieņemams tas, ka tava apģērba kvalitāte un autentiskums var būt zem jautājuma zīmes. Šo iemeslu dēļ iesaku atteikties no sekojošu firmu ražojumiem (autora viedoklis – FOTT piezīme):

Tommy Hilfiger
Lacoste
Yves Saint Laurent
Ralph Lauren
Hugo Boss
Helly Hansen
Calvin Klein

Un ja ir vēlme iegādāties ko jau, iesaku pievērst uzmanību sekojošai produkcijai:

Henry Lloyd
Pringle
Clarks
Duffer of St.George
Ted Baker
French Connection (FCUK)


Un kurš var atļauties:

Paul Smith
Hacket
PRADA
SixEightSevenSix

Un visbeidzot visu G izvēle, leibls, kurš pēdējos gados ir kļuvis par vienotu formu – itāļu Stone Island. Ja tev ir jebkādas šaubas par kādas vienas konkrētas firmas izvēli atmet tās un meklē tuvāko Stone Island veikalu. Ko vairāk par šo brendu var uzzināt no žurnāla „Monitors”, kura numuros regulāri tiek publicētas SI apģērbu līniju fotogrāfijas.

Derētu sekojoša kombinācija: Timberland desert boots vai Clarks kurpes; Levis`s 501, 506, Engineered, Armani džinsi; krekls (t-krekls, polo) – vienalga vai ar īsām, vai garām piedurknēm jebkura minēto firmu ražoti; aukstā laikā vienkāršs Henry Lloyd vai Stone Island džemperis. Krāsām nav būtiskas nozīmes, bet labāk pasteļtoņi. Nederēs nekas spilgts. Izvairies no rozā un pretinieku komandas krāsām.

Tomēr acīmredzot pēc 2001.gada sezonas Stone Island zaudēs līderu godu – jau šodien itāļu leibls zaudē savas pozīcijas, jo pārāk daudzi vienāda izskata cilvēki mazina ideju.

Būtiskākā garderobes detaļa – golfa tipa jaka. Citi G atpazīs tavas jakas ražotāju pat neredzot nosaukumu. Viņi to atpazīs pēc dažām īpatnībām – un nereti tas viņiem pavēstīs cik lielā mērā tu esi viņu uzmanības vērts, bet dažreiz arī to par kuru komandu fano. Ir būtiski, lai pārējie saprasti, ka tu esi spējīgs izskatīties pareizi. Tajā pašā laikā ir zināmi cilvēki, kuri uzvelkot drēbes, kuras kotējas visaugstāk izskatās muļķīgi. Lai no tā izvairītos, nāksies apmeklēt daudzus veikalus, pajautāt padomus pārdevējiem, un gluži vienkārši paskatīties spogulī. Iesaku atcerēties šos noteikumus. Ģērbieties atkarībā no gadalaika. Visi G tā dara, bet ir arī izņēmumi – geordies (ziemeļnieki, pārsvarā no Ņūkāslas). Vai sniegs, vai krusa viņiem viss ir vienalga. No viņiem var sagaidīt visu ko – var piemēram sala laikā sēdēt izģērbušies līdz viduklim.

DZERT UN SMĒĶĒT. Geezer`iem viss nav vienkārši. Veco, labo „krabja nūjiņu” jaukums slēpjas tajā, ka tās ne tikai nomierina nervus, bet paveic vēl šo-to. Un konkrēti – nodibina kontaktus. Pie tevis var pieiet G un palūgt cigareti, vai piesmēķēt. Un viņš spēs novērtēt, ja piedāvāsi viņam Benson&Hedges, Embassy vai Marlboro – jo tās taču ir īstas vīriešu cigaretes. G vidē tās ir vispopulārākās. Sacienā viņu ar mentola vai franču cigaretēm – un dabūsi pa galvu. Un vēl G nekad nepīpē pīpi.

Ja nu tu esi nolēmis iedzert, tad par tavu dzērienu Nr. 1 ir jākļūst alum (vienalga gaišais vai tumšais). Nekādu Bitter Lemon, balto vīnu un Bacardi ar kolu. Alus un tikai alus. Labāk pudelēs, nekā bundžās, pie tam vēlams pēc iespējas dārgāks. Bezalkaholoskie dzērieni noderēs tikai gadījumos „pie stūres”(un arī tikai, ja brauc izbraukumā uz savas mīļākās komandas spēli, un ved uz turieni savus draugus), vai arī ja esi saķēris kādu „nelabu slimību”, un visi tavi draugi par to zina. Tā arī ir dzīves normu un noteikumu komplekss. Tādi cilvēki.


Geezer – burtiski nozīmē „tāds, kas nelīdzinās citiem”. Šeit lietojamā nozīmē – futbola līdzjutējs, kurš neietilpst sekojošās līdzjutēju kategorijās: „mužiks”(no sērijas – es esmu pilnīgs lohs, bet pats to neapzinos); cilvēki, kuri dodas uz spēli ar visu ģimeni, bērni un cilvēki kluba krāsās. Anglijas futbola stadionu un to apkārtnē rada to īpašo, neatkārtojamo atmosfēru. Bez viņiem angļu futbols nav futbols. Profesionālie futbola huligāni ir viena no galvenajām šajā līdzjutēju kategorijā ietilpstošajiem cilvēkiem. Īsāk sakot G savā būtībā atspoguļo casuals garu.
Replica shirt – kluba krekls, nacionālās izlases krekls, krāsains t-krekls.
Scarfer – mazliet iedzēris klauns kluba kreklā un šallē.
Anorak – tāda pati figņa.[/b]

_________________
www.metalfans.co.nr


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 20-10, 01:46 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 19-09, 15:43
Posts: 244
Location: Riga, Aizkraukle
Zinu, ka daudz laika pagājis kopš 2005. gada janvāra, kad vortālā www.futbols.lv tika publicēts šis materiāls. Daudz kas mainījies, taču daudz kas palicis... Interesanti 2008. gadā atskatīties uz to, kā bija 2005. gadā... Ja godīgi, tad būtu interesanti palasīt arī intervijas dalībnieku rezumējumu par laikaposmu no 2005. gada sākuma līdz pat šai sezonai. Rezumējumu par fanu kultūrā notiekošo...

_ _ _ _ _

VAI ARĪ LATVIJĀ...?

Kāda nedēļas nogale Milānā. Aiz vieniem vārtiem viss ir "iekrāsojies" sarkanmelnos toņos, kamēr aiz otriem dominē zilā un melnā krāsa. Plakāti, karogi, šalles... Uz brīdi tam visam pāri pārklājas liels dūmu mākonis, kuram tifozi dziesmu pavadījumā gaistot, komandas sāk spēli. "San Siro" "futbola teātrī" laukumā ir devušies 22 "aktieri", kurus uz rezervistu soliņa atbalsta divi galvenie "režisori" kā arī virkne "dublieru", kas jebkurā brīdī var iesaistīties"izrādē". Plakāti,karogi, šalles, dūmi, dziesmas,atmosfēra...Svētku noskaņojums - tauta iet uz "teātri". Futbola kultūras diena Milānā...

Kāda nedēļas nogale Latvijā. Varbūt ne 80 tūkstošu skatītāju klātbūtnē, bet arī šeit "izrāde" notiek. Savs "teātris", savi "aktieri", savi "režisori", savi "dublieri", savi skatītāji, sava "kultūras pēcpusdiena"...Klusāka nekā Milānā, taču tas tikai tā ārēji. Iekšēji viss būs tikpat skaļi, varbūt pat skaļāk. Uzbrukums, sitiens, vārti, nē garām! Emocijas, emocijas, emocijas - kurš gan tās mums var liegt?

Pēc teātra izrādes aktieriem applaudē, dāvina ziedus, pateicas par spēli. Arī futbolā - tikai tur to visu ir pieņemts darīt nedaudz savādāk, un jau "izrādes" laikā. Katrai kultūrai savas konkrētas pazīmes, bet ikvienai no tām ir arī kāda kopīga iezīme - savdabīgs spēks, kas pievelk pie tās, liek pieņemt to, (sa)dzīvot ar to, iemīlēt to. Kāda nedēļas nogale Latvijā - karogi, plakāti, šalles, dziesmas...?

Jā! Arī pie mums tas viss ir, turlāt jau diezgan sen. Vēl Rīgas "Daugavas" laikos komandai bija cilvēki, kas kaislīgi dzīvoja tai līdzi. Kaislīgāk nekā pārējie. Mūsdienās vairs nav Rīgas "Daugavas", taču mums ir Latvijas Virslīga, kurā spēlē vairāki klubi, kuriem ir savi līdzjutēji. Tādi, kuri savai komandai jūt līdzi kaislīgāk, nekā citi. Jautāsiet - kas ir šie cilvēki, ko viņi dara, kāpēc to dara? Šajā rakstā viņi centīsies jums sniegt atbildes uz šiem jautājumiem. Šajā rakstā jums būs iespēja izlasīt viņu viedokli jautājumos, kas ir saistīti ar fanu kultūru Latvijā. Šajā rakstā jums būs iespēja izlasīt "Ventspils", "Liepājas Metalurga" , kā arī "Skonto" fanu grupu pārstāvju viedokļus par to, kas tad īsti notiek pie mums tribīnēs un ārpus tām.

Pirms ķersimies pie viedokļiem, aplūkosim dažu jēdzienu skaidrojumus, ar kuriem šī raksta laikā nāksies iepazīties. Tātat, kā jau zināms, tad futbola līdzjutējus var iedalīt dažādās kategorijās, dažādos stilos. To ir daudz, taču populārākie ir Ultras, Hooligans un Supporters. Ar jēdzienu Ultras vajadzētu saprast līdzjutējus, kuri domā par to kā atbalstīt komandu spēļu laikā. Kuri domā par to, kā noformēt sektoru, kādus šovus (piem. pirotehnika, karogi, lentas) veidot spēļu laikā. Viņi domā par dziesmām, saukļiem - visu to, kas ir vajadzīgs kārtīgam komandas atbalstam spēļu laikā. Viņi uzticīgi dodas savai komandai līdzi uz izbraukuma spēlēm. Ultras kustība ir izplatīta tādās valstīs kā Itālija, Spānija, Francija, Grieķija, kā arī Dienvidamerikā. Tiesa, šī kultūra jau sen pastāv praktiski ikvienā Eiropas valstī, kurā tiek spēlēts futbols. Tieši tāpat ir izplatīta Hooligans kultūra. Hooligans kultūras dzimtene ir Anglija, bet izplatīta šī kultūra ir arī Austrumeiropā - Polijā, Krievijā u.c. valstīs. Šķiet, ka jēdzienu hooligans (huligāni) īpaši tulkot nav vajadzības, taču nevar viennozīmīgi teikt, ka futbols šos cilvēkus neinteresē. Nebūt nē! Arī viņi dodas savai komandai līdzi uz izbraukuma spēlēm, atbalsta to spēles laikā, tiesa, neaizmirstot reizēm pamēroties spēkiem arī ar pretinieku komandas faniem un kārtības sargiem. Rakstā tālāk varēsiet iepazīties ar to, kāpēc bieži vien Hooligans ceļu iet arī Ultras kustības pārstāvji, bet pirms ķeramies pie fanu viedokļu uzklausīšanas, centīsimies izskaidrot vēl arī tādu jēdzienu kā Supporters (līdzjutēji). Ar to vajadzētu saprast fanus, kuri aktīvi atbalsta savu komandu mājas spēlēs, dodas arī izbraukumos. Varētu it kā likt vienlīdzības zīmi ar Ultras kustību, taču Supporters tomēr ir kas atšķirīgs. Varētu skaidrot tā - ja Supporters ir fani, tad Ultras ir fanāti, proti, tie, kas savu komandu atbalsta daudz kaislīgāk, kuri to mīl daudz radikālāk. Nevar gan apgalvot, ka šeit minētie skaidrojumi ir visprecīzākie, jo fanu kultūrā, stilos pastāv vēl daudz un dažādas tendences. Protams, pastāv vēl dažādas kategorijas, taču mēs galvenokārt aplūkosim šīs, par kurām centāmies dot arī īsu skaidrojumu.

Ievadam...

