LATVIJAS ULTRAS

LAT futbola forums
It is currently 29-04, 15:03

All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Next
Author Message
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-04, 00:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Ka ar Valmiermuizas trejledus?

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-04, 02:01 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Sčneider Weise Tap 6 (8%)
Man buss grūti uzrakstīt ;D

Šis laikam bija šis alus darītavas 1. alus ko dzerru, tad nāca tap 4 , sčis man patīk labāk
Brūna, ļoti dulķaina krāsa, sčis nav dunkel, bet parasts kviešu alus, jocīga garša, ļoti noturīgas putas, garša tajā pasčā laikā bagata. Sabalansēts, bet mazliet stipruma piegarša, ka spazūd ar laiku, jo ilgāk stav vaļa jo labāka garša, nejūt stiprumu, ļoti labs kviesu alus, varbūt vislabākais ko es esmu dzēris, 8% tam piedot īpasu statusu, labs kviešu alus kas der ziemā, (pārējie vājakie ir labi domāti vasarai, veldzē slāpes). Es mazliet pagaršoju no pudeles, retais alus kas neder no pudeles, pat imperial stout , citi der, sčis nē, neietektu piknikos kad nav stikla glāzes pie rokas, 95% ali der no pudeles, sčis ir retais kas neder. Tap 4 der, sčis nē


PS ir nakts, es atvainojos par kļūdām, man nāk miegs un es nezinu kad vēl dzeršu kaut ko jaunu

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 19-04, 02:24 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Jämtlands påsköl(lieldienu alus)
Ar ko lai sāk? 4.5%
Man patīk šīs darītavas Julöl (x mass alus), kā arī imperial baltic porter
ale - krāsa mazliet sarkana, bet ūdenajna. kā amber ale(domāju krāsa, nevus ūdeņainais izskats), maz noturīgas putas, atgādina IPA apiņu garšu, smarzja arī tāda, bet nav tik rūgts kā ipa, apiņi diezgan labi priekš zviedru alus. pēc 40min tie zaudē spēku un alus kļūst tāds udenains, kā eiro lāgeris, bet .. sūdīgāki tādi kluss pēc 10min...vilšanās jo no sezonas, jeb speciāl aliem, biju gaidījis ko labāku, domāju briti vai amerikāni izstaissitu mazliēt labāku...labi ka nopirku vienu pudeli pamēģināt... nākamgad? nezinu vai pirsku, domāju mēģuināšu citus, .... bet xmass versiju(savadāka) noteikti


Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 20-04, 01:49 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Dugges påsklager 6.5%
ļoti patīkami parsteigts, skaitās it ka sc hwarzbier, tumšais lāgeris, bet nu neteikši, ir porter, vismaz 70% no tā, graizdēts iesals, ļoti īpatnēja smarzja... nu nav klaiskais raučbiers vai smoked porter , bet labs, garšīgs, ja grib tad var, ka reiz teicu special ali, var būt labi, arī lāgeri, bet es šo par tādu neuzkatu... nākamgad nopirkšu vēl , tagad cauru(ja nu kāda alko veikala palicis, skatos Skåne ir un Kiruna, tas ir viss. Bet Nils Oskars Rökporter to var aiztāt

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 21-04, 02:26 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Edward - tu zini vel lidzigu latviesu alus lapu ka sita?

http://labsalus.lv/

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 24-04, 09:32 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
No Name Boy wrote:
Edward - tu zini vel lidzigu latviesu alus lapu ka sita?

http://labsalus.lv/


Ir dažādi forumi

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 24-04, 09:35 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Alus Labietis brūvētāji nākotnē cer būvēt rūpnīcu
Image
Alus mājbrūvētāji Reinis Pļaviņš 
un Edgars Melnis savu hobiju pārvērš biznesā; cer uzkrāt pieredzi un naudu, lai būvētu rūpnīcu.

«Ne man, ne Edgaram nav mērķa uztaisīt lētāko alu pilsētā, mūsu mērķis ir uztaisīt labāko, un tās ir divas dažādas lietas,» saka Reinis Pļaviņš, alus darbnīcas Labietis (SIA Zlaukts) līdz-
īpašnieks. Viņa un Edgara Meļņa darīto alu, piemēram, esot novērtējis restorāns Vincents, kur to var nopirkt.


