LATVIJAS ULTRAS

LAT futbola forums
It is currently 27-04, 06:30

All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next
Author Message
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 22-06, 13:46 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Madonā atsāk brūvēt alu
Vairākus gadus madonieši varēja celt svētku galdā viedējo Madonas alu, taču, mainoties apstākļiem, alus ražošana aptuveni uz gadu tika pārtraukta, vēsta Madonas televīzija. Nu jau trīs mēnešus alus tiek atkal brūvēts - jaunā vietā un ar jaunu nosaukumu Baudalus.

Patiesībā Baudalus vēsture meklējama jau pirms daudziem gadiem, kad roku alus darīšanā iemēģināja Madonas alus darītavas valdes locekļa Madara Kellija vectēvs. Svarīgi ir, lai alus ir tāds, kādu to darījuši senči, - stiprs, ar izteiktu garšu un mazliet saldens.

"Recepte un pamatprincipi ir saglabāti, ieviešot nelielus kvalitātes uzlabojumus. Izmēģinot dažādas šķirnes, nonākts pie šībrīža Baudalus receptes," stāsta Madars Kellijs.

Šobrīd alus tiek realizēts uz vietas - to var iegādāties gan darītavā, gan vienā no vietējiem krodziņiem. Produkcija tiek vesta arī uz Rīgu un Jūrmalu. Nākotnē plānots izveidot nelielu alus sētu turpat pie ražotnes.

VIDEO: http://www.delfi.lv/novados/madonas-nov ... d=44632576

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 28-06, 13:35 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
2. alus ko es vakar dzēru
Viens bija ists britu cask ale, diemzēl neatceros nosaukumu , skotu pazinas atveda lidzi mucina, 3.5% alkohols un ļoti stipra alus garša, tas nav cjuru lāgeris, es reti kad dzeru tik vājus, bet es zinu britiem tie vājie var būt labi sataisīti kam arī ir kāda garša. tā 3. jata izdzērām ļoti daudz , nekas labas sajūtas

Wisby Stout - Lejamais
Ļoti labs zviedru stout, maz esmu dzēris lejamos stout, bet šis ir mans mīļakais kam ir mazāk kā 6%, īpatneja garša, maz vajag mutē lai izbaudītu, garša nepazūd kaut vai alus stāv glāzē ilgi...laba īpatnēja grauzdējuma smaka, labakā ka citiēm vājiem stout ko es esmu dzēris.
Stout un Porteri īpasi imreial, ir alus karali

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 03-07, 21:17 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Pirmo reizi Latvijā notiks «Rīgas alus maratons»
Par godu latviešu tradicionālajam dzērienam alum un Rīgai, kas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiek aizsākta jauna tradīcija un pirmo reizi Latvijā tiek organizēts «Rīgas alus maratons».

Alus maratons ir kļuvis par tradīciju vairākās pasaules valstīs, apvienojot lielu skaitu skrējēju. Arī Rīga, tā pat kā Prāga, Ņujorka un Bostona aicinās visus interesentus un alus mīļus vienā kopīgā skrējienā. «Rīgas alus maratons» norisināsies augusta trešajā nedēļā. Nav noslēpums, ka latvieši ir sportiska tauta un dalība lielajos maratons to apstiprina, bet tikpat ļoti, kā mums patīk skriet, mums garšo arī alus. Tad kāpēc šīs abas patīkamās lietas neapvienot?

Maratona laikā tā dalībnieki, vadoties pēc kartē norādītiem kontrolpunktiem, apmeklēs 30 dažādus alus bārus Rīgā. Dalībnieku uzdevums ir iegūt pēc iespējas vairāk zīmogu dalībnieka kartē, kā arī uzstādīt labāko laiku. Alus dzeršana maratona laikā nav obligāta, bet par katru 0.1 L izdzertā alus, tiks atskaitīta viena minūte no dalībnieka finišā reģistrētā laika. Rīgas alus maratonā piedalīties tiek aicināti visi, kas sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

«Rīgas alus maratona» galvenais organizators un biedrības «Alus Brālība» valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors skaidro: «Domāju, ka šāda maratona ieviešana Latvijā ir aizraujošs veids, kā dažādot alus baudīšanas kultūru. Alus maratons ir netradicionāls veids, kā apvienot vairākas patīkamas lietas, turklāt, Rīgā ir neskaitāmas vietas, kur baudīt alu, ar maratona palīdzību ir iespējams tās izzināt, kā arī nobaudīt alu ne tikai no Latvijas aldariem.»