OST („Liepājas Metalurgs”) - "Metalfans" tika dibināta 2003. gada beigās/2004.gada sākumā, un mūsu grupai aizvadītā sezona bija pirmā sezona. Mēs sākām visu no nulles. Patlaban cenšamies palielināt savas grupas skaitlisko sastāvu. Neesam vēl izvēlējušies to, kādā virzienā iesim, kādā veidosim savu grupu, tomēr visdrīzāk tas būs Ultras stils. Izvēle tiks izdarīta šajā ziemā. Kas attiecas uz pašu futbola fanu kultūras sākumu Liepājā, tad pirmā bija "Red-Blue Metals" fanu grupa (tika izveidota 1998. gadā aut. piez.), kura centās sekot Krievijas futbola fanu tendencēm. Cik es saprotu, tad viņu izvēle bija vairāk uz huligānisma pusi tendēta. Atbalsta trūkuma dēļ šī grupa ar laiku izjuka. Starp "Metalfans" un "Red-Blue Metals" nevar likt vienādības zīmi, turklāt arī nākotnē tas visticamāk nenotiks.

Image

Kas attiecas uz mums, tad mums pagaidām vēl nav līdera, jo esam samērā jauni - tikai aptuveni gadu veci. Uzskatām, ka esam radušies dabiski, jo iztikām bez sludinājumiem, un aģitēšanas, lai piesaistītu dalībniekus grupai. Tie cilvēki, kas pašlaik aktīvi darbojas Metalfanā satikās futbolā, vai arī LM veltītās fanu lapās. Kā jau teicu, mēs cenšamies sapulcināt aizvien vairāk cilvēku, kas būtu gatavi atbalstīt "Liepājas Metalurga" komandu, kas būtu gatavi atbalstīt mūsu fanu grupas idejas. Mums ir pašiem sava mājaslapa: http://www.metalfans.info/, kas gan pašlaik informē ne tikai par fanu lietām, bet arī par komandas aktivitātēm, tomēr tikai līdz brīdim, kamēr normāli nesāks funkcionēt kluba oficiālā lapa. Arī paši cenšamies jau tagad domāt par attīstību. Cenšamies latviskot dažādas Eiropā pazīstamas fanu dziesmas, domājam par dažādiem šoviem (piem. pirotehnikas) spēļu laikā. Šogad bijām Zviedrijā un Vācijā, kur "Liepājas Metalurgs" UEFA kausa izcīņas ietvaros tikās ar "Osters" un "Schalke" klubiem. Centāmies iepazīt turienes fanu kultūru, centāmies iegūt kaut ko sev. Nākotnes plāni ir, bet par tiem es pagaidām nevēlētos runāt. Ja runājam par atbalstu no kluba puses, tad var teikt, ka tāds ir. Pārsvarā attiecībā pret Liepājas Fanu klubu - FHK Liepājas Metalurga veidotu un stimulētu organizāciju.

Edward („Skonto”) - Pašā sākumā klubs atbalstīja fanus - deva naudu autobusiem, lai tie par velti varētu nokļūt uz spēlēm (pirmie organizētie "Skonto" fani Latvijas futbolā parādījās 1998. gadā aut. piez.). Varu atzīmēt, ka toreiz bija laba organizācija. Kāds no fanu grupas uzturēja sakarus ar klubu, lai dabūtu no tā atbalstu grupai. Kāds atbildēja jau par organizētību grupā, par atribūtiku. Ar laiku tā visa vairs nebija, un nu "Skonto" fanu grupā ietilpst vairs tikai 4 cilvēki, kuri to atbalstīja arī pirmssākumos.

Image

Redz ir tā - kamēr kāds atbalstija, deva naudu, tikmēr bija arī cilvēki... Tie, kas ir fanu grupā palikuši tagad, tie ir palikuši tāpēc, ka mīl futbolu. Vēl par mūsu grupu var teikt to, ka tajā patlaban nedominē kāds konkrēts virziens. Tās dalībnieki ir izvēlējušies dažādus virzienus (piem. Ultras vai Support), kāds nav izvēlējies nevienu virzienu, savukārt vēl citiem informācijas trūkuma dēļ ir radies nepareizs priekšstats par kādu no virzieniem. Jāatzīst, ka grupā ir problēmas ar organizētību, ar vienotību. Daudz kas ir atkarīgs arī no pašu izrādītās iniciatīvas - pagaidām tā nav īpaši liela...

M („Ventspils”)- 1998. gada 31. oktobrī Latvijas čempionātā notika pirmā organizētā fanu grupas došanās uz izbraukuma spēli - 11 "Ventspils" kluba fani devās uz spēli pret "Skonto" kluba sagādātā autobusā. No tās dienas arī sākās mūsdienu fanu kustība "Ventspilī", parādījās pirmās nākotnes ieceres, pirmās idejas. 1999. gadā sākās jau organizēta fanu kultūras kustība "Ventspilī". Tieši tajā pašā laikā šī kultūra attīstījās arī Liepājā, parādījās grupa "Red-Blue Metals", arī Rīgā "Skonto" fani veidoja savu grupu. Jāatzīst, ka toreiz Latvijā daudziem bija diezgan miglains priekšstats par futbola fanātismu, par tā idejām. Togad uz Rīgu, lai atbalstītu "Ventspils" komandu Latvijas kausa izcīņā, devās 75 cilvēki, kas bija pirmais nopietnais izbraukums Latvijas futbola čempionāta ietvaros, bet kopumā ventspilnieku spēles laikā stadionā bija daudz vairāk. Par atribūtiku mums nācās gādāt pašiem, kas arī tika darīts. Tiesa, jāatzīst, ka arī klubs zināmā mērā palīdzēja. Var teikt, ka klubs palīdzēja pašā sākumā (2 karogi, daži t-krekli un šalles).

Image

Kas attiecas uz izbraukuma spēlēm, tad 1999. gadā mēs bijām klāt gandrīz visās kluba izbraukuma spēlēs, izņemot spēles Eirokausos pret Turcijas "Kocaelispor" un Norvēģijas "Valerenga". Togad mums arī sanāca iepazīties ar nopietniem Eiropas līmeņa Hooligans stils piekritējiem, kad uz Rīgu (spēle notika „Daugavas” stadionā) atbrauca aptuveni 30 "Valerenga" fani, kas atbalstīja britu futbola fanu stilu.1999. gads pagāja "uz viļņa". Klubam bija samērā daudz fanu, jo bija iespēja ar kluba piedāvātiem autobusiem doties uz spēlēm. Vēlāk gan daudz kas mainījās...Jau pašā sākumā ar atbalsta organizāciju nodarbojās tikai pāris cilvēki.

Kādam stilam mēs centāmies sekot? Centāmies sekot Ultras stilam. Būtībā, to fanošanas stilu varēja nosaukt par Utras stilu, kaut gan toreiz vēl neviens neko īsti nezināja par Ultras stilu. Tikai sezonas beigās mums bija neliels priekšstats par Ultras kustību. Var teikt, ka sākumā mēs bijām vienkārši Supporters. Tiesa, tajā pašā 1999. gadā bija dažādi incidenti. "Ventspils" gan bija fiziski un skatliski vispēcīgākā grupa, tāpēc arī bijām pārāki par pārējiem. Vairāki incidenti toreiz bija ar policijas darbiniekiem, jo jau toreiz mums neļāva fanot, neļāva izmantot pirotehniku.

Image

Ar ko mēs atšķiramies no pārējiem? No pārējiem atšķiramies ar to, ka pārliecinoši esam pati progresīvākā futbola fanu grupa Latvijā, fanu grupa ar visbagātāko vēsturi. Manuprāt, esam grupa, kas var sapulcināt vislielāko cilvēku skaitu uz spēlēm. Īpaši uz svarīgām spēlēt, taču te ir jāpiebilst, ka lielāko cilvēku skaitu patlaban uz mājas spēlēm var sapulcināt “Liepājas Metalurga” fani. Mums pirmajiem arī bija savs speciāls fanu laikraksts (tā saucamais "fanzins aut. piez.), kā arī pirmajiem mājaslapa internetā. Vēl var piebilst to, ka fanzinam ir 2 numuri, turklāt informācija ir plašā apjomā (86 lpp.)

No Latvijas fanu grupām, mums ir vislielākie sakari ar citiem Eiropas faniem. Esam grupa, kas domā savādāk, kas dara savādāk. Neviens nav līdzīgs mums Latvijā - mēs neesam līdzīgi nevienam Latvijā. Domāju, ka mūsu grupā cilvēki visvairāk zina par to, kas notiek ārpus futbola spēlēm (tam ir pat speciāls apzīmējums krievu val. - "okolofutbol" aut. piez). Starp mums ir daudz cilvēku, kam futbols ir būtiska dzīves sastāvdaļa. Ir izveidota tā saucamā "Rīgas filiāle". Tajā ietilpst tie ventspilnieki, kas strādā vai mācās Rīgā, kā arī rīdzinieki, kuri atbalsta "Ventspils" komandu. Ir samērā daudz cilvēku, kuriem interesē fanu dzīve ārpus futbola laukuma.

Varu atzīmēt, ka uzturam arī labas attiecības ar Lietuvas futbola faniem, no kuriem esam daudz ko ieguvuši. Tiekamies ar viņiem speciālos fanu turnīros futbolā.

Ko lai vēl piebilst ? Jāatzīst, ka agrāk bija citi laiki. Fanu kultūra "Ventspilī" bija daudz labāk attīstīta. Uz patreizējo brīdi no tā visa ir palicis pāri ļoti maz, var pat teikt, ka gandrīz nekas... Mūsu problēma bija tā, ka mūsu grupa sadalījās divās daļās - daļa cilvēku palika Ventpilī, savukārt liela daļa pārcēlās dzīvot uz Rīgu mācīties un strādāt, to skaitā arī vairāki līderi, turklāt viens no mūsu grupas līderiem pārcēlās dzīvot ārpus Latvijas. Pašā Ventspilī patlaban lielākā problēma ir tā, ka nav cilvēka, kas varētu organizēt labu atbalstu uz vietas. Pašlaik aktīvi šajā jomā darbojas tikai iepriekšpieminētā “Rīgas filiāle”.

Par to, kas visvairāk palicis atmiņā no Latvijas čempionāta, kas no izbraukumiem uz Eiropu...

OST - Tā kā mūsu fanu grupai šis bija tikai pirmais gads, tad Eiropā pagaidām ir sanācis pabūt tikai Zviedrijā un Vācijā UEFA kausa izcīņas spēlēs pret "Osters" un "Schalke".

Image

Vācijā es pats nebiju, bet par Zviedriju varu teikt, ka mēs uz turieni devāmies piecu cilvēku sastāvā. Līdz pilsētai, kurā notika spēle, nokļuvām gan ar prāmja, gan ar vilciena palīdzību. Sanāca orientēties ar kartes palīdzību. Toreiz krietni vien pārsteidzām klubu ar savu klātbūtni.

Latvijas čempionātā cenšamies progresēt visu laiku. Ir spēļu laikā dažādi šovi (konfeti, lentas, pirotehnika). Var atzīmēt to, ka klubs mums dod autobusus, līdz ar to arī sanāk samērā masveidīgi izbraukumi uz Latvijas čempionāta spēlēm. Bija gan arī tādi gadījumi, kad klubs autobusu neiedeva, līdz ar to nācās uz spēļu vietām nokļūt pašiem. Piemēram, no Liepājas un Daugavpili aizbraucām vien tikai 4 cilvēki, bet toties aizbraucām!

Edward - Sākumā fanoju gan par hokeju, gan par motokrosu. Kas attiecas uz futbolu, tad, protams, atmiņā visvairāk paliks pirmie iespaidi. Mana "debija" futbolā sanāca 2001. gadā, kad "Skonto" komanda UEFA kausa izcīņas ietvaros devās uz Krakovu, lai spēlētu pret turienes "Wisla" komandu. Toreiz sanāca nopietni incidenti, jo "Wisla" fani nezināja, ka "Skonto" komandai nav Ultras vai Hooligan grupējuma, līdz ar to arī uzbruka mums (Polijas futbola fani Eiropā ir ļoti pazīstami aut. piez.). Tika mēģināts sadauzīt autobusu, kādam no "Skonto" faniem tika arī ar nazi iedurts kājā. Interesanti bija arī tas, ka mūsu ierašanās laikā "Wisla" fani paspēja kārtot attiecības arī ar "Cracovia" komandas faniem, kas arī ir Krakovas komanda.

Ja runājam par Latvijas čempionātu, tad atmiņā ir palicis brauciens tajā pašā 2001. gadā uz Liepāju, kad mums jau iepriekš pateica, ka mūs "sagaidīs". Krakovā mūs sagadīja ar akmeņiem, bet Liepājā ar olām. Tici man, tas bija pat smieklīgi.