Reinis un Edgars ir alus mājbrūvētāji ar stāžu. Reinis uzsver, ka ir svarīgi mērīt pieredzi nevis gados, bet brūvējumu skaitā, jo ir mājbrūvētāji, kas to dara vienreiz gadā – uz Jāņiem, un tādiem pēc pieciem gadiem ir piecu gadu stāžs, bet tikai piecas alus šķirnes. Reiņa un Edgara «kontā» ir vairāk nekā simts brūvējumu.


Viņu izveidotā alus darbnīca apmeklētājiem durvis vēra pagājušās vasaras beigās. Uzņēmēji stāsta: lai izveidotu alus darbnīcu, nepieciešami diezgan lieli ieguldījumi. Modernu alus darītavu varētu izveidot par 700 tūkstošiem eiro, bet Labietī investēti aptuveni 100 tūkstoši eiro. «Esam izsprukuši ar samērā maziem ieguldījumiem, taču esam daudz ko ziedojuši un visu laiku maksājam ar piņķerīgāku darbu. Alus biznesam esam piegājuši ļoti panciski – paši kaut ko saskrūvējam un sākam vārīt,» neslēpj Reinis. Uzņēmēji pieļauj, ka būtu izdevies lētāk, ja darbnīca neatrastos Rīgas centrā.


Pilotprojekts


«Līdz janvārim darbnīcas ieņēmumi pieauga, februārī bija kritums, tagad tie lēnām atgriežas. Es nezinu, kas notiks vasarā. Kolēģi no citām alus darītavām ir teikuši, ka vasarā alu dzer četras reizes vairāk nekā ziemā,» saka Reinis. Ja tā, visai drīz Labietis sasniegs ražošanas jaudu maksimālo robežu. 


«Mēs labi zinām šo telpu iespējas, apzinājāmies risku. Šis ir mūsu pilotprojekts – mēs izmēģinām šķirnes, paskatāmies, kā cilvēkiem garšo, nostiprinām zīmolu, iekrājam nedaudz naudas un celsim rūpnīcu, lai varētu eksportēt uz Skandināviju un Beļģiju, jo viņiem trūkst tāda alus, kādu taisām mēs. Domāju, eksports ir diezgan reāls. Skandināvi vienmēr ir bijuši un būs feinšmekeri. Tas būs mūsu pirmais tirgus. Jau tagad ir piedāvājumi arī no igauņiem, krieviem,» viņš apgalvo. Reinis piebilst, ka savu alus darītavu varētu uzbūvēt pēc trim vasarām – labākajā gadījumā.


Eksportā darbnīcas nosaukums nemainīsies, jo Reinis uzskata, ka nav vajadzīgs angliskot zīmolu. 


«Ja produkts ir labs, cilvēks ir gatavs mežģīt mēli tikai tāpēc. Es gribu ticēt, ka šis ir tāds gadījums,» viņš teic.


Māksla pudelē

Mazās alus darītavas uzrodas arvien vairāk. «Sākums bija pirms četriem gadiem, kad aizsākās mājbrūvētāju kustība. Tā izaugusi no mazas cilvēku grupiņas, bet tagad ir vairāk nekā simts cilvēku, kuri regulāri brūvē alu, satiekas, palīdz ar padomu. Labietis nāk no šīs kustības, arī Saldalus, Malduguns un būs vēl citi. Man gribas cerēt, ka šis ir tikai sākums jaunai alus ērai Latvijā,» saka Edgars. Reinis lēš, ka Latvijā varētu būt vieta vēl kādām 8–10 mazajām alus darītavām.


«Amatnieki, mazās alus darbnīcas augstu novērtē savu darbu. Viņu alus no plašpatēriņa produkta pārvēršas par mākslas darbu katrā pudelē. Skandināvijā, Anglijā un citur aug pieprasījums pēc šāda alus. Kad ienācām šajā tirgū, likās, ka aptversim jaunu nišu – maza darbnīca, interesantas piedevas, stāsts, augsta šķirņu mainība. Domājām, ka konkurenti būs mājbrūvētāji no mūsu pašu vidus, kas saņēmušies un legalizējuši savus brūžus. Taču nē – nākamajā nedēļā, kad pārdevām savu pirmo alu, parādījās ziņa, ka Aldaris savu ražotni slēdz un pāriet nākamajā līmenī – ar mazo darītavu,» norāda Reinis.