Tā kā maratona laikā lietot alu nav aizliegts, pie finiša maratona dalībniekiem būs jāiziet alkometru tests – promiļu skaits izelpā nedrīkstēs pārsniegt 2 promiles. Tiem, kam promiļu skaits pārsniegs atzīmi 2, maratona rezultāti netiks ieskaitīti.

Balvu fonda vērtība sastāda 5 000 Eur, kas tiks sadalīti trīs kategorijās, balvu fondā ietilpst arī balvas no Lietuvas ledusskapju ražotāja «Snaige» un «salna.lv». Ātrākie maratona dalībnieki saņems arī dāvanu kartes un dažādas veicināšanas balvas no bāriem, kas piedalās maratonā. Balvu fonds ik brīdi tiek papildināts.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 04-07, 00:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Iron Fist - Velvet Glove 9% Imperial oatmeal stout
Ļoti labs imperialais stout, laba garša, smarza, pēcgarša, atgādina aynger winter bock, 1l pudele, neatceros kad pēdēejo reizi esmu dzēris alu no 1l ... stout n porter hearhija stāv paša augsa, es vairs nezinu kurš ir pasaules labakais stout ... viens nāk prātā YETI

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 08-07, 21:49 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
BrewDog hardcore IPA 9%
Šodien dzēru krogā, lejamoo, super apiņains, ļoti garšīgs dubultaijs IPA ...ļoti sabalznsēts ar ābolu vai citrusa pēcgaršu, noturīga smarzja un garša, ļoti ilgi , 4 stundas jūtu mutē to apiņu garšu
Kaut gan šādā karstumā, kad es pisinājos apkārt 4. stundas jo nebija ko darīt, tā isti neder, dunkel, dunkel weizen, hefe weizen vai sčwarcbier ... ja būtu gājis uzreiz , savdāk
Nebija kameras līdzi, nevarēju nofotogrāfēt

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 11-07, 14:14 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Hokejists Miķelis Rēdlihs sācis Miķeļa alus ražošanu
Image
Šovasar M. Rēdlihs nodibinājis savu uzņēmumu – SIA Miķeļa alus darītava, produkta ražošanas līnijā investējot 300 000 eiro. Šobrīd uzņēmums tirdzniecībā laidis vienu alus šķirni – Miķeļa alu. Tas esot dabīgs alus, ko gatavo, izmantojot klasisko vārīšanas metodi – ar vaļēju raudzēšanu un trīs nedēļu izturēšanu. Miķeļa alus gatavošanā neizmanto filtrēšanu un pasterizēšanu.

Miķeļa alus recepti izstrādājis aldaris Jānis Valdmanis. Tā ražošanā izmanto Latvijas iesalu.
Hokejists gan atzīst, ka vēl pirms gada pat nebūtu iedomājies, ka varētu iesaistīties šāda veida uzņēmējdarbībā, taču par iesākto un jau paveikto esot gandarīts.
«Izrādās, latviešu tautasdziesmās Miķelis ir saukts arī par alus devēju,» stāsta M. Rēdlihs.
Miķeļa alus darītava atrodas Ozolnieku novadā, Ozolniekos, kas ir arī M. Rēdliha dzīvesvieta.
Šobrīd Miķeļa alus tiekot pārdots dažādos bāros un kafejnīcās Latvijā.

P.S. Kausiņu Miķeļa alus nogaršo bārā brevings – Tirgoņu ielā 4 (Doma laukumā).

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-07, 17:29 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
St Bernardus Abt 12 - Es meginaju to krogaa,
10% stiprs alus, labs "Quadrupel, supers labs, tipisks Beļģiju ale, godīgi, es laprat dzeru šo vienu atlikušo mūžu, ka iktdienas dzerienu ...

Image

Brew Dog - Punk IPA

Man nepatika tas, apiņu garša ir tik maiga īsā laika periodā taa pazuud , un beigās tas garšo kā parasts pub ALE, nekas vairāk, tradicionālā IPA apiņu garša ir tikai tad, kad atverat un arī smarža ir minuti . .. izmesta nauda
es zinu, ka viņi taisa labāku alu un IPA s,


Image

Siera Nevada Torpedo Extra IPA

Interesanta, bubulta IPA; sis alus daritava ir overated , tās tradicionāla IPA arii , es nezinu vinu porter un stout , bet par šo naudu es varu nopirkt labaku garšu, skaistas putas , garša it kaa noturiiga , bet tā pēc 20min pazuud , ja alus stāv glāzē,


Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-07, 20:17 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Oppigårds Thurbo Double IPA
Ļoti laba,s abalansēta Zviedru dubultā IPA; laba smarzja, garša, apiņu aromāts, kaut gan tas ir noturīgs, pēc laika tas zūd. bet rūgtums garšā saglabājas, nenovērtēta zviedru darītava

Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-07, 20:19 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Edward wrote:
Hokejists Miķelis Rēdlihs sācis Miķeļa alus ražošanu

Miķeļa alus=ex. Madonas alus...