M - No braucieniem uz Eiropu vislabāk atmiņā ir palicis izbraukums kopā ar diviem "Ventspils" un vienu "Skonto" komandas fanu uz Latvijas izlases pārbaudes spēli ar Luksemburgu. Prom no mājām bijām 11 dienas. Izbraucot no Latvijas man kabatā bija 24 dolāri, kā arī nedaudz pārtikas somā. Šī izbraukuma laikā paguvām apskatīt Vāciju, daļu Francijas. Atmiņā palika arī cilvēku izpalīdzīgums. No citiem izbraukumiem atmiņā ir palicis brauciens uz Lugano ("Ventspils" ar šīs pilsētas klubu tikās UEFA kausa izcīņā aut. piez.), kad veicām ceļu cauri lielai daļai Eiropas. Noteikti atmiņā paliks arī spēle Dānijā ar "Brondby" klubu, kad viesu komandas faniem paredzētajā sektorā mēs bijām tikai 5 cilvēki, turklāt mājinieku komandas atbalstītāji uzvedās visai agresīvi ("Ventspils" toreiz spēlēja neizšķirti un iekļuva nākamajā kārtā aut piez.).

Kas attiecas uz Latviju, tad atmiņā ir palicis izbraukums uz Liepāju aptuveni 80 cilvēku sastāvā (1999. gadā) kad dēļ mūsu mēģinājuma izlauzties uz laukuma gandrīz tika pārtraukta spēle. Toreiz bija tā, ka mūsējie guva vārtus, taču līnijtiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Bijām neapmierināti... Vēl man personīgi no Latvijas čempionātiem atmiņā ir palicis 2000. gads, kad pirmo reizi "Ventspils" futbolisti kļuva par sudraba medaļu ieguvējiem. Tas notika pēc panākuma Daugavpilī pret "Dinaburg", turklāt toreiz izbraukuma spēlē es biju vienīgais(!) "Ventspils" komandas fans.


Atmiņā palicis arī brauciens pagājušajā gadā uz Liepāju, kad sanāca "satikties" ar kādreizējās "Red-Blue Metals" fanu grupas pārstāvjiem. Toreiz blakus stadionam bija kautiņš, kurā “Ventspils” faniem izdevās izcīnīt uzvaru. Var teikt, ka patlaban ir tāds kā aukstais karš ar Liepājas faniem, tiesa, pret „Metalfans” nekādu pretenziju nav, lai puiši tā turpina attīstīties tālāk, taču ar „Red-Blue Metals” ir kā ir...

Jāpiebilst, ka starp mums ir cilvēks, kas ir veicis arī "zelta sezonu" (par tādu fani uzskata sezonu, kad izdodas būt klāt visās savas komandas spēlēs gan mājās, gan izbraukumā aut. piez.). Jāatzīmē, ka starp „Skonto” un „Ventspils” faniem ir arī cilvēki, kas ir veikuši „zelta sezonu” Latvijā, proti, nav bijuši tikai uz savas komandas spēlēm Eiropā.

Rezumējot, jāsaka, ka "Ventspils" fani ir devušies daudzos izbraukumos gan pa Latviju (visur, kur spēlē “Ventspils”) gan arī pa Eiropu. Esam bijuši daudzās vietās - Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Polijā, Dānijā, Vācijā, Šveicē,Somijā, Slovākijā, Portugālē, kopā ar izlasi pārbaudes spēlē Ukrainā. Katrs no šiem izbraukumiem ir palicis atmiņā ar kaut ko īpašu. Ir patīkami atcerēties to kā bija, jo jāatzīst, ka pagaidām vairs daudz kā nav, gandrīz nav nekā...

Image

Par to, kas traucē fanu kultūrai attīstīties Latvijā...

OST - Lielākie šķēršļi ir apsardze stadionos. Mēs neesam grupa, kas mēģinātu tribīnēs izraisīt kaut kādas nekārtības. Nekādu īpašu problēmu ar to nav Rīgā, Liepājā (vismaz ar savējiem faniem) un Daugavpilī, taču ļoti grūti ir Ventspilī. Ir pat tā, ka dažreiz neļauj savu komandu atbalstīt kājās stāvot. Brīžiem ir tāda sajūta, ka Ventspilī tev vajag tikai samaksāt naudiņu, un tad mierīgi noskatīties spēli. Mēs gribam rīkot šovus stadionos, ar kuru mēs cenšamies pārspēt pretinieku fanus atbalsta ziņā un, lai parādītu mūsu klubam kā mēs viņus mīlam un ka esam labākie.

Image

Stadionu apsardze un LFF amatpersonas muļķīgi rīkojas, ka mēģina aizliegt šos šovus, jo taču arī tie papildina futbolu, futbola spēli, kas arī kaut nedaudz, bet palīdz piesaistīt skatītājus. Ir taču stingri noteikts ka fanus atdala no pārējiem skatītājiem un neviens no mūsu grupas netaisās dedzināt tribīnes vai mest pirotehniku uz laukuma. Bremzējošs faktors ir arī tāds, ja mēs gribam sekot kādai fanu kultūrai, tad cilvēki nezin kas tas ir un ko tas nozīmē. Daudziem fani asociējās ar piedzērušos tipiņju, kas ik pa laikam zin nolamāt kādu pretinieka spēlētāju, bet tas taču ir parasts āksts ! Tāpēc arī fanu kultūra attīstās tik lēni, ka tā praktiski tiek būvēta no nulles. Nav kā tāda, kas jau būtu bijis, un kam varētu tikai pievienoties, kā tas ir Eiropā, kur katrai grupai jau ir sava vēsture utt. Atceros, ka reiz kāds no LFF runāja, ka tikšot darīts viss, lai Latvijā nenotiktu kas līdzīgs kā Krievijā, respektīvi futbola huligānisms. Pašlaik gan šķiet, ka spēka struktūru pārstāvji ir neapmierināti ar, to ka Latvijas fani nekaujas, un viņiem nav daudz iespēju parādīt savu fizisko pārākumu. Neredzu nekādu pamatu pirotehnikas aizliegšanai Latvijas stadionos. Iemesls varētu būt tikai un vienīgi reāls nelaimes gadījums, bet pašlaik no LFF puses dzirdētiā retorika ir tikai atrunas. Kad Latvijas kausa finālā policija izrēķinājās ar Ventspils puišiem, ja nemaldos kāda no LFF amatpersonām sāka argumentēt, ka redz sektorā esot bijuši bērni, ka varēja ciest no izmantotās pirotehnikas. Tādā gadījumā ir jājautā ko viesu komandas sektorā darīja mājinieku komandas atbalstītāji, tajā skaitā arī bērni? Pašlaik izskatās, ka federācijas aktivitātes ir vērstas uz vienu - aktīvas komandu atbalstīšanas apkarošana, piespiežot fanus apsēsties un apklust.

Edward - Sākumā bija tikai Support-atbalsts. Pēc tam, iepazinuši Eiropas fanu kultūru, cilvēki to vēlējās ieviest arī pie mums. Tas viss bija ar domu piesaistīt cilvēkus futbolam. Jā, "Inter", "Chelsea", "Barcelona" var piesaistīt cilvēkus (ar šīm komandām "Skonto" savulaik spēlēja Čempionu līgā aut. piez.)...Nu nevar cilvēki aizmirst "Daugavas" laikus, kad tribīnēs brīvu vietu bija maz vai nebij vispār. Kamēr Latvijā futbola līmenis necelsies, nebūs kādu interesantu turnīru kā, piemēram, Baltijas līga, tikmēr arī skatītāju nebūs daudz. Ziniet, cilvēki Rīgā ir samērā izlutināti, un pamazām par futbolu sāk piemirst. Ko tad mēs tagad varam redzēt "Skonto" stadiona tribīnēs Latvijas čempionāta spēļu laikā - "Skonto" jauniešu komandas, kā arī futbolistu radiniekus un draugus?

Par mūsu pašu grupu varu teikt, ka ir problēmas ar šo fanu kultūras izpratni. Tāpat ir svarīga attieksme vienam pret otru, kā arī attieksme pret futbolu. Jebkura interesanta kustība, kāda ir arī futbola fanātisms, piesaista jauniešus, taču viņiem ir jādomā arī par to, kā tajā iekļauties, kā tajā uzvesties. Jājautā - kāpēc cilvēks nāk uz stadionu? Vai tā ir iespēja atpūsties? Kas tad ir atpūta? Labi, cilvēks var atnākt uz stadionu paskatīties futbolu, izdzert kādu alu. Jāsaka, ka labi ir, ka tas mums vēl ir atļauts. Piemēram Igaunijā notiekošajā Baltijas kausa izcīņā bija tā, ka stadionā bija aizliegts dzert alu un smēķēt. Es prasu cilvēkiem vai viņi ies uz spēli - man atbild, ka neiešot vis, bet labāk paskatīšoties mājās pa televizoru, izdzeršot kādu alu, uzsmēķēšot...

Kas mums piesaista cilvēkus pie futbola? Patlaban, šķiet, ka vienīgi izlases spēles. Redz, ir tā, ka lai attīstītos kāda no fanu kultūrām, tad jābūt ir arī līdzjutējiem, kuri vispār nāk uz futbolu. Kas attiecas uz "Skonto" komandas faniem, tad liela daļa no tiem, kas bija sākumā, jau ir aizgājuši prom, bet no jaunajiem īpaša aktivitāte nav vērojama. Tam ir dažādi iemesli - svarīgs ir finansiālais faktors, kā arī tas, ka gandrīz visiem ir darbs, kurā tie nopelna naudu, līdz ar to bieži vien sanāk izdarīt izvēli par labu tam, nevis futbolam. Protams, gribam atbalstīt komandu tā, kā to dara Eiropā. Domāju, ka fanu grupa nedrīkst būt kā izgāztuve, bet gan ir jāsaved kārtībā, lai patiešām varētu runāt par futbola fanu kultūru.

M - Pašā mūsu fanu grupas attīstības sākumā, kad mums vēl bija labas attiecības ar "Ventspils" futbola klubu, viss bija kārtībā. Ar laiku mainījās kluba vadība, parādījās negatīva attieksme pret mums. Labi, pieņemsim, jo daudz kur tā ir, taču kad mājas spēlēs neļauj fanot sava sektorā, tad tas vairs nav ok. Pie tam to sektoru mums dažus gadus atpakaļ piedāvāja klubs, municipālā policija un LFF.

Kas attiecas uz mājas spēlēm, tad jāpiebilst, ka tur jau neviens mums par brīvu ieeju nepiedāvāja, tomēr klubs pašā sākumā mums deva bezmaksas autobusu izbraukuma spēlēm. Ar laiku pienāca brīdis, kad kāds vairs negribēja darīt visu tā, kā vēlējās klubs, kā gribēja vairākums. Bija grupa cilvēku, kas negribēja būt vienkārši fani, negribēja būt Supporters, bet gan centās attīstīties Ultras virzienā. Tādus cilvēkus toreiz varēja uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt. Līdz 2002. gadam jau bijām sapulcinājuši Latvijas mērogā pietiekami lielu cilvēku pulku, lai varētu sākt rīkoties uz savu roku, neatkarīgi no kluba.Uztaisījām "bannerus" (fanu atribūtikas sastāvdaļa aut. piez.). Vēlamies teikt lielu paldies vienam no faniem, ar iesauku Boļšoj, kurš par savu naudu uztaisīja “banneri “ “Yellow Blue Patriots”, kā arī lielo banneri 6*10 metri ar dzeltenām un zilām rūtiņām .

Aktīvi toreiz izmantojām pirotehniku, devāmies izbraukuma spēlēs. Jau toreiz sākās problēmas ar kartības sargiem stadionos. Viss gan varēja būt savādāk... Vēlos atzīmēt to, ka Latvijā futbola līmenis nav nemaz tik augsts, līdz ar to arī futbola fanu līmenis nav īpaši augsts.Bija grupa jaunu, enerģisku cilvēku, kas vēlējās ieviest Eiropas futbola fanu kultūru arī pie mums. Diemžēl daudziem likās, ka šie cilvēki ir vienkārši huligāni, alkoholiķi, tādi, kas vienkārši negrib ievērot likumus, līdz ar to radās dažādas problēmas. 2001. gadā "Skonto" stadionā bija pat attiecību izskaidrošana ar sava kluba atbalstītājiem. Var teikt, ka no tā brīža arī sākās lielākas problēmas ar kārtības sargiem.