Labs tandēms


Runājot par to, kā radusies doma hobiju pārvērst biznesā, Reinis stāsta, ka viņš bija aizbraucis uz Somiju studēt, analizēja, kādi ir ilgtspējīgi biznesa virzieni Latvijā un pasaulē. «Sapratu, ka tā ir pārtikas ražošana, būs stabili augošs tirgus līdz 2050. gadam, un izvēlējos alu. Vienlaikus iepazinos ar vienas somu darītavas galveno aldari, un viņš mani atbalstīja manos eksperimentos ar dažādām eksotiskām izejvielām, deva padomu. Uzvarēju mājbrūvēšanas sacensībās. Diezgan skaidri zināju – nevis vai, bet kad,» saka Reinis. Apzināti izvēlēta arī zālīšu alus niša, jo nekur citur pasaulē neesot kadiķogu vai vīgriežu alus. 


«Man ir labs pastāvīgs darbs, strādāju IT nozarē bankā, un alus darīšana man bija foršs hobijs. Atnāca Reinis ar gatavu ideju un es ielēcu šajā projektā. Man šķiet, ka mums ir labs tandēms – mums ir dažāds alus veidošanas rokraksts. Rei-nis vairāk spēlējas ar zālītēm, garšvielām – kumelītēm, ķimenēm, pelašķiem, vīgriezēm, bet man patīk apiņu virziens,» stāsta Edgars.


Ar stāstu


Šobrīd Labietim ir 14 dažādas alus šķirnes un vēl vairākas eksperimentālā stadijā. Jaunas alus šķirnes rodas tad, kad īpašniekiem ir iedvesma. «Līdz šim esam sēdējuši uz mājbrūvēšanas lauriem – receptēm, ko mēs ar Edgaru bijām noslīpējuši iepriekš. Katrs alus sākas ar garšu, ko gribi ar to pateikt. Kaut kas sanāks arī tad, ja vienkārši sajauks kopā graudus un apiņus, bet svarīgs ir stāsts. Alus nevar būt tukšs, bez sirsniņas,» uzskata Reinis. Katram alum ir savs nosaukums. Piemēram, Radziņš ir ar kviešiem un ķimenēm, Staļģenes alus ir no iesala, ko saražoja Staļģenē, Dūmenis ar kūpinātu iesalu, Pļava ar pļavas puķēm, bet Akmeņrags ir ar viršiem un mārsilu, smaržo un garšo pēc Akmeņraga augusta beigās.


«Mums ir piecas cenu kategorijas. Lētākā puslitrīgā alus glāze maksā divus eiro, dārgākā – 
četrus eiro,» saka Reinis. Cenu nosaka izejvielu izmaksas un tas, cik ilgi aldarim jāauklējas ap alu. 


«Ar laiku mums būs tādi aliņi, ko nolikt skapī un dāvināt bērniem uz pilngadību. Mēs lauzīsim daudzus stereotipus par alu,» sola Reinis.

Image

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 24-04, 14:30 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Edward wrote:
No Name Boy wrote:
Edward - tu zini vel lidzigu latviesu alus lapu ka sita?

http://labsalus.lv/


Ir dažādi forumi


linkus ludzu

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 29-04, 11:15 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Quote:
Turpinot attīstīt arvien bagātākas alus garšas buķetes alus baudītājiem, “Valmiermuižas alus” darītava ieguldījusi Eur 160 000 jaunā alus kategorijā – alus kokteiļi, radot oriģinālas garšas gaišā alus - plūškoka zeltera kokteili “Valmiermuižas FRIŠS”, ko plānots piedāvāt vasaras kafejnīcām Latvijā


http://www.valmiermuiza.lv/lv/presei/?id=84

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 29-04, 11:16 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
sajuta ka vini degrede... varbut driz gaisa, tumsa garsa ari mainisies uz slikto pusi ... skiet ka Lv nevar ilgi izlaist labu alu
kas zina, ziemas alus vairs nebus?

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 29-04, 22:46 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Koff Porteris
Kā to var izkaidrot, ka sūdīgākas un tipiskās, maisntream darītavas, Swe, Fin, den(kā carlbserg) arī slāvu zemess, arī Aldara porteris, kā tās kompānijas spēj iztaissit ļoti labu, dzeramu porteri, salidzinnot ar pārējiem piss aliem ... labs dzerams porteris, ar interesantu smarszu

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 08-05, 12:32 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Ūsiņdienas svinībās Valmiermuižā dosim noprovēt TRĪS JAUNAS ALUS GARŠAS, kas tapušas pa citai brūvēšanas modei nekā Valmiermuižas alus darītavai līdz šim ierasts.

Uz tikšanos jau šo sestdien, 10.maijā, no pl. 11:00!