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 12-07, 20:24 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Edward wrote:
Edward wrote:
Hokejists Miķelis Rēdlihs sācis Miķeļa alus ražošanu

Miķeļa alus=ex. Madonas alus...


labs ? esi dzeris, kadfa garsua, pec bildem neizkatas ka tipisks lageris vai pilsenes

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 02-08, 23:49 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Duvel Tripel Hop 2014 9,2%
Labs IPA; ja godigi, jo vairāk dzer, jo grūtāk raksturot, laba smarzja, daudz labāks, kā standarta Duvel, laba skana kad lej glāzē, labas lielas putas, un ta skaņa, atgādina šampanieti



Image

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 11-08, 12:53 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Garšojam Aldara Staltais Beļģis Prove Nr6
Image

Pirms kāda laika pamanīju veikalos trīs jaunas alus zortes mazās 0.33l pudelītēs – Mājas Alus, Latvijas IPA un Staltais Beļģis. Nopirku visus trīs, pa pārītim katru. Biju stipri skeptisks, jo Aldaris nav mans mīļākais alus brūzis, tāpēc visus jaunos produktus un to reklāmas neapzināti dalu uz 16 un pievienoju klāt nedaudz sāls. Par nosaukumiem nerunāšu, man te savs viedoklis un diez vai tas kādam patiks. IPA kā tāda nevar būt Latvijas, varbūt Aldara IPA, bet ne Latvijas. Tikpat labi Gordons savu IPA var saukt par Latvijas – pirmais nāk, pirmais maļ :D Aldarī ražots mājas alus ir divi nesavietojami lielumi. Paliek vienīgi Staltais Beļģis. Ja rupji un pa fikso galvā Stalto pārtulkojam uz Stout, tad būs pareizi, jo alus priekš “beļģa” ir stipri par rūgtu. Šādu miksli var iegūt sajaucot Guinness ar Leffe un Coopers Wheat ekstraktnieku attiecībā 1/2/1 :D Bet nu labi, izslēgšu cinisko noti un parunāšu par labām lietam.

Pirmkārt, ir ļoti patīkami redzēt ka beidzot ir parādījies arī mazos veikalos kas jauns un interesants un, ja runājam par tādiem ražotājiem kā Aldaris (lieli un “mass produce” orientēti un ar Carlsberg piesitienu), tad šis ir radikāls solis. No sirds apsveicu un vēlu veiksmi. Atbalstu, cik aknas un neizlietotie neironi smadzenēs ļauj :D

Otrkārt ir interesanti redzēt to, ka alus darītava sāk lietot proves alum. Te nu parādās tas, ko “Aldara Zelta” cienītājs nekad nav sapratis – lai arī kā necenstos, katra jauna brūvētā alus partija atšķirsies no iepriekšējās. Raugs ir dzīvi organismi un tos nu nekādīgi nevar komandēt, lai arī kā necenstos ieturēt visus parametrus. Tāpēc katras partijas garša atšķirsies un te ir divi varianti – brūvēt vienādi vienkāršu alus misu un tad nu pēc vajadzības dalīt to vai arī pateikt cilvēkiem – veči, alus patiesībā nav tik vienkārša padarīšana un katru reizi sanāks nedaudz savādāk. Patiesībā, tas ir ļoti labi. Tas ir tāpat kā vīnu cienītājiem ir gadi, vīnogas, ražotnes, apvidi un laika apstākļi – katru gadu vīns atšķirsies. Ar alu ir tieši tāpat. Kāpēc no tā ir jākaunas? Nesaprotu… Tad nu šis jauninājums ir laba lieta. Ir proves, kuras var izsekot un apspriest. Manā rīcībā bija Staltais Beļģis #6.