Vēlreiz atzīmēšu to, ka Latvijā futbola līmenis nav tik augsts, tāpēc ir jāizdomā kaut kas tāds, kas piesaistītu cilvēkus nākt uz futbola spēlēm. Mēs centāmies ieviest Eiropas fanu kultūru, mums to centās neatļaut. Mūs dažādi centās ierobežot gan Ventspilī, gan arī ārpus tās. Aizliedza izmantot pirotehniku, arī dažādus lozungus. Neļāva attīstīties Ultras kultūrai. Neatlika nekas cits kā iet Hooligans ceļu, jo "ja sit tevi, tad ir jāaizstāvas." Tu vari pakļauties, bet tu vari arī pretoties. To nevēlējāmies darīt, tāpēc arī pretojāmies, daļēji izvēloties Hooligans ceļu. Protams, Ultras kultūra būtu daudz pareizāks ceļš. Reāli Latvija ne pārāk daudz cilvēku saprot, kas ir laba līmeņa atbalsts - kā jonoformē sektoru, kā jāizmanto pirotehniku, lai tā ne tikai būtu sektorā, bet lai arī labi izskatītos kopā ar “banneriem”. Ne visi zina to, kā pareizi veidot fanu horeogrāfiju (karogi, serpentīns, lentas).

Image

Par to, kādas ir fanu kultūras perspektīvas Latvijā nākotnē...
OST - Jāsaka godīgi - manuprāt futbola fanu pespektīvas Latvijā ir ļoti sliktas. Pati Latvijas Futbola federācija, kas organizē Latvijas čempionātu, ir pret to. Ja atradīsies pie mums cilvēki, kas spēs kaut ko mainīt, kas spēs pārliecināt Futbola federāciju, ka tas viss nav nekas jauns, un ka Eiropā tas viss jau sen notiek, un ka tam tā arī ir jānotiek, tad viss varētu iet uz labo pusi. Mūsu grupa katrā ziņā cīnīsies par to. Mums ir plāni vairs nebūt tik daudz atkarīgiem no kluba. Pagaidām gan vēl nezinam kā tas izdosies. Tāpat domājam par aktīvāku iesaistīšanos izlases atbalstīšanā, jo mūsu grupā «Metalfans» visi ir uzticīgi un atbalsta tikai un vienīgi Latvijas izlasi. Tā arī ir viena no mūsu grupas pazīmēm.

Edward - Es ceru, ka izdosies mūsu grupai piesaistīt jaunus cilvēkus. Tāpat ceru, ka izdosies arī viņiem pareizi izskaidrot šo kultūru, lai tā tiktu izprasta tāda, kāda tā patiesībā ir. Gribu teikt arī to, ka visiem Latvijas faniem neatkarīgi no tā kādu klubu mēs atbalstam, ir jābūt vienotiem izlases spēlēs. Ir kopā jāapvienojas, un spēļu laikā jataisa fanu šovi, lai visi pārējie līdzjutēji arī redz, kādi mēs patiešām esam. Šie šovi patīk visiem. Redzot šos krāšņos šovus izlašu spēlēs no fanu sektoriem, viņi zinās, ka kas līdzīgs notiek arī Latvijas čempionāta spēlēs. Iespējams, ka tas čempionātam piesaistīs vēl cilvēkus. Protams, arī paši klubi un izlase var piesaistīt līdzjutējus ar sekmīgu spēli dažādu līmeņu turnīros.

M - Manuprāt nekādas labās tās nav. Lai attīstītos fanu kultūra, vajag, lai veidotos jaunas grupas, lai tajās būtu līderi. Vajag, lai vismaz katram Virslīgas klubam, kā arī dažiem pirmās un otrās līgas klubiem būtu savas Ultras grupas. Tad būs konkurence ne tikai starp komandām, bet arī fanu starpā, līdz ar to katra grupa centīsies ieviest ko jaunu. Jaunas dziesmas, jauni saukļi, jauni “banneri”, jauni cilvēki sektorā, vairāk pirotehnikas. Tas viss ir ārkārtīgi svarīgi, lai kultūra attītītos. Vajag arī, lai Latvijā būtu nopietna konkurence nacionālajā čempionātā. Tieši nopietnas konkurences trūkums ir tas, kā pietrūkst mūsu futbolam un mūsu fanu kultūrai. Ja tādas konkurences nav, tad ir ļoti grūti attīstīties fanu kultūrai.Ar to saskārās arī "Ventspils" grupa, jo reāli sen jau bijām pārauguši Latvijas līmeni, līdz ar to tālāk attīstīties vairs nebija kur.

Ko vēl vajadzētu? Vajadzētu, lai fanu grupām būtu idejas, lai viņi saprastu, kāpēc viņi to dara, lai saprastu kādā stilā vēlas to darīt, lai būtu informācija par to, kā tas notiek citās Latvijas grupās, kā arī citur Eiropā. Ultras stilā mums attīstīties neļāva. Centās mūs apspiest, savukārt huligānisms mums ne īpaši ir vajadzīgs. Nedomājiet, ka mūsu nav, ka esam aizmirsuši par to, kas notiek futbolā un ārpus tā.Nedomājiet, ka mēs nemīlam savu komandu. Nē - mēs esam, esam daudz, un mēs esam stipri. Patlaban mēs neesam "uz skatuves", patlaban esam Undeground līmenī, taču pienāks laiks, kad atkal parādīsimies. Varbūt arī nē…

Image

Iespējams, ka mainīsies situācija Latvijā, ka mainīsies attieksme pret mums. Būt par parastu līdzjutēju nav īpaši grūti, taču būt par Ultras stila līdzjutēju ir samērā grūti. Tas tomēr lielā mērā ir dzīvesveids. Neskatoties ne uz ko braukt līdzi savai komandai, neskatoties uz to vai ir nauda vai tās nav. Neskatoties uz to, vai esi slims vai vesels, vai tev ir kādas darīšanas darbā. Neskatoties uz to, vai pilsētā, uz kuru dodies, neesi bijis jau 100 reizes. Mēs to visu darījām 2002. gada sezonā, kas bija zelta sezona “Ventspils” fanu vēsturē.

Viss svarīgais, kas vēl bija piebilstams...

M - Vēlos uzsvērt to, ka mēs visi varējām iet citu ceļu. Mēs gribējām sekot Ultras stilam, mēs gribējām radīt futbola svētku noskaņojumu stadionā, mēs gribējām piesaistīt vēl vairāk cilvēku futbolam, mēs gribējām atbalstīt savu komandu gan Latvijā, gan ārpus tās.

Nevajag domāt, ka mēs visi esam kaut kādi huligāni, cilvēki bez izglītības, bez nākotnes. Starp mums ir cilvēki, kuriem ir gan augstākā izglītība, gan labs darbs. Mēs vēlējāmies iet Ultras ceļu, taču neatradām sapratni ne no kārtības sargu puses, ne no Latvijas Futbola federācijas puses, ne no sava kluba puses. Ir ļoti grūti darīt to, ko tev aizliedz, nevar vislaik skriet ar pieri sienā.Varat ticēt, huligānisms mums nebija vajadzīgs,kaut arī navar noliegt to, ka arī starp mums bija cilvēki, kuriem interesēja huligānisms, nekārtības.

Mēs centāmies atbalstīt arī Latvijas izlasi starptautiskajās spēlēs, taču arī šeit nejutām pretīnākšanu. Mēs cerējām, ka izdosies izveidot sekmīgu sadarbību ar Futbola federāciju kvalifikācijas ciklā 2006. gada Pasaules čempionātam gan mājas spēles, gan izbraukuma spēlēs.Diemžēl ne mačā pret Portugāli, ne mačā pret Igauniju mums neļāva izmantot pirotehniku, kaut arī liela amatpersona mums solīja, ka mēs to varēsim. Kāpēc tad solīt, ja nevar savus solījumus izpildīt? Mums nepanāca pretī arī "horeogrāfijas" veidošanā (piem. krāsainu kartona, papīra plākšņu izmantošanā). Tas viss bija domāts tam, lai stadionā panāktu labu atmosfēru. Varu teikt, ka mums ir pieredze, mums ir daudz ideju, mums ir reāli piedāvājumi Latvijas Futbola federācijai kā pacelt fanošanas kultūras līmeni Latvijā, diemžēl, mūs nez kāpēc nesaprot...

Mēs esam gatavi dialogam. Mēs gribam, lai Latvijas stadioni būtu brīvi no vardarbības. Gribam, lai tajos valdītu mierīga atmosfēra. Gribam, lai katrs varētu mierīgi fanot par savu komandu. Gribam, lai pastāvētu Ultras kultūra. Lai būtu skaisti noformēti sektori, lai būtu šovi futbola stadionos, lai tiktu atļauts izmantot pirotehniku, veidot "horeogrāfiju" ar serpetīnu, lentēm, kartona plāksnēm. Mēs mīlam futbolu - tas ir mūsu prātos un mūsu sirdīs. Mums pat nevajag naudu - mēs esam gatavi strādāt uz entuziasma pamata. Mēs par fanošanu nekad neņemtu naudu kā to dažs labs pie mums dara… Mēs ceram, ka mūs sapratīs, ceram, ka mums izdosies strādāt kopā.

M - Vēlos ko piebilst arī sakarā ar 2004. gada Latvijas kausa izcīņas finālu futbolā. Pēc ilgāka pārtraukuma mēs visi sanācām kopā, un varu atklāti teikt, ka mums nebija nekādu agresīvu plānu. Mums nebija vajadzīgas problēmas ar policiju, un mēs visi labi sapratām, ka stāties pretī valsts darbiniekiem nav prāta darbs. Todien nevienam nebija prātā nekāda agresija, toties policija rīkojās pārāk agresīvi. Vairāki cilvēki nesen saņēma bargus adiministratīvos sodus.

M - Vēlos lai noteikti tiktu uzrakstīts par to, ka Latvijā pastāv dažāda attieksme pret faniem. Pret "Ventspils" faniem ir pavisam savādāka attieksme, nekā pret "Skonto" vai "Liepājas Metalurga" faniem. Var pat teikt, ka pastāv divi standarti. Vieniem atļauj izmantot pirotehniku, atļauj uzvesties brīvāk, savukārt citiem tas netiek ļauts. Mums ir huligānu reputācija, tāpēc, ka ir bijuši dažādi incidenti. Mūs pat var salīdzināt ar britu huligāniem, kuriem tiek pievērsta liela uzmanība, kad tie brauc ārpus savas valsts. Lidzīgi bija arī ar mums, piemēram, Valmierā, Liepājā, “Skonto” stadionā.

Es negribu teikt, ka mūsu grupā viss ir ideāli. Ir starp mums dažādi domājoši cilvēki, ar dažādiem politiskajiem uzskatiem. Ir skinheads un mēs to neslēpjam, taču mēs to visu cenšamies atstāt ārpus stadiona!, Cenšamies to kontrolēt!.Nevajg domāt, ka mūsu grupa ir tikai skinheads grupa, taču viņi ir arī starp mums, jo arī atbalsta futbolu. Starp mums nav dažādu pseidoskinhedu, kuri uzskati galīgi neatbilst šīs kultūras uzskatiem. Tiesa, policijas darbinieks jau īpaši nešķiros,kas tu īsti esi. Jā, neslēpju to, ka varbūt esam agresīvāki nekā citas Latvijas futbola fanu grupas, ka esam savādāki, nekā citi, tomēr tajā pat laikā nevēlamies radīt nekādas problēmas. Varu teikt, ka konkrēti es, un mēs visi kopā galvenokārt bijām Ultras stila piekritēji.

Mēs gribējām iet šo ceļu un joprojām gribam iet šo ceļu, taču patlaban to ir ļoti grūti paveikt. Diemžēl to neļauj darīt, līdz ar to reizēm par "Ventspils" fanu grupu runā kā par huligānu grupu. Varu pateikt to, ka venmēr esam gatavi pastāvēt par savu godu, par savas grupas godu, par sava kluba godu. Patlaban starp mums praktiski neviens neseko Ultras stilam. Var teikt, ka esam Lads stila piekritēji - tā teikt, puiši, kuriem interesē viss kas notiek futbola laukumā un ārpus tā robežām.

M - Man ir ļoti žēl, ka patlaban mums ar mūsu klubu "Ventspils", ar cilvēkiem, kas ir pie tā "stūres", attiecības ir tādas, kādas tās pašlaik ir. Gribam, lai viņi saprot, ka mēs jau no paša sākuma atbalstījām futbola klubu "Ventspils", kad par komandas vadību rūpējās citi. Mums neviens par to nemaksāja. Futbols bija mūsu sirdīs, tas bija mūsu dzīvesveids.