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 08-05, 16:49 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
La Trappe Witte no Brouwerij de Koningšoeven

Vienīgais kviešu trapists pasaulē, klasisks belģu, holandiešu kviesčinieks, 100% garša, jo vācu weizeniem ir mazliet savadāka, man labāk patīk vācu, bet sčis dzerams, labs padzeriens ... kaut gan no Trappiste ko es esmu dzēris man patīk Čimay, Ročefort, un Westmalle , gan dubbel, gan trippel

3. jauni klosteri ieguva trappist alus zomolu
Stift Engelszell - Holandē 2012
St. Joseph’s Abbey - USA 2013
Brouwerij Abdij Maria Toevlučt - Holandē 2014

Gribētos dabū kādu no jaunajiem
Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-05, 12:04 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Aprīlī patērētāju vērtējumam nodota mazās alus darītavas SIA Tālavas ķēniņa alus ražotā produkcija ar tādu pašu nosaukumu. Ražotne divu gadu laikā izveidota Lizuma pagasta Kāmiešos, bet tās jaunākais auklējums Tālavas ķēniņa alus jau nopērkams Lizumā, Druvienā un Rīgā.
info: http://www.talavas.lv/
Šobrīd tiekot meklētas iespējas nefiltrēto un nepasterizēto alu, kas gatavots no ūdens, miežu iesala, apiņiem un alus rauga, piedāvāt arī gulbeniešiem.

Mazās alus ražotnes īpašnieks ir lizumnietis Jānis Kamarūts, bet izpilddirektores pienākumus veic viņa vedekla Ilze Kamarūte. Ideja par ražotnes izveidi savu vecāku lauku mājā Kāmieši piederot Ilzes vīram Aivaram, kurš pats jaunajā ģimenes uzņēmumā nestrādā, bet palīdz no tiešā darba brīvajos brīžos. Ir grūti noticēt, ka ražotnes telpas iekārtotas no lieliem laukakmeņiem savulaik mūrētā lopu kūtī, kas ilgu laiku stāvējusi tukša. Tagad biezais mūris palīdz nodrošināt darītavas telpās vienmērīgu gaisa temperatūru gan ziemā, gan vasarā, kas alus darīšanas procesā ir ļoti būtiska.

Lai izveidotu ražotni, rakstīts projekts, gūstot finansiālu atbalstu. Līdz šim brīdim nevienu naudas vienību alus darītavas saimnieki vēl nav atguvuši, tāpēc pagaidām viņi uzskata, ka viss ir tapis, ieguldot tikai savus līdzekļus. «Saimniecības ēka ir pamatīga. Lopus turēt negribējām, tāpēc domājām, kā to izmantot, lai saglabātu. Paveicām milzu darbu, lai ēkā izveidotu ražotni, kas atbilst visām Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām,» stāstījusi Ilze.

Tālavas ķēniņa alus ražotāju stāsts

◆ 1162.gadā Beverīnas pilī uz Miķeļiem, kad labība jau bija zem jumta, Tālavas varenais ķēniņš rīkoja dzīres, lai godam nosvinētu vārda došanu savam jaunākajam dēlam. Tolaik Tālavā daudzus gadus bija valdījis miers uz uzplaukums… Pie bagātīgajiem dzīru galdiem viesi baudīja neparasti gardu, smeķīgu un aromātisku alu, ko ķēniņa aldaris bij’ darījis. Tāds nu gan vēl nebija baudīts! Viesi slavēja ķēniņu, mēģināja izprasīt noslēpumu, bet tas tik viltīgi smaidīja un visiem attrauca: «Īstu alu var pagatavot tikai no tīra ūdens, graudu iesala un apiņiem!» Nu senā alus noslēpums atkal godā celts – latvju iesals, latvju ozola kubli, tīrais pazemes ūdens. Un pats galvenais – latvju prāts un rokas, kas šo alu dara! To visu Pērkons un Jumis sargā!
Image
Ražotnē lielākā telpa atvēlēta alus raudzēšanai. Alus rūgst no ozolkoka gatavotos kublos, kuru ietilpība ir no 700 līdz 800 litriem.
Ilze un Aivars uzskata, ka ozolkoka kubliem, kas ir meistara roku darbs, mūžs ir daudz lielāks, nekā rūpnieciski ražotajiem.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 09-05, 15:12 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Tikai lejamais vai ari pudeles? viena veida? gaisais?

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by Forumenko © 2006–2014