Atdzesējot ir… OK… daudz kas pazūd bet siltā var visu sajust. Te nu, manuprāt, ir tā, ka raudzēšana bija garām, jo silts alus smaržo pēc banāniem, upenēm, košļenēm u.c. fenoliem – temperatūra un raugs vai arī abi šai provei ir aizšauti garām. Ir izteikta skāba pēcgarša ar ko varētu lepoties labs kviešu alus, bet ja pieliek klāt rūgtos apiņus sanāk… nu nez, grīdas lupatas vai hlora aromāts. Nu tuvu tam. Ja alu atdzesē, šīs nianses pazūd.

Par pašu recepte – nu nez, kurš izvēlējās rūgto apiņu daudzumu lai dabūtu “staltumu”??? Nu ir par rūgtu, un tad pēcgaršā ar fenoliem no raudzēšanas sanāk.. kakas. Beļģu alus nekad nav bijis rūgts, parasti salds un variē garšas notis, blīvums un raugu dīvainības, bet šāds “magnum” apiņu rūgtums nekad nav bijis raksturīgs.

Alum vajadzētu būt nedaudz blīvākam (nu jā, tas ir personīgs viedoklis, man patīk biezi blīvi aliņi) un saldākam. Iesala izvēle? Naudas ekonomija? Nez, ja sāk brūvēt šādas mikropartijas, tad nu cena varētu būt augstāka (tēkzz.. te nu es dabūju pa pieri no visiem “apinīša 3l pudeļu cienītājiem). Bet nu nopietni, šajā gadījumā tie 50 eiro centi neko nenoteiks. Tas tāpat nav populārs masu produkts – dzers un pirks tie, kas no tā kaut ko saprot. Kāpec tad nepacensties un neparādīt ko tad latviešu alus brūvētāji prot? Man bija tāpat ar mājās brūvētajiem – tie, kas garšoja, parasti teica “davai es tev samaksāšu un tu man uz Jāņiem uzbrūvēsi divas kastes”… Kurš maksās akcīzi? Nu nav man nekādas vēlēšanās nonākt LV likumuzturētāju rokās par nelegālu alkohola tirgošanu :D Tāpēc parasti visu dāvināju… nu, cik varēju un cik nebija žēl. Bet te nav šī situācija – ir šaurs nišas produkts ar “organic” tendenci un orientēts uz specifiskiem patērētājiem. Labi, pietiks, atārtošos savādāk vai jau varbūt to izdarīju :D

Jebkurā gadījuma, cepuri nost Aldarim, bet ir vēl daudz ko mācīties no mājas alus brūvētājiem. Lai nu kā, es silti iesaku pagaršot visus trīs jauninājumus, ir vērts, noteikti. Jums jāsaprot, ka es piekasos pie tā, ko “Cēsu Light” vai “Aldara Zelta” cienītāji nekad nesapratīs vai pat nesajutīs. Pamēģiniet. Nedzsējiet, siltus (nu, 14-18C) un tad atdzesējiet. Varu saderēt, patiks, vismaz viens no visiem trīs jaunajiem.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 11-08, 13:03 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Valmiermuižā plāno ierīkot alus muzeju
SIA Valmiermuižas pils izsludinātajā iepirkumā par būvniecības darbiem lauku tūrisma mītnē alus muzeja un radošās darbnīcas izveidei uzvarējusi SIA SCO Centrs, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Līgumcena sasniedz 232,6 tūkstošus eiro un kopumā konkursā tika saņemti divi piedāvājumi. Muzejs atradīsies Valmiermuižā, Dzirnavu ielā un tiek plānots, ka galīgais izveides termiņš ir šā gada novembra beigas.

SIA Valmiermuižas alus darītava pārstāve Liāna Sāre gan pagaidām sīkāk nekomentēja iepirkumu, norādot, ka plašākus komentārus varēs sniegt tad, kad būs zināms precīzāks plāns.

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 11-08, 13:13 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 05-06, 14:20
Posts: 2224
Location: Skonto "H-Side"
Adwards2014 Limbo dizaina uzvarētājs (2014.aprīlis)
Image
http://freakart.lv/2014/04/15/adwards20 ... zvaretajs/

_________________
"ULTRA" heisst soviel wie "extrem", Ultras sind also die extremen Fans


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: ALUS... un PABi...
PostPosted: 11-08, 14:37 
Offline
ultras
User avatar

Joined: 31-01, 14:45
Posts: 3793
Location: In The Woods
Edward - tu rakstiju to tesktu par aldari ???

_________________
Respect Fiew, Fear None


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 433 posts ]  Go to page Previous  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by Forumenko © 2006–2014