Patlaban daudz kas ir mainījies - ir cita pozīcija, ir cita politka. Es ceru, ka tā attiecībā pret mums mainīsies, ka tiks izdarīts viss, lai dotu jaunas vēsmas futbolam "Ventspilī". Tagad vēl viena Ventspils komanda spēlēs Virslīgā (saruna notika pirms vēl kļuva zināms, ka „Venta” pārstāvēs Kuldīgu aut. piez.), un būtu labi, ka tiktu izdarīts viss, lai cilvēki aizvien vairāk nāktu uz stadionu. Gribam, lai būtu tā, ka futbola fani nebūtu izraidīto lomā. Patlaban futbola fani jūtas kā izraidītie. Būt par futbola fanu Latvijā patlaban, tas ir būt Underground līmenī.Tieši tāpat, kā būt pankam vai kādai citai subkultūrai. Gribu, lai tiek atzīmēts, ka futbola fani ir subkultūra, kuriem ir sava mode, sava mūzika, savs stils, savi laikraksti, savi politskie uzskati. Šī kultūra aizvien straujāk izplatās visā pasaulē. Latvijā pagaidām tā ir tikai Underground līmenī.

M - Piebildīšu arī to, ka priecē salīdzinoši nesen izveidotā "Liepājas Metalurga" fanu grupa "Metalfans", kuri ir atnākuši gan ar savām, gan ar Eiropas fanu kultūras idejām Es ceru, ka viņiem izdosies tas, ko viņi ir ieplānojuši.

Edward - Vēlos atzīmēt vēl arī ko tādu, kas attiecas uz Latvijas izlases spēlēm. Kad mēs pirms kāda laika pirms spēles mēģinājām dabūt kopēju fanu sektoru (H sektoru) visām fanu grupām (no Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas), tad uzreiz no Latvijas Futbola federācijas saņēmam negatīvu atbildi. Mums pateica, ka tur jau visas vietas ir pārdotas. Pašai federācijai taču arī it kā bija doma veidot H sektoru kā fanu sektoru...Mēs visi vēlamies sadarboties ar federāciju. Paldies viņiem, protams, par to, ka ar bankas palīdzību tika piedāvāts brauciens (par sapratīgu cenu) uz Latvijas izlases spēlēm Eiropas čempionātā Portugālē. Paldies par to!

Mēs vēlamies sadarboties ar federāciju, taču brīžiem rodas pārdomas par to, ka federācija ir tikai pievērsusies izlasei, pelna ar to naudu, nevis domā par futbola attīstību Latvijā kopumā. Mēs protams ceram, ka situācija mainīsies. Esam gatavi paši darboties, kā arī ceram uz federācijas atbalstu.

Edward - Par mūsu "Skonto" fanu grupu varu piebilst to, ka nākamajā sezonā būs pārmaiņas. Ceru, ka cilvēki nāks uz futbolu normāli atpūsties. Varu atklāt arī to, ka no nākamā gada katram būs iespējas izvēlēties savu fanu kultūras stilu - kāds būs Support, kāds būs Ultras, kāds vēl kas cits. Visiem, kam ir vēlēšanās iet uz futbolu un atbalstīt komandu, būs iespēja apvienoties vienā sektorā. Atsevišķi grupējumi var pastāvēt, bet futbols būs tas, kas visus apvienos. Iekšējie uzskati paliks ārpus stadiona.

Epilogs

Lūk, tagad jūs esat iepazinušies ar dažu Latvijas futbola fanu viedokļiem. Esat uzzinājuši viņu domas par fanu kultūru Latvijā. Jums ir radies priekšstats par to, kāda tad īsti ir šī vide, par to, kas tajā notiek. Jums ir radies savs viedoklis, ko labprāt mēs vēlētos uzklausīt. Mēs vēlējāmies, lai jūs uzzinātu pašu fanu viedokli, kas ir ļoti būtiski, atspoguļojot visu to, kas notiek gan tribīnēs, gan ārpus tām Latvijā. Par to, kāda ir Latvijas fanu kultūra.

No savas puses vien vēlētos atgriezieties pie ievada. Pie tā, ka ir kāda nedēļas nogale Latvijā. Varbūt ne 80 tūkstošu skatītāju klātbūtnē, bet arī šeit "izrāde" notiek. Savs "teātris", savi "aktieri", savi "režisori", savi "dublieri", savi skatītāji, sava "kultūras pēcpusdiena"...Klusāka nekā Milānā, taču tas tikai tā ārēji. Iekšēji viss būs tikpat skaļi, varbūt pat skaļāk. Uzbrukums, sitiens, vārti, nē garām! Emocijas, emocijas, emocijas - kurš gan tās mums var liegt?

Pēc teātra izrādes aktieriem applaudē, dāvina ziedus, pateicas par spēli. Arī futbolā - tikai tur to visu ir pieņemts darīt nedaudz savādāk, un jau "izrādes" laikā. Katrai kultūrai savas konkrētas pazīmes, bet ikvienai no tām ir arī kāda kopīga iezīme - savdabīgs spēks, kas pievelk pie tās, liek pieņemt to, (sa)dzīvot ar to, iemīlēt to. Kāda nedēļas nogale Latvijā - karogi, plakāti, šalles, dziesmas...?

Foto no fanu personīgajiem arhīviem

Andris Ondzulis (www.futbols.lv)


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24-01, 13:41 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
FUTBOLA HULIGĀNI
Image

"Šīs slēgtas sabiedrības viens no pamatlikumiem :
— futbola huligāni neuzbrūk miera cilvēkiem,
viņi kaujas tikai ar sev līdzigiem."
(с)

lasīt šeit: (teksts krievu valodā)
http://www.championat.ru/football/article-17960.html

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 24-01, 13:47 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Kodeks chuliganów (Polija)

1. Kibic nie współpracuje s Policja, nie szuka u niej ochrony przed innymi kibicami. W walce kibic — Policja zawsze wspiera tego pierwszego choćby był by to kibic z najbardziej znienawidzonej grupy.
2. Walka między chuliganami powiwinna być prowadzona na gołe pięsci lub za zgode obu stron przy pomocy sprezętu. Bitwy powinno się przeprowadzać w ustronnym miejscu, aby nie wciagać do walki osób postronnych.
3. «Czy przegrawywasz czy też nie, ja i tak kocham cię, w moim sercu jest Wisła Kraków i na dobre i na złe». Hasło to tanowi najważniejszy punkt kodeksu kibica: być na dobre i na złe z klubem, niezależnie od postawy piłkarzy.
4. Wrogim kibicom nie można zabierać telefonów komórkowych, kurtek, butów i innych rzeczy nie zwiazanych z kibicowaniem — kibice nie sa złodziejami. Nie schodzmy do poziomu Sracovi!
5. Na meczach reprezentacji powinien być zachowany rozejm wsród kibiców — wszyscy dopingujemy jedna i ta sama drużynę.
6. Gdy wrogi kibic odda szalik lub flagę i nie ma ochoty na walkę należy go puscić wolno. Gdy jest sam przeciwko większej grupie można mu, co najwyżej zaproponować «solówkę». Nie można się znęcać nad pokonanym przeciwnikiem.
7. Szanować własne zgody i układy. Zgód nie wypierać się w żadnej sytuacji.



1. Фанат не сотрудничает с полицией, не ищет у неё защиты от других фанатов. В драке фаната с полицией всегда поддерживает первого даже если этот фанат из наиболее ненавистной банды.
2. Драка между хулиганами должна проходить на чистых руках, либо при согласии обеих сторон — на подручных средствах (имеется ввиду спортивным инвентарь: капы, бинты — прим. rebel_in_system). Битвы надо проводить в укромном месте, чтобы не втягивать в драку посторонних людей.
3. «Побеждаешь ты или нет, я всегда люблю тебя, в моём сердце есть Висла Краков в радости и печали». Этот лозунг главный пункт кодекса фаната: быть и в горе и в радост с клубом, независимо от турнирного положения.
4. У вражеских фанатов нельзя забирать сотовых телефонов, курток, обуви и других вещей не связанных с фанатизмом — фанат не вор. Не опускайтесь до уровня Сраковии! (Текст, как можно заметить, исходит от Вислы Краков)
5. На матчах сборной должно быть заключено перемирие между фанатами — для всех поддержка одна и она для сборной
6. Если вражеский фанат отдаёт флаг или шарф и не хочет драться, следует его отпустить спокойно. Если один против группы можно ему предложить, что называется «раз на раз». Нельзя издеваться над побеждённым противником.
7. Уважайте свои союзы (с другими клубами) и никогда их не нарушайте.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 25-01, 14:37 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 20:29
Posts: 164
Location: Riga/London
loop,Andri paldies par izlikto info!
Ļoti noderīgi tulkojumi,kā arī raksti kas dod ļoti labu priekšstatu! :wink:

_________________
klau,kas ta man-parastam pacanam,kam paari dvacaram?!!


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 31-01, 18:36 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Gadījuma ne Torcida Split 1955? un Gate 13 Panathinaikos 1966?
Kur ir BGB kas radās 60's un Ultras Tito Chucheronni aŗi 60's?

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17-03, 10:37 
Offline
ultras

Joined: 21-02, 21:44
Posts: 14
sveiki, varbūt jūs varētu iedot atsauces uz oriģinālrakstu augstāk minētājiem postiem (par ultras, lads, geezers)..?


Top
 Profile  
 
 Post subject:
PostPosted: 17-03, 10:51 
Offline
ultras

Joined: 11-06, 12:17
Posts: 328
Location: MF Liepaja
arch wrote:
sveiki, varbūt jūs varētu iedot atsauces uz oriģinālrakstu augstāk minētājiem postiem (par ultras, lads, geezers)..?

Kurš tad to vairs atceras - tie materiāli ir tulkoti pirms gadiem pieciem, varbūt pat sešiem. Meklē, gan jau netā atradīsi. Daudz info ir krievu resursos.

_________________
www.metalfans.co.nr


Top
 Profile  
 
PostPosted: 09-03, 14:33 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 19-09, 15:43
Posts: 244
Location: Riga, Aizkraukle
Situācija sekojoša - beidzot manās rokās ir nonākusi digitālā kopija materiālam, kuru 2005.gadā veidojām raidījuma "Projekts cilvēks" ietvaros par Ultras kustību Latvijā. Raidījuma dalībnieki - es, Māris (Barons), Edward (Skonto), Molodoy (Ventspils) un Rolands (FK Rīga). Protams, laiks nestāv uz vietas, daudz kas ir mainījies, tomēr pamatideja par ultras kustību ir palikusi nemainīga. Jautājums sekojošs - vai nevienam nav iebildumu, ja šis materiāls, ultras kustības idejas izplatīšanas vārdā, tiks publicēts internetā (youtube, sportacentrs utt.), jo šis (cik man zināms) ir vienīgais video materiāls par šo tēmu latviešu valodā, kurš ticis rādīts TV. Ja kaut vienam no raidījuma dalībniekiem būs iebildumi, tad DVD pārkodēšanai klāt neķeršos un materiālu nepublicēšu. Gaidīšu atbildes gan šeit, gan PM.


Top
 Profile  
 
PostPosted: 09-03, 17:54 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Andris wrote:
Situācija sekojoša - beidzot manās rokās ir nonākusi digitālā kopija materiālam, kuru 2005.gadā veidojām raidījuma "Projekts cilvēks" ietvaros par Ultras kustību Latvijā. Raidījuma dalībnieki - es, Māris (Barons), Edward (Skonto), Molodoy (Ventspils) un Rolands (FK Rīga). Protams, laiks nestāv uz vietas, daudz kas ir mainījies, tomēr pamatideja par ultras kustību ir palikusi nemainīga. Jautājums sekojošs - vai nevienam nav iebildumu, ja šis materiāls, ultras kustības idejas izplatīšanas vārdā, tiks publicēts internetā (youtube, sportacentrs utt.), jo šis (cik man zināms) ir vienīgais video materiāls par šo tēmu latviešu valodā, kurš ticis rādīts TV. Ja kaut vienam no raidījuma dalībniekiem būs iebildumi, tad DVD pārkodēšanai klāt neķeršos un materiālu nepublicēšu. Gaidīšu atbildes gan šeit, gan PM.


ja visi piekrit un tu to zidari iedot linku mums visiem
YT ir vislabaka versija

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
PostPosted: 12-03, 17:08 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 28-09, 13:26
Posts: 224
Location: Mītavas Patrioti (ex)
uz priekšu!


Top
 Profile  
 
PostPosted: 16-04, 22:04 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Jauns apkopojums



AUSTRIA
Admira Wacker: Sudstadt Fanatics, Kap Nord
Altach: Supporting Patriots
Austria Salzburg: Tough Guys, Union Ultra, Viennola, Lunatics, Fraternité Violette
Austria Lustenau: Union Nord, Nordfront, Anti-Heros
Austria Wien: Viola Sharks (*), Fedayn, Viola Fanatics, Bulldogs, Soccerholics, Unsterblich, Boys Viola, Inferno Wien, Kampfastlln Inzersdorf
Blau Weiß Linz: Pyromanen, Linzer Blauhelme, Stahlfront
Gruzer: Red Firm, Society Graz
LASK Linz: Viking, Boys Lentia (*), Linzer Supporters, Linzer Jungs
Lustenau: Blue Freaks
Rapid Wien: Ultras Rapid, Tornados, Green Lions, Lords Rapid, Spirits Rapid, Alte Garde, Grune Front, Gioventu, Vatos Locos
Ried: Supras, Glory Boys
Sturm Graz: Sturmflut, Jewels, Brigata Graz, Gruabn Veteranen, Black Pearl, Pecore Nere, Bastion Nord, Urban Crew
Wacker Innsbruck: Nordpol Innsbruck (*), Wacker Unser, Verruckte Kopfe, I Furiosi

BELGIUM
Anderlecht: Mauves Army, O-Side (*), Brussel Casual Service
Charleroi: Storm Ultras
Club Brugge: Blue Army
Genk: Ultras 21-7, Drughi, Geneche, Genkies Casual Firm
Lierse: YBA
Standard Liege: Ultras Inferno, Hell Side, Publik Hysterik Kaos, Kop Rouches

BRAZIL
ABC: Garra Alvinegra
America de Natal: Mafia Vermelha
Atletico Goianiense: Torcida Dragoes Atleticanos
Atletico Paranaense: Os Fanaticos, Ultras do Athletico
Atletico Mineiro: Galoucura, Esquadrão Atleticano, Dragões da FAO, Galo Metal
Avai: Mancha Azul, Leões do Vale
Bahia: Bamor, Terror Tricolor, Povão
Botafogo: Furia Jovem Botafogo, Torcida Jovem, Botachopp
Brasil de Pelotas: Torcida Mafia Xavante
Brasiliense: Faccao Brasiliense
Campinense: Faccao Jovem
Ceara: Cearamor, Forca Independente
Centro Sportivo Alagoano: Mancha Azul
Clube Regatas Brasil: Comando Alvirrubro
Corinthians: Gaviões da Fiel, Camisa 12, Pavilhão 9, Estopim da Fiel, Coringão Chopp, Fiel Macabra
Coritiba: Imperio Alviverde, Dragões Alviverde
Criciuma: Os Tigres, Guerrilha Jovem
Cruzeiro: Mafia Azul, Pavilhão Independente, Fanati-Cruz, Tocida Jovem
Gama: Ira Jovem
Goias: Forca Jovem Goias
Gremio: Geral do Gremio, Torcida Jovem, Garra Tricolor, Mafia Tricolor
Guarani: Fúria Independente, Guerreiros da Tribo, Jovem Guarani
Ferroviario: Torcida Falange Coral, Ultras Resistencia Coral
Figuerense: Gaviões Alvinegros
Fortaleza: Leões da TUF, Jovem Garra Tricolor
Flamengo: Jovem Fla, Urubuzada, Raca Rubro-Negra
Fluminense: Young Flu, Forca Flu, Garra Tricolor, Flunitor, Fiel Tricolor
Internacional: Guarda Popular, Camisa 12, FICO, Nacao Independente
Joinville: Uniao Tricolor
Juventude: Mancha Verde
Nautico: Fanautico
Parana: Furia Independente
Palmeiras: Mancha Alvi Verde, Torcida Uniformizada do Palmeiras, Academicos da Savoia, Pork's Alviverde
Paysandu: Terror Bicolor
Ponte Preta: Torcida Jovem Ponte, Serponte
Portuguesa: Leões da Fabulosa
Remo: Remocada
Sao Paulo: Tricolor Independente, Dragões da Real, Falange Tricolor
Santa Cruz: Inferno Coral
Santos: Jovem Santos, Sangue Jovem, Forca Jovem
Sport: Jovem Sport, Gang da Ilha, Brava Ilha
Treze: Torcida Jovem do Galo
Vasco: Forca Jovem Vasco, Ira Jovem, Torcida Uniformizada do Vasco, Guerreiros do Almirante
Vila Nova: Esquadrao Vilanovense, Sangue Colorado
Vitoria: Imbativeis, Camisa 12, Viloucura

BULGARIA
Beroe Stara Zagora: Zara Boys, Green Vandals, CP12, Green Legion, Kazanski Front, Varna Group
Botev Plovdiv: Urban Crew, Youth Group, Ludata Banda, Centrum Crew, Bunta Sever, Izgrev Boys (all known as Bultras)
Botev Vratza: Brigade Vratza
Cherno More Varna: Ultras Cherno More, Alcoholics, Chaika Hools
Chernomoretz Burgas: Blue Sharks Burgas, Blue Sharks, Youth Crew
CSKA Sofia: Animals, Ofanziva, Armeici 1948 (*), Proud Ones, Red Lions Pazardjik, Brigade Burgas, Torcida Plovdiv, Varna Firm, Boys Vidin, Lulin Boys, 14 (*), Red Warriors Kazanlak, Skinheads (*), Utras Separative Front,
Dobrudja Dobrich: Dobrich Boys (*), Fans Of Alcohol
Dunav Ruse: River Side
Levski Sofia: Sofia West, South Division, Ultra Varna, HD Boys, Pleven Vandals, Blue Hunta, Blue Warriors Plovdiv, Levski Sofia Lads, Old Capital Boys, Blue Huns Pernik, Quos Deus Vult Perdere (*), Ultras Radomir, Butchers (*), Blue Pride, Levski Vandals (*), South Front, Varna Crew, Levski Club Dobrich
Litex Lovech: Ultras Lovech, Sofia Lads, SFLT (*)
Lokomotiv Plovdiv: GMU, Napoletani Club Plovdiv, Lauta Hools Youths, Lauta Hools
Lokomotiv Sofia: Iron Brigades Ultras Union, Drinking Boys
Ludogorets: Green Front
Minyor Pernik: Moshino, Teva Boys
Neftochimic Burgas: Green Fighters
Slavia Sofia: Boys Sofia, La Vecchia Scuola (*)
Sliven: Voevods (*)
Spartak Pleven: Ultras Spartak
Spartak Varna: Flower Hoods, The Syndicate 12, Mladost Boys

CROATIA
Cibalia: Ultras
Dinamo Zagreb: Bad Blue Boys
Hajduk Split: Torcida
Istra 1961: Demoni
ŠIbenik: Funcuti
Orjent: Red Fuckers
Osijek: Kohorta
Rijeka: Armada
Varteks: White Stones
Zagreb NK: White Angels
Zadar: Tornado

CYPRUS
Aek Larnaca: Guardians
Ael Limassol: Gate 3, Isovites (*), Grouppo Mensa (*)
Apoel Nicosia: Apoel Ultras, City Boys Group, Pirates (*), Casual Firm 79, AU/AC
Apollon Limassol: Gate 1, Bianco Azzuro, West Coasts, Ierolochites (*)
Enp Paralimni: Gate 26
Omonoia Nicosia: Gate 9, Bianco Verde, GoodFellas, Misfits (*), Nuestra Familia (*)
Nea Salamina: Red Rebeles, Red Club

CZECH REPUBLIC
Bohemian: Ultras Bohemians, Rude Boys

ENGLAND
Aldershot Town:– A Company, Phoenix Supras
Arsenal London: – The Gooners, The Herd
Aston Villa: Villa Youth, Steamers, Villa Hardcore, C-Crew, Brigada 1874
Barrow: Ultras Barrovia(*)
Barnsley:[/i] Barnsley Five-Os, Tarn Army.
[u]Birmingham City:
– Zulus, Second City Crusaders
Blackpool: – The Muckers
Bolton Wanderers: Cuckoo Boys, Bolton Service Youth
Bradford City: The Ointment
Brentford: Ealing Road Army, Brentford Youth Element
Bristol Rovers: Gas Hit Squad
Bristol City: City Service Firm, Forza Eastend
Burnley: Suicide Squad
Carlisle United:– Border City Firm
Charlton Athletic: –Charlton Youth, Cockney Firestarters, B Mob
Chelsea –London: Headhunters, Boot Boys (*), North Stand Boys (*)
Coventry City:– The Legion
Crystal Palace: Dirty 30, Holmesdale Fanatics
Derby County:– Derby Lunatic Fringe
Everton –County: Road Cutters
Fulham:– Thames Valley Travellers
Grimsby Town: Cleethorpes Beach Patrol, Grimsby Hit Squad
Huddersfield Town:– Huddersfield Young Casuals, Cow Shed Loyal
Hull City: Hull City Psychos, City Ultras
Ipswich Town:– Ipswich Punishment Squad, Section 6 (*)
Leeds United:– Leeds United Service Crew
Leicester City:– Baby Squad, Fosse Boys (*)
Lincoln City: 617 Squadron
Liverpool:– The Urchins, Spirit of Shankly
Luton Town:– The MIGs
Manchester City: Guvnors, Blue Union
Manchester United:– The Red Army, Men In Black
Middlesbrough:– The Frontline, Red Faction
Millwall Bushwackers, The Treatment (*), F Troop (*)
Newcastle United;– Newcastle Gremlins, Toon Ultras (*), Mainline Express (*)
Nottingham Forest:– Forest Executive Crew
Norwich City: Norwich Hit Squad, Under 5's
Oldham Athletic: Fine Young Casuals
Oxford United:– South Midlands Hit Squad, Oxford Ultras
Peterborough United:– Blue Division
Plymouth Argyle:– The Central Element, Forza Verde
Portsmouth: 6.57 Crew
Preston North End:– Preston Para Squad
Queens Park Rangers: Bushbabies
Shrewsbury Town: English Border Front
Sheffield United: Blades Business Crew
Sheffield Wednesday:– Owls Crime Squad, Is That It
Southend United: CS Crew
Stoke City:– Naughty Forty
Sunderland: Seaburn Casuals
Swindon Town:– The Aggro Boys, Swindon Active Service
Tottenham Hotspur:– Yid Army
Tranmere Rovers: Tranmere Stanley Boys
West Bromwich Albion: Section Five
West Ham United:– Inter City Firm
Wolverhampton Wanderers:– Subway Army, WV1 Division
York City: York Nomad Society, Jorvik Reds(*)

FRANCE
Cannes: Ultras Kaos, Bad Boys
Evians: Brigada 74
Girondins de Bordeaux: Ultra' Marines
Metz: Horda Frenetik
Nimes Olympique: Gladiators
Olympique de Marseille: Commando Ultras, South Winners, MTP, Yankee Nord, Dodgers
Paris Saint Germain: Tigris Paris, Irish Clan, Authentiks, Virage Auteuil, Boulogne Boys, Commando Loubard (*), Milice Paris (*)
Saint Etienne: Magic Fans, Green Angels
Sochaux: Ultras Sochaux
Sporting Toulon: Irreductibles
Valence: Brigade 26

GERMANY
1860 Munich: Cosa Nostra, Gisinga Buam, Blue Vikings, Chaoten 1860, Service Crew
Aalen: Crew Eleven
Ahlen: Compadres
Alemania Aachen: Aachen Ultras, Karlsbande. Westwall Aachen
Armina Bielfeld: Boys Bielefeld, Blue Army, Lokal Crew, Fantastic Blue, Blue Yankees
Augsburg: Bürgerwehr, Legio Augusta
Babelsberg: Ultras Babelsberg, Filmstadtinferno 99
Bayer Leverkusen: Ultras Leverkusen, Mad Boyz, Young Boys
Bayern Munich: Schickeria, Red Sharks, Inferno Bavaria, Munichmaniacs, Alarmstufe Rot, Service Crew
Bochum: Ultras Bochum, Fantastic Supporters, Supreme Corps, BO-City, sUBoles
Borussia Dortmund: Ultras Dortmund, The Unity, Desperados Dortmund, Borussenfront (*), JUBOS, Northside
Borussia Monchengladbach: Sturmtruppen (*), Obession Ultra, Banda Sud, Begleitservice, Inferno Nord, Sottocultura, Frontline, Alte Kameradschaft, Nierser Jungs
Carl Zeiss Jena: Horda Azzuro, HArakiri, Lost Boys, Jena City Lads
Chemie Leipzig: Ultra' Youth, Diablos Leutzsch
Chemnitz: Ultras Chemnitz, New Society, HooNaRa (*)
Darmstadt: Ultras Darmstadt (*), Usual Suspects, Block 1898, Service City Squad
Duisburg: Kohorte Duisburg, Divison Duisburg, Forever Duisburg, Jungspunde
Dynamo Dresden: Ultras Dynamo, Solo Ultra, Supporters Bautzen, Freak Boyz, Hooligans Elbflorenz
Dynamo Berlin: Fraktion-H
Eintracht Braunschweig: Kategorie Braunschweig, Dogs, Daltons BS, Fette Schweine/Hungerhaken, Hornburger Jungs, Boys Braunschweig, Ultras Braunschweig, Cattvia Brunsviga, Alte Kameraden
Eintracht Frankfurt: Ultras Frankfurt, Droogs, Binding Szene, Inferno Bad Schwalbach,Suizid Kommando, Geiselgangster, Commando Giessen, Brigade Nassau, Presswerk, Adlerfront
Eintracht Trier: Insane Ultra
Energie Cottbus: Inferno Cottbus, Ultima Raka, WK13Boys, Collectivo Biancorosso
Erzgebirge Aue: Fialova Sbor, Criminal Minded
Fortuna Dusseldorf: Ultras Dusseldorf, Block 42, Angry Youth, Lost Boys Flingern, Azzuro Düsseldorf, Metzkausen Hypers, Bushwakers, Nievenheim United
Freiburg: Sconvolts, Natural Born Ultras, Wilde Jungs Freiburg
Greuther Furth: Horidos 1000
Halle: Saalefront
Hamburg: Chosen Few, Poptown, Hamburg Riot Crew, No Battle No Glory, Hamburg Ultras, Gerner Bande, Saar Schickeria, Blaue Armee Fraktion
Hannovers 96: Brigade Nord, Ultras Hannover, Rising Boys Hannover, Verrückte Meute, Wilde Darvenstedter Jungs, Roter Infarkt, Komplott Hannovera, Royal Riot
Hansa Rostock: Suptras, Action Connection, Fanatics Rostock, Baltic Boyz, Vorpommern Mob, Wolgästa, Barmy Army, Ropiraten
Heidenheim: Fanatico Boys, Supporters Hellenstein
Hertha Berlin: Zyklon B (*), Harlekins Berlin, Hauptstadtmafia, Dynamic Supporters, Reihe 7, Hertha Frösche
Jahn Regensburg: Ultras Regensburg, Red Generation
Kaiserslautern: Generation Luzifer, Frenetic Youth, Pfalzinferno, Devils Corps, Rotfront, Diablos Dal
Karlsruhe: Phoenix Sons, Armata Fidelis, Rheinfire, Wild Boys, Football Crime KA
Kickers Offenbach: Anti-Sozial-Front (*), Kollektiv 71
Kickers Stuttgart: Blaue Bomber, Mara 0711, Blue Chaos Crew, Blue Boys
Koblenz: Inferno Koblenz (*)
Koln: Wilde Horde, Boyz,Coloniacs, Abschaum, Red Army Cologne, Streetfigthers Cologne
Lobeck: Ultra' Kollektiv Lobeck, Boys United
Lokomotive Leipzig: Scenario Lok, Inferno Lok(*), Blue Side(*), Blue Caps
Mainz: Inferno Mainz, Meenzer Metzger, Ultraszene Mainz, Red Side, Handkäsmafia
Magdeburg: Commando East Side, Blue Generation, Kategorie Magdeburg
Nurnberg: Ultras Nurnberg, Fiasko Nurnberg, Banda di Amici, Erlagen Dub Zitty, Red Devils Nurnberg, Psychopathen Nurnberg
Oldenburg: Commando Donnerschwee
Osnabruck: Violet Crew, Inferno Osnabruck, Rock N Rolla, Brigade Nord seit 1516
Preußen Munster: Deviants, Rude Boys Munster, Ex-Curva Monasteria Ultras, First Cream
Reutlingen: Szene E
Rot-Weiss Erfurt: Kategorie EF, Erfordia Ultras
Rot-Weiß-Essen: Rude Fans, Ultras Essen, Essener Lowen
Rot-Weiß-Oberhausen: Semper Fidelis, Flammeninferno, Handtuchmafia
Saarbrocken: Boys Saanbrocken, Youth Crew, Droogs, Armata, Saar Szene-The Invincibles
Sankt Pauli: Ultra' Sankt Pauli, Skinheads, Fanladen, Enfantes Terribles, Sudzecken, Sankt Pauli Mafia, Carpe Diem
Schalke 04: Ultras Gelsenkirchen, Hugos, Colectivo, Marler Jungs, Bagage, Gelsenszene
Stuttgart: Commando Cannstatt, Schwabensturm, Schwaben Kompanie, 0711 Squad, Supporter Boyz, Neckar-Fils, Neckar Brigade, Working Class, Red Hots
Uerdingen: Ultras Krefeld
Ulm: Supporters Ulm, Uniteds Ulm, Nebulosa Impero, Donau Crew
Union Berlin: Wuhlesyndikat, Teen Spirit, East Devils, Sixty Niners, Frontline, Crimark, Kranker Haufen/Lads Kopenick, Rasen Krieger (*)
Wacker Burghausen: Ultras Black Side, Grupo Somossa
Waldhof Mannheim: Inferno Mannheim, Tifosi Mannheim, The Firm, Ultras Mannheim, City Boys, Kurpfalzfront
Werder Bremen: Infamous Youth, Chaos Drugs Antifa, Nordsturm Brema, Green Flames, Ultra Team Bremen, Wanderers Bremen, Caillera, Standarte
Wuppertal: Ultras Wuppertal
Zwickau: Red Kaos, Block-A, Riot Youth

GREECE
Aek Athenes: Original 21, Getto
Ael Larissa: Monsters, Gate 1
Agrotikos Asteras: Green Ghetto
Aris Salonica: Super 3, Ierolochites
Atromitos Athenes: Fentagin
Ergotelis Heraklion: Alternatives, Daltons
Ilioupoli: Rebels 9
Iraklis Salonica: Autonomous Gate 10, Apache Club
Levadeiakos: Gate 1
Niki Volou: Gate 3, Blue Angels
Olympiacos Volou: Austrian Boys
Olympiacos Pireaus: Gate 7, Misfits
Ofi Crete: Snakes, Gate 4
Panathinaikos: Gate 13, Ultras Athens
Paok Salonica: Gate 4, Makedones
Panetolikos: Warriors, Gate 6
Panionios: Panthers
Panserraikos: Che Guevara Club
Pas Giannena: Apei Rotan, Toros Locos
Skoda Xanthi: Xanthi Fans

HOLLAND
Ado Den Haag: Midden Noord, Vak G, HJK, Hague City Firm
Ajax Amsterdam: Vak 410, F-Side, 4th, Vak M, AFCA Youth, South Crew, North Up Alliance, Amsterdam Casuals, Mokum Rejects
Almere City: VAK D, Ultras Almere, casuAlmere
AZ Alkmaar: Ben-Side, Red White Fanatics, Victoria Alkmaar
Cambuur Leeuwarden: M.I.-Side, Cambuur Culture
De Graafschap: Brigata Tifosi, Vak 31, Spin Side
Den Bosch: M-Side
Dordrecht: Dikeside, Dordrecht Youth Firm
Feyenoord: Vak S, SCF, FIIIR, DEF, De Feijenoorder, FRL, Vak W, TIFO Rotterdam
Gronnigen: Z-Side, Gronnigen Fanatics
Heerenveen: Nieuw Noord, Cross Side
Heracles Almelo: BTE Almelo, Bianco Nero
MVV Maastricht: Angel-Side, Ultrasmestreech
NAC Breda: Vak G, B-Side, F7 Breda
NEC Nijmegen: Legio Noviomagum, Vak 080, De Trouwe Honden
PEC Zwolle: FEU, Vandas Noord, Joet
PSV Eindhoven: L-Side, Oostfront, Lighttown Madness, EFC
Roda JC: West Side Ultras
Sparta Rotterdam: Tifosi del Castello, Spangenaren
Twente: Vak P
Utrecht: Bunnikside, UHF, City Saints
Vitesse Arnhem: Rijnfront Arnhem, Ultras Arnhem, Vak 113
VVV Venlo: Venlonaren
Willem II Tilburg: Kingside, Tilburg Tifosi

IRELAND
Bohemians: Notorious Boo Boys
Cork City: Commandos 84
Derry City: Jungle Side Boys
Drogheda United: Famous 45 Ultras
Dundalk: Shed Side Army
Shamrock Rovers: SRFC Ultras
Shelbourne: Briogaid Dearg
Sligo Rovers: Forza Rovers
St. Patrick's Athletic: Shed End Invincibles
Waterford United: Blue Army Ultras

ISRAEL
Bnei Yehuda: Arayot Yehuda
Hapoel Be'er Sheva: The Camels
Hapoel Haifa: Ultras Gate 5
Hapoel Jerusalem: Brigade Malcha
Hapoel Petach Tikva: The Blue Frontier
Hapoel Ramat Gan: Urduns Commando
Hapoel Tel Aviv: Ultras Hapoel
Maccabi Haifa: Green Apes, Inferno Verde, Ultras boys
Maccabi Netantya: Diamonds Army
Maccabi Tel Aviv: Ultras Maccabi, Maccabi Fanatics, SUB 11, 12th player (*)

ITALY
Aciatena Calcio: Armata Catenota, Boys, Gruppo Storm
Acri Calcio: Ultras Acri
Albinoleffe: Freak Boys
Alessandria Calcio: Gradinata Nord, Mods
Ancona: The Warriors, Ultras Ancona, Skins, Collettivo Autonomo Curva Nord
Atalanta Bergamo: Antifa Bergamo, Brigate Atalanta
Battibagliese: Freak Boys
Bologna: Mods, Ultras Bologna, Freaks
Brescia Calcio: Ultras Brescia, Warriors, Brescia 1911, Curva Nord Brescia
Carrarese Calcio: Barbudos
Casertana: Fedayn Bronx
Caster Fiorentino: Brigate Gialloblu
Cavese: Acid Boys
Cesena: Sconvolts, Weisschwarz Brigaden, Viking Forli, Mad Men (*)
Civitanova: Sconvolts, Brigate Rossoblu
Catollica Calcio: Rebel Boys
Empoli: Desperados, Rangers
Fiorentina: Collectivo, Brigate Viola
Genoa: Sestri, Reds Skins, Fossa Grifoni, Trojan Skins
Hellas Verona: Boys Verona, Hellas Firm
Inter Milan: Boys Inter, Ultras Inter, Boys San
Juventus: Vikings, Drughi, Fighters, Irriducibili
Lazio: Irriducibili (*)
Lebowski: Brigata Lebowski
Livorno Calcio: Brigate Autonome Livornesi (*), Fedayn (*)
Mens Sana: Commandos Tigre (*)
Merano Calcio: Brigata Giallorossa
Milan: Fossa Dei Leoni (*), Curva Sud Milano, Brigate Rssonere, Commandos Tigre, Alternativa Rossonera
Modena: Brigate Gialloblu
Molfetta Calcio: Red Skins
Napoli: Fedayn, Teste Matte, Ultras Napoli 72, Mastiffs, Bronx, Brigata Carolina, Vecchi Lions
Nocerina Calcio: Fedayn, Bothers Group
Parma: Boys
Peruggia: Armata Rossa, Gruppo Rasta, Ingrifati, Brigata Ultra
Pisa: Rangers, Sconvolts, Wanderers
Prato Calcio: Bad Boys, Indians
Roma: Fedayn, Boys Roma, Irish Clan, Mods, Ultras Roma, Fronte Romano, Casal De' Pazzi, Arditi, Royalist, Padroni Di Casa, Tastaccio, Manipolo, Ultras San Lorenzo, Casal Bertone, Offensiva Ultras, AS Roma Old Firm, XXI Aprile 753 a.C., Roma Nord, Giovinezza, Piazza Guadalupe Ultras, ASR Front, Lupi, Tor Bella Monaca, CUCS (*), Monte Verde, Ultras Romani, B.I.S.L., Opposta Fazione, Tradizione Distinzione, Curva Sud Roma 1973, Gioventu Romana, Brigata Fornaci, Roma Casual Firm, Brigata De Falchi, La Vecchia Guardia, Avanzata Romana, Fegati Spappolati, ASR Clan, Eternal Legione, Orgoglio Capitolino, Legio Invicta Roma, Brigata GGB, Legionari, Brigata Bravetta
Salernitana: Wild Group
Sampdoria: Ultras Tito, Rude Boys
Siena: Gruppo Rasta, Fighters
Sportiva Quartograd: Sur Ribelle
Savona: Sconvolts
Ternana Calcio: Ultras 07, Red Boys, Freak Brothers, Working Class
Tolentino: Sconvolts
Torino: Granata Torino
Unione Venezia Mestre: Gate 22, Rude Fans (*), Ultras Unione Veneziamestre (*), Vecchi Ultra (*)
Viareggio: Gruppo Autonomo
Virtus Verona: Virtus Verona Fans

POLAND
Arka Gdynia: Mloda Arka, Ultras Arka
Cracovia Krakow: Jude Gang, Antywisla, Opravcy
Gornik Zabrze: Ultras Gornik Zabrze, Torcida
Jagiellonia Bialystok: Prawicowa Jagiellonia, Jagiellonia Bialystok Hooligans, Ultras Jagiellonia Bialystok
Korona Kielce: Young Boys Hooligans, Ultrasi 04
Lech Poznan: Brygada Banici, Young Freaks 98, Legion Pila, e-Lech 02, Ultras Lech 01, Stowarzyszenie Wiara Lecha
Lechia Gdansk: Chuligani Wolnego Miasta, Ultras Lechia Gdansk, Stara Gwardia, Stowarzyszenie Kibicow Lwy Polnocy
Legia Warszawa: Teddy Boys 95, Turysci 97, White Legion, Nieznani Sprawcy
Polonia Bytom: Crazy Gang, Mloda Polonia, Desperados, TNT 07
Ruch Chorzow: Psycho Fans, Ultras Niebiescy 08
Slask Wroclaw: Nabojka, Fighters, Laziory, Ultras Silesia
Stal Bielsko Biala: South Boys, No Ultra'
Widzew Lodz: Destroyers Hooligans Widzew, Young Hunters 02, Red Workers, Ultra Registi
Wisla Krakow: Wisla Sharks, Ultra Wisla, Nieobliczalni
Zaglebie Lubin: Hooligans Zaglebie Lubin, Pasjonaci, Orange City Boys 03
Zaglebie Sosnowiec: Barra Bravas 97, Ultras Zaglebie 05
Zawisza Bydgoszcz: Bydgoscy Chuligani, Wysokiej Klasy Specjalisci

PORTUGAL
Academica: Mancha Negra
Benfica: No Name Boys, Diabos Vermelhos
Ermesinde: Ultras Ermesinde
Guimaraes: White Angels, Insane Guys, Gruppo 1922
Leiria: Frente Leiria
Leixoes: Mafia Vermelha
Porto: Super Dragoes, Colectivo
Salgueiros: Alma Salgueirista
Setibal: Grupo 1910
Sporting Lisbon: Juve Leo, Torcida Verde, Directivo, Brigada

REPUBLIC OF MACEDONIA
Makedonije Gjorce Petrov: Division Hanrievo
Mzt Skopje: Family Aerodrom
Kumanovo: Kumani Kumanovo
Rabotnicki: City Park Boys
Rudar: Bagabonti Probistip
Pelister: Ckembari Bitola
Skopje: Pirati Skopje
Strumica: Ajduci
Teteks: Vojvodi Tetovo
Tikves: Ultra Crew Kavadarci
Vardar: Komiti Skopje

ROMANIA
Arges: Debilii, Violet Republic
Bacau: Ultra' Boys, Ultras Bacau (*)
Botosani: Ultras Botosani, BT Pride
Bihor: Nord Oradea
Brasov: Gherila '36, Flank Ultra, Delinquent
Cetate Suceava: Dakay (*), Contras (*)
Cluj: Sectorul 24, Galeria KVSC
Corvinul Hunedoara: Hell Boys, Distrikt Ultras, Ultras Korp
Dacia Braila: Legio Azzuro, Bad Boys Braila
Delta Tulcea: Tulcea Hardcore, Homeless People
Dinamo Bucharest: Nuova Guardia, Energizatii, Panzer, Front 48, Dogs of War, Supras, Supreme, Brigade, Dinamo Nostrum Lux, Football Fans Style, Serpii, Red Madness
Farul Constanta: Aria Ultra, Fervent, ZEL (*), Oriunde Oricand Oricum (*)
Jiul Petrosani: Black & White Miners (*)
Olimpia Satu Mare: Commando Oli, Sezione Ostile
Oltul Slatina: Ragazzi
Otelul Galati: Steel Boys, Grupa C, New Order, Sidexplozia
Petrolul Ploiesti: Knot, Malu Rosu, Punks, Zona Vest, Veteranii, United
Politehnica Iasi: Eteria, Baietii Veseli, Blue Force
Politehnica Timisoara: Frenetic, Urban Guerilla, MCMXXI, Grupul Autonom Violet, Soarelui, Batalion Giroc, Drojdierii, Masseria
Rapid Bucharest: Torcida Visinie, Ultra' Stil, Niste Baieti, Alianta, Rahova, Legione Titan, Collettivo, Ultra Vest, Chicos Del Inferno, Legione Chitila, Devil's Gate, T2
Steaua Bucharest: Shadows, Outlaws, Roosters, Hunters, Elita Ros-Albastra
Universitatea Cluj: Black Devils, Zebras, Students, Sepcile Rosii, MADS, Potaissa, Vechia Guardia, Ultra' Curva Groapa/Groparii
Universitatea Craiova: Sezione Ultras, Praetoria, Ultras, Hardcore Crew
UTA Arad: Arad 1945
Vaslui: Dorobantii, Furieux
Vointa Sibiu: Asalt, Ultrasound

SCOTLAND
Aberdeen: Red Ultras
Ayr United: Somerset Ragazzi
Celtic Glasgow: Green Brigade, Celtic Soccer Crew, SMV
Hibernian: Section 43
Kilmarnock: Blue Block
Rangers Glasgow: Union Bears, The Blue Order, Inter City Firm
St. Mirren: Black Block

SERBIA
Borac: Cete, Mean Machine
Crvena Zvezda: Delije, Belgrade Boys, Brigade, Crazy North, Ultra Boys, Iron Boys, Heroes
Balkan: Sumari
Brodarac: Visa Sila
Cukaricki: Brdjani
Kabel: Kojoti
Macva: Saneri
Napredak: Jakuze
Novi Pazar: Torcida Sandzak
Novi Sad: Korida
Obilic: Vitezovi
OFK Beograd: Blue Union
Partizan Belgrade: Grobari, Alkatraz, Niski Kartel, 40+, Juzni Front, Ofanziva, Shadows, Young Boys, Brain Damage Firm, Vandal Boys, Zabrajeni
Proleter Zrenjanin: Indians
Radnicki Nis: Meraklije
Rad: United Force, Nucleo, Odred 18
Radnicki Kragujevac: Crveni Djavoli, Clockwork Orange
Radnicki Pirot: Pirgosi
Smederevo: Despoti
Sloboda: Freedom Fighters
Spartak: Blue Marines
Timok: Otrovi
Vojvodina: Firma, Over Thirty, Sanatorijum
Vozdovac: Invalidi
Zemun: Taurunum Boys, Dragons, Testas Caldas
Zvezdara: Bulke

SOUTH KOREA
Anyang: Red Side
Bucheon: Ultras Hermes
Daegu: Ultras Dominator
Daejeon Citizen: Ultras Daejeon
Gwangju: Hinchada Bellator
Incheon United: Ultras Hawk
Jeonbuk Motors: Mad Green Boys
Pohang Steelers: Ultras Levante
Seongnam Illhwa Chunma: Ultras YF Boys
Seoul: Thanatos
Suwon Bluewings: Frente Tricolor
Ulsan Hyundai: Usisan

SPAIN
Alcorcon: Alkorhooligans
Athletic Bilbao: Herri Norte Taldea
Atletico Madrid: Frente Atletico
Barcelona: Boixos Nois, Grup Fidel, Dracs, Supporters Puyol, Almogavers, Sang Cule
Betis: Supporters Gol Sur, United Family
Cadiz: Brigadas Amarillas
Celta de Vigo: Celtarras
Cordoba: Brigadas Blanquiverdes
Cuidad de Lorqui: City Boys
Deportivo Alaves: Iraultza 1928
Deportivo la Coruña: Riazor Blues
Diter Zafra: Enmarronaos
Español: Juvenil 91, Brigadas Blanquiazules, Adictos, Curva Jove
Elche: Jove Elx
Getafe: Comandos Azules
Granada: Tercios Sur, Seccion Kolocon
Hercules: Curva Sur
Huelva: Frente Onuba
Huesca: Alcorazados
Las Palmas: Ultra Naciente
Leganes: Ghetto 28, Pepineros Hooligans
Levante: Ultras Levante, Força Llevant
Logropes: Viejo Fondo
Lugo: Brigadas Lucenses
Malaga: Malaka Hinchas, Frente Bokeron
Mallorca: Supporters Mallorca
Merida: Legiones Sur
Numancia: Orgullo Numantino
Osasuna: Lizarra Osasuna, Indar Gorri
Ponteverda: Furya Granate
Racing de Santander: Juventudes Verdiblancas
Rayo Vallecano: Bukaneros
Real Madrid: Ultras Sur, Vikingo Orgullo
Real Sociedad: Mujika Taldea
Real Sociedad Deportiva Alcala: Brigadas Alcalainas
Real Oviedo: Symmachiarii
Real Valladolid: Fossa Garrafoni, Ultras Violetas
Salamanca: Fondo Joven , Brigadas Charras
San Fernando: Orgullo Isleño
Sevilla: Biris Norte, Gate 22
Sporting de Gijon: UltraBoys
St. Andreu: Desperdicis
Tenerife: Frente Blanquiazul
Valencia: Curva Nord, VCF Sud, Yomus, Gol Gran
Xerez: Kolectivo Sur
Zaragoza: Colectivo 32, Ligallo Fondo Norte

SWEEDEN
AIK Stockholm: Ultras Nord, Sol Invictus, Black Army Stockholm, Firman Boys
Degerfors: Ultras Rosso Bianco
Djurgarden: Ultras Caos Stockholm, Sofialaktaren Tifo, Jarnkaminerna, Djurgardens Fina Grabbar
Elfsborg: Guliganerna, Yellow Fanatics, Gulsvarta Sjalar
Goteborg: Supras Goteborg, Ultras Goteborg, Wisemen, Youth Crew
Hammarby: Ultra Boys Stockholm, Soder Broder, Hammarby Ultras 1993, Bajen Fans, Kompisgänget Bajen, Bajen Hit Squad, The Orphans
Helsingborg: Bortom Sans, tHifo,
Malmo: Supras Malmo, MFF Tifosi 1996, Rex Scania
Orgryte: Inferno Orgryte 2005
Vasteras: Gulsvart Ultras

SWITZERLAND
Aarau: Amigos
Basel: Inferno Basel, Ultra Boys Basel, Bande Basel, Commando Ultras(*), Fanatics, Kaos
Grasshoppers Zurich: Blue Side, Bulldogs, Hardtturm-Front, Zurichs Kranke Horde
Lausanne: Blue-White Fanatic Kop
Servette Genf: Section Grenat, Vielle Garde
Sion: Ultras Sion, Freaks Sion, Red Side (*)
St. Gallen: Green Fires, Jokers, Green Flash, Green Power
Xamax Neuchtel: Young Tigers, Fanatic'X
Young Boys Bern: Urban Squad, Yellow-Black Maniacs, Eastside Bern, Amici Berna, Schurken
Zurich: Boys, City Boys Zurich (*), Zuri Locoz, Kreis 4, HallyGally, Anthrax (*), Paradox, Zurichs Kranke Horde

TURKEY
Adana Demirspor: Simsekler Grubu
Adanaspor: Turbeyler
Antalyaspor: 07 Genclik, Grup 1966
Ankaragucu: Gecekondu
Altay: Kabus
Besiktas: cArsi
Boluspor: Yarenler
Bucaspor: Buca Fan Club
Bursaspor: Teksas
Elazigspor: Narkoz
Eskisehirspor: Nefer, Kizilcikli
Fenerbahce: Genc Fenerbahceliler, Kill For You, Vamos Bien, Grup Cefakar Kanaryalar, 1907 Unifeb
Galatasaray: ultrAslan
Gaziantepspor: Free Falcons, Genclik 27
Giresunspor: Cotanaklar
Goztepe: Yali, Yankiler
Karabukspor: Mavi Ates
Karsiyaka: Karsiyaka Carsi
Kayserispor: Kapali Kale
Kocaelispor: HodriMeydan
Konyaspor: Nalcacililar
Mersin Idman Yurdu: Seytanlar
Orduspor: Fidangor
Rizespor: Atmacalar,Mekansizlar
Sakaryaspor: Tatangalar
Samsunspor: Sirinler
Trabzonspor: Trabzonlu Gencler, Gurbetci Gencler, Vira

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by Forumenko © 2006–